Skocz do zawartości

Odcinek 6: Surf and/or Turf


Niklas

Ocena  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1/10 Metr Mułu
      0
    • 2/10 Okropny
      1
    • 3/10 Słaby
      2
    • 4/10 Ujdzie
      4
    • 5/10 OK
      0
    • 6/10 Solidny
      0
    • 7/10 Dobry
      6
    • 8/10 Bardzo dobry
      15
    • 9/10 Świetny
      3
    • 10/10 Wybitny
      2
    • 11/10 *adorable Sweetie Belle noises*
      9


Recommended Posts

K8cQuhh.png

 

ENG:

http://sendvid.com/sxwiqb9x

 

PL NAPISY:

https://sparklesubs.pl/mlpfim/s08e06

 

PL DUBBING:

https://sparklesubs.pl/mlpfim/s08e06?mirror=4

 

***

 

Tym razem przenosimy się z pastelowej krainy osiołków do nie mniej kolorowej stolicy hipogryfów wraz CMC i Książkowym Koniem. Cóż z tego wyniknie? Przekonajcie się, klikając w link!

Edytowano przez Niklas
  • +1 4
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feels good. And smells right. Były w tym odcinku rzeczy, które potrafiły miło zabrzmieć i nie chodzi tylko tutaj o piosenkę. Postacie, atmosfera, przedstawienie różnych scenerii i krajobrazów ... miło się to oglądało i czuć było, że to jest nowe, czegoś czego nie było do tej pory. Nie spodziewałem się, że nacisk tak zostanie nałożony nie tyle co na problem, co także na samo otoczenie. Coś czego tutaj po 7 sezonach brakuje to odkrywanie tych nowych miejsc, serwowanie zupełnie nowych i unikalnych doświadczeń, i ten odcinek to spełnia. Nie było to może jakieś boom jak z odcinkiem gdzie wystąpiła Daybreaker, ale szczerze takich odcinków 8 sezon potrzebuje. Po coś jest ta mapa, cały ten nowy świat przedstawiony w MLP:Movie, aby go pozwiedzać i odkryć, żeby nie tylko akcja działa się w Ponyville i Canterlocie. 

 

Piosenka w porządku, zgrzytu raczej przy tym nie było. Nawet Twilight nie była mega nachalna ze swoją fascynacją, a ta nieraz potrafiła załamać, a tutaj była umiarkowana. Bardzo mnie też bawiły docinki "Sb have a problem?", "You have a problem", a jaki kontekst do tego to chyba każdy się domyśli :NjdaT:. Co do morału, przedstawionego problemu to jest on dość oczywisty, ale można pójść z tym troszkę głębiej. Czasem nie zdajemy sobie sprawy czy sytuacja w której jesteśmy determinuje nasz cel :hBB25:. Bądźmy fair, nie każdy spojrzy na pewne sytuacje z takiej, a nie innej strony. Ktoś mógłby nie wpaść na to, że można jeszcze znaleźć jakąś alternatywę. Co gorsza, ktoś z góry założy, ze będzie musiał podjąć wybór, a często z domniemaniem jest tak, że można się grubo pomylić. Czasem wystarczy się po prostu ... zapytać? Nie wiem jak zapatrywał się na to Theramore, bo równie dobrze mógł pomyśleć, że zostanie wydziedziczony xD. 

 

8/10 - odcinek, który przyświeca temu sezonowi, i byłoby mega dobrze, gdyby znaczna większość odcników opierała się na tej ciągłości jak i nowych rasach, bohaterach ze Szkoły Przyjaźni oraz nowych krainach.  

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Triste Cordis napisał:

A dlaczego? Bez obrazy, ale jeśli już piszesz, to napisz coś więcej :burned: Taka opinia to spam 

Ale wiesz, jak już się bawisz w policjanta, to wiedz, że opinia na temat postu, który uważasz za spam też jest spamem :v

 

Odcinek fajny, lecz oglądając na streamie, geniusze którzy połapali się jakie drugie dno ma ten odcinek, bardzo dobrze zepsuli mi frajdę gdzieś w połowie odcinka... nie będę przytaczać tego co pisali, bo was też wprowadzi to w zły nastrój...

Z jeszcze innych rzeczy: hipogryfy płci męskiej będące cholernymi syrenkami wyglądają ŹLE, i za źle, mam na myśli tak... BARDZO ŹLE.

Sama stolica wygląda bosko, nie tak bosko jak w filmie, ale i tak dobrze, i to, że ją pokazano rodzi nadzieję, że zobaczymy więcej stworków z owłosionymi kopytkami :wow:

Coś dzisiaj nie potrafię pisać normalnie komentarzy... wybaczcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szonszczyk napisał:

Ale wiesz, jak już się bawisz w policjanta, to wiedz, że opinia na temat postu, który uważasz za spam też jest spamem

 

:evilshy: 

 

No tak co nieco tak. Ale tam raz na jakiś czas może się zdarzyć xd

 

1 godzinę temu, Jakubas18 napisał:

Odcinek jest na 10/10

 

I naprawdę byłoby bardzo miło, gdybyś dodał coś więcej od siebie następnym razem. Bo skoro 10/10, to potrafisz chyba wymienić, co ci najbardziej przypadło do gustu xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wracają odcinki związane z mapą, mogłoby się trochę częściej pojawiać. Saequestria nie wygląda tak imponująco jak w filmie ale też ładnie wygląda, tak samo Góra Aris. Kolejnym pozytywnym aspektem jest Twi która zbytnio nie wtrącała się w misję CMC. Sam morał był spoko (ze względu też na to drugie dno o jakim wspominał @Szonszczyk). Piosenka nawet pasowała, takie 8/10.

Edytowano przez Im_Not_A_Brony
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry odcinek. Największą zaletą jest powrót do Seaquestrii, która w filmie pojawiła się na jakieś 10 minut (aż sprawdzę). Druga, to Twilight, która nie była nadopiekuńcza (bo tego się obawiałem) i wypadła bardzo dobrze ("w celach naukowych  :lie:"). 

 

Wielkim plusem jest też to, że mapa wezwała kogoś nowego, a nie ciągle tylko M7. Coś takiego ma potencjał (Discord?). Poza tym lubię odcinki z CMC. Te ich wzajemne docinki potrafią być naprawdę zabawne.

 

Minusy? Trudno powiedzieć, ale po prostu odcinek nie zachwycił mnie na tyle, żeby dać dychę. 

 

Niech będzie: 9/10

 

Odcinek w emotkach:

:cmcride: - jedziemy do hipogryfów. Yay!

:sweetiebelle: - ląd jest super!

:1xkfz: - woda lepsza, bo można "latać"

:sweetie:- no to pioseneczka

:grumpybloom: - gratulacje, przez was uciekł

:twilight3: - mam pomysła

:cmc: - problem rozwiązany. Wracamy do domu. Yay!

 

  • +1 3
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odcinek całkiem przyjemny, nareszcie CMC, miało jakąś ważniejszą rolę, od dość długiego czasu. Fajnie, że było tyle nawiązań do filmu, a nawet częściowe jego streszczenie (historia Hipogryfów). Piosenka ujdzie, ale bez szału. A sam morał, taki ciut naciągany moim zdaniem. Rodzice mieszkają osobno, to muszę wybrać z kim chcę żyć, ja wiem, że to takie życiowe, ale w tym przypadku, rodzice się nie rozwodzili, nie kłócili się między sobą i nie wywierali na synu presji, to on sam na siebie ją wywierał. No taki odcinek na 7/8, za sporo nawiązań do filmu...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl w końcu porządny odcinek. Co prawda dla mnie byl on nieco nudnawy, ale w całości dobrze napisany i ładnie zrealizowany. W dodatku zagadnienie jakiego dotyczył pojawiło się w serialu pierwszy raz, będąc swego rodzaju powiewem świeżości. Otrzymaliśmy również dużo informacji o hipogryfach, dzięki czemu mamy pełniejszy obraz świata MLP. Epizod zawiera sporo elementów humorystycznych, głównie dzięki CMC, ale również Twilight daje rade. Co prawda nie pojawił się żaden fajerwerk śmiechu, ale całościowo gagi zawarte w odcinku wprowadziły mnie w dobry nastrój. ;) Piosenka przyzwoita, ale nie zapadła mi w pamięci. Wad to to jakoś chyba nie ma, przynajmniej ja ich nie dostrzegłem, i 20 minut przeleciało mi przed oczyma bez narzekania, jojczenia, kwilenia, i tak dalej. "Surf and/or turf" jest poprostu spoko. Wahałem się jaką ocenę przyznać, pomiędzy 7 a 8, ale ostatecznie daje... 8! Bo to solidny, ładny, zabawny i miły dla oka epizod, bez grasujących wad. Powtarzam, 8/10. :cheese:

Debiut CMC w 8 sezonie zaliczam do udanych. Cała trójka to przefajne postacie, i mialem nadzieje że będą dawały radę w nowych odcinkach, i pierwsze pojawienie się dobrze rokuje. Może głupio to zabrzmi, ale szkoda że Scootaloo i Sweetie Belle nie pokłóciły się ostrzej - mogło by wyjść z tego dużo śmiesznych scen. :F
 

5 godzin temu, Lobsel Vith napisał:

 Ale i tak 9/10 bo chciałam posłuchać tej legendy o Harmonicznych Wzgórzach.

Ja też. xD Autorzy fajną lokację wymyślili. 

 

23 godziny temu, Szonszczyk napisał:

nie będę przytaczać tego co pisali, bo was też wprowadzi to w zły nastrój...

Ja to bym z chęcią przeczytał. :)
 

 

4 godziny temu, Triste Cordis napisał:

Odcinek w emotkach:

:cmcride: - jedziemy do hipogryfów. Yay!

:sweetiebelle: - ląd jest super!

:1xkfz: - woda lepsza, bo można "latać"

:sweetie:- no to pioseneczka

:grumpybloom: - gratulacje, przez was uciekł

:twilight3: - mam pomysła

:cmc: - problem rozwiązany. Wracamy do domu. Yay!

Hehehe, jak byś tak wszystkie epizody obrazował to byłbym twoim fanem. xD

 

Skleiłem posty - Niklas
Dziękuję niezmiernie!

 

Edytowano przez ByczekPazerny
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OH PRINCEZ TwinkiSpringle czy to nie ty chciałaś podpierniczyć naszą perłę ;)? Uwielbiamy cię bo jesteś dyrektorką jednego (liczbowo 1) z naszych dzieciaczków :3 No chyba, że hipogryfy mają pamięć jak złote rybki.


Odcineczek ujdzie, nawet udało mi się śmiechnąć ze dwa razy. 7/10.

 

Tak przy okazji:
 

Spoiler

Out of the context this sounds REALY badobraz.thumb.png.aba130d4a855757931202baff2d3d782.png

 

Edytowano przez 7171314
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku widząc problem tego młodego hipogryfa (nie pamiętam jak się nazywał), byłam pewna, że to w delikatny sposób pokazany rozwód. Jednak w sumie końcówka odcinka mnie zawiodła, bo nijak pasuje do tego problemu. Nie wiem czy o tym drugim dnie mówiliście wczesniej, ale moim zdaniem rozwiązanie tej sprawy raczej nie pasuje do tego. 

Twilight Sparkle od bardzo dawna dostała dobrą rolę do odcinka i nie irytowała, wręcz przypadkowo znalazła rozwiązanie. Chciała się rozluźnić, wmawiając młodym klaczkom, że to cele dyplomatyczne, czy czego tam ona używała jako wymówki. Same CMC, w sumie dość ciekawe że Sweetie Bell akurat tak polubiła Górę Aris, a nie Apple Bloom.

Co jeszcze mi się podobało? W sumie ten smutny moment, kiedy Scootaloo podjarała się tym, że pływanie to takie latanie. Dość smutny motyw, że ona dalej nie potrafi latać, kiedy np Sweetie Bell nauczyła się już podstawowej magii. Ciekawe kiedy nauczy się nasz kurczaczek latać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie

 

Plusy:

- nie nudziłem się

- a wręcz przeciwnie odcinek dobrze się oglądało

- nowe miejscówki spoko że pokazują

- piosenka mi się podobała, nawet bardzo. dawno w serialu nie było takiej, co mi od razu w ucho wpadła

- twilight w końcu miała normalną, przystępna i nie irytującą rolę, bardzo na plus wyszła w tym odcinku

- gryfy były normalne i nie dostały nagle jakiś dziwacznych cech tylko dla zapewnienia fabuły tego jednego odcinka

- ogólnie spodziewałem się jakiegoś konfliktu na tle rasowym pomiędzy lądowcami a wodnikami i to, że dostaliśmy coś innego już jest plusem

 

Minusy (mało znaczące):

- już któryś raz piosenka pojawia się tak nagle, że to jest aż nieprzyjemne w oglądaniu. serio aż tak bolą te kilka sekund wstępu, a nie dialogPIOSENKAODRAUZ

- kompletne i całkowite nie rozwiązanie problemu tego typka

- w ogóle ten problem to jakieś wypierd nic nie warty był. no bo co, jak nie mogę się zdecydować nad wybraniem kierunku studiów i mieszkam w innym mieście niż Ponyville to też do mnie ktoś z m6 przyjedzie?

- czy ta polana, która tak zachwycała się SB nie mogłaby wyglądać... lepiej? To było tylko jakiś płaskowyż i drzewa, a ze zwierzątek wróbelki i króliczek. Serio nie mogli dać jakiś kolorowych drzew, bujnych kwiatów i wymyślnych ptaków? To miejsce było tak nijakie że ja nie wiem, czym się ona tak zachwycała. kijowo

 

ocena:7/10

w sumie spoko

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 6 wychodzi na prowadzenie. Oglądało się mega przyjemnie, zero nudy i zażenowania. Nowa lokacja jest bardzo fajna i zróżnicowana. Bardzo dobry pomysł z podziałem na kucogryfy i kucoryby. Dostajemy 2 nowe lokacje, 2 nowe społeczeństwa i nową linię kolejową zbudowaną w niewyjaśnionych okolicznościach. A co do wątku to trochę słabo. Znaczkowa mapa, od problemów przyjaźni, nagle zainteresowała się problemem przynależności? To co gryfa trapi, opisze powiedzeniem mamy "Oślina pośród jadła, z głodu padła". Nie wiem, czy wolę pływać czy latać to zamieszkam na drzewie. :rainpriest:

Mimo pewnych wad, odcinek jest lekkostrawny. 10/10

Edytowano przez IloveSombra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plusów to dostrzegam fajną krainę i animacje pływania. Natomiast reszta jakaś taka słaba... Problem był błahy, rozwiązanie niekompletne, a jednocześnie tak proste, że dziwne, że hipogryfy go same nie wymyśliły. Poza tym część kuców morskich rozwinęła pływające stoliki, a fajniej by było jakby po prostu wszyscy byliby na plaży jak było planowane (przepełzanie metra czy dwóch dla kuca morskiego nie powinno być trudne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zacznijmy od wartości merytorycznych tego odcinka. Uczy on, że nie trzeba wybierać, można mieć "wilka sytego i owcę całą" albo "zjeść ciastko i mieć ciastko".

 

Plusy:

-występ CMC

-piosenka

-śmieszne rzeczy

-hipogryfy i kucyki morskie

-Seaquestria

-Mapa wzywała CMC - mam nadzieję że to będzie częściej

 

Minusy:

-Twi wygląda grubo jako kucyk morski

-bezsensowne rozwiązanie problemu

-skąd znaczek na ogonie Twi jako kucyka morskiego?

-niedokończona legenda Harmonicznych Wzgórz (Dlaczego mi to robisz, Sweetie Belle!)

 

A tak ogólnie to Seaquestria lepsza bo Harmoniczne Wzgórza były takie... Nijakie

 

 

 A co do ogólnej oceny, to daję 7/10

(Moje tajniki oceniania: na start 6/10, potem +1 punkt za każdy plus i -1 punkt za każdy minus)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedyny odcinek z wycieku jaki oglądałem, już wtedy mi się podobał a teraz podoba mi się jeszcze bardziej.

 

Na "+"

Fajnie że były pokazane hipogryfy

Pływanie jak latanie + CMC jak kucyki morskie.

Twi była spoko

No i na koniec, szybka rozbudowa kolei. Ciekawe czy góra Aris jest połączona ze stałym lądem czy kolejka jedzie pod wodą ?

 

I "-" ale nie jakie bardzo duże

"Rozwiązanie problemu" poprzez uświadomienie go że wcale nie musi wybierać gdzie ma mieszkać, w sumie mógł o tym dylemacie powiedzieć rodzicom i też by znaleźli rozwiązanie ale wtedy nie było by odcinka.

Drugie to dziwna animacja schodzenia po schodach, taki szczegół w sumie nie istotny ;)

A na koniec dźwięk przybijania kopytka prze CMC w około 4 minucie, w niedokończonym odcinku z przecieku był duże śmieszniejszy :P

 

Jak dla mnie takie 8.5 na 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek jeszcze bardziej epicki od poprzedniego, oby tak dalej.

Świat kucyków morskich nie wygląda już tak ładnie jak w filmie, jest jakby wyblakły. Miasteczko hipogryfów na powierzchni bardzo fajne, klimatyczne. Same hipogryfy wyglądają bardzo ładnie, mają ładnie dobrane kolory.

Piosenka bardzo mi się podobała i zapadła w pamięć na długo. Ostatnio tak miałam w siódmym sezonie przy odcinku "Marks and recreation". 

Morał ciekawy, wydaje mi się że ta z pozoru rozbita rodzina robi za tło dla głównej myśli odcinka (dlatego ten wątek nie jest tak bardzo rozwinięty). CMC nauczyło się aby podczas pomagania innym w wyborze czegoś dać głos wybierającemu. Ich lista plusów i minusów do każdego miejsca była dobrym pomysłem, ale wypełniły ą same według własnych upodobań, nie licząc się z tym młodym hipogryfem (nie pamiętam jak mu było na imię) i nawet nie dały mu szansy się wypowiedzieć. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...