Skocz do zawartości

Jak to jest być opiekunem?


Szonszczyk

Recommended Posts

54 minuty temu, Kruczek napisał:

Od Ciebie zależy czy w danym terminie podejmujesz aktywność która wymaga większego poświęcenia czasu, to zawsze mile widziane, ale niekonieczne. Wszystko leży w kwestii Twojego pomysłu.

 

Warto wspomnieć o miłej i ambitnej ekipie opiekunów i adminów, którzy chętnie pomogą, doradzą, jak nie masz pomysłów to także coś dla ciebie zmastrują prowadząc dział :squee:.

 

Aaa ... i jeszcze Cię zleją, bo jak przez 1 miech nic dla działu nie zrobiłeś, to się nie tłumacz potem, że życie, apokalipsa, weltschmerz czy anime :v. W pewnym stopniu jesteś zobligowany, aby dział żył i twój kucyk był dobrze dokarmiany. Cierpliwość adminów i modów także ma swoje granice, więc lepiej nie wystawiać nas, ani ich na próbę :wow2:.     

  • +1 4
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego stażu jako opiekun, właściwie bardzo krótki, bo pod koniec lutego wydaje mi się, że nim zostałam, jednak patrząc na to, że na samym forum trochę tego stażu mam i bałam się zostać opiekunem, chcę powiedzieć, że nie ma czego się bać. Oczywiście moim zdaniem podstawą do zostania opiekunem działu to pomysły i kreatywność. Czas tutaj nie powinien grać roli, bo właściwie wystarczy godzina w tygodniu (!) poświęcona i już jest w porządku. Wystarczą tylko chęci i pomysły. 

Jak dobrać sobie dział? Na pewno warto sugerować się postaciami, które się lubi. Bo za coś się je lubi, prawda? Jednak to nie zawsze tak działa. W moim przypadku na przykład nie. Fluttershy nie jest jedną z moich ulubionych bohaterek, gdybym miała brać ulubioną bym wzięła Chrysalis, jednak padło na Drżypłoszkę. Dlaczego? Bo ma ona powiązania do jednego z moich zainteresowań, czyli zwierząt. Na ten temat jestem w stanie sporo napisać, nieskromnie mówiąc - znam się na tym. Dlatego też to wybrałam, bo od początku miałam sporo pomysłów do tematów (chociaż znalazły się też inne tematy, powiązane z Fluttershy, a nie związane ze zwierzętami, np herbata, czy zmiany w postaci). W dodatku jak pisali wyżej - masz chwilowo brak weny, pomysłów? Zaczerpnij inspiracje u innych opiekunów, podziel się problemem w konferencji albo napisz, co dokładnie Cię trapi. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
3 godziny temu, MLPFan napisał:

Też chciałem zostać opiekunem działu. Niestety, najprawdopodobniej nic z tego nie wyjdzie, bo najzwyczajniej w świecie nie mam pomysłu co zrobić by ten dział "żył":applesad: 

 

Możesz pytać o propozycję osoby zaangażowane w forum - to żaden wstyd. Wielu by Ci podsunęło wartościowe pomysły :squee:

@Suchar

 

Piękna wypowiedź! :hug4:

Edytowano przez Grzegorz_Nikodem
Bez powodu ^^
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MLPFan napisał:

Też chciałem zostać opiekunem działu. Niestety, najprawdopodobniej nic z tego nie wyjdzie, bo najzwyczajniej w świecie nie mam pomysłu co zrobić by ten dział "żył":applesad: 

 

To ja będę szczery - jeśli nie masz pomysłu na to co robić aby dział żył, to lepiej sobie daruj. Nie możesz wiecznie polegać na kimś, to ty jesteś opiekunem a nie użytkownicy. A nawet jeśli pojawią się pomysły, to czy będziesz umiał je dobrze zrealizować? :rd12: Nie chcę ciebie zniechęcać (wręcz przeciwnie!), ale pamiętaj, że bycie opiekunem to wbrew pozorom wymagająca "fucha" i nie zawsze jest różowo.  

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, zapraszam. Przyda się osoba do opieki nad tą postacią, bo sam nie mam ani czasu, ani pomysłu żeby ją poprowadzić. Jeżeli tylko masz chęci i pomysły to dział stoi dla ciebie otworem:NjdaT:. Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na PW.

Edytowano przez Suchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suchar napisał:

A, zapraszam. Przyda się osoba do opieki nad tą postacią, bo sam nie mam ani czasu, ani pomysłu żeby ją poprowadzić. Jeżeli tylko masz chęci i pomysły to dział stoi dla ciebie otworem:NjdaT:. Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na PW.

Co rezygnujesz, czy pomocnika szukasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BiP napisał:

Co rezygnujesz, czy pomocnika szukasz?

Absolutnie nie rezygnuję! Lubię prowadzić dział i zależy mi na nim, właśnie dla tego cieszę się, że ktoś chce się zająć Vinyl. Ja do prowadzenia prowadzenia tej postaci przymierzam się chyba z miesiąc, ale w ogóle nie mam na nią pomysłu, poza tym nie wiem czy wyrobiłbym się czasowo mając na głowie jeszcze kilka tematów z Vinyl.

 

33 minuty temu, wampir221 napisał:

Super złoże wniosek i  zobaczymy jak dalej się potoczy sprawa.

Życzę powodzenia:aj5:

Edytowano przez Suchar
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dopiero zostałem opiekunem zastanawiałem się, czy nie prowadzić również tematów związanych z Vinyl, jednak gdy już wgłębiłem się w temat zrozumiałem, że nie ma to większego sensu. W tej chwili z czasem stoję praktycznie idealnie i teoretycznie dałbym radę przez chwilę zająć się drugą klaczą, jednak w takim układzie, na dłuższą metę nie miałbym czasu na inne rzeczy.

 

Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się, czy ktoś zechce objąć stanowisko opiekuna Vinyl i zapełnić pustkę w dziale spowodowaną brakiem tematów z nią. Jak widać, doczekałem się :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MLPFan napisał:

Ja to akurat chciałem zostać opiekunem nieistniejącego jeszcze działu - Kryształowe Królestwo. Dział byłby poświęcony Cadence, Schining Armorowi oraz Flurry Heart

Jest taki dział, ale w archiwum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MLPFan napisał:

Jak już wspomniałem - napisałem do Szonszczyka, nie mniej, na razie nie dostałem odpowiedzi (nie chcąc wyjść na upierdliwca, nie wysłałem żadnego przypomnienia, ponaglenia ani niczego takiego)

Nie odpowiedziałem, bo wyszedłeś z rozmowy:

image.png

  • Haha 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MLPFan napisał:

Szmutno. Ale jak już wspomniałem - nie od razu Kraków zbudowano...

 

Nie widziałem twojego podania, ale powiem tyle - nie rezygnuj, próbuj dalej. Mam dla ciebie kilka rad.

1. Pod żadnym pozorem nie pisz tekstów typu - "koledzy mówią, że jestem kreatywny", "mam dużo fajnych pomysłów". To mają być konkrety.

2. Przedstaw kilka, ale za to ciekawych pomysłów. 

3. Nie rób rażących błędów - nikt tego nie lubi  

4. Nie przesadzaj z emotkami

5. Nie lej wody, pisz krótko, ale konkretnie

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MLPFan napisał:

@wampir221- najwyraźniej obaj mieliśmy pecha:applesad: 

 

Nie, to nie pech. Nie wiem jakie pomysły miał wampir221, ale twoje były (wybacz szczerość) beznadziejne. Galeria to temat, który prowadzi BiP i kilku innych, zaś lista fanów to temat, w którym użytkownicy mogą napisać co najwyżej "dopisz mnie". Rzuć okiem na inne działy, zwróć uwagę na to, że wiele rzeczy jest luźno powiązanych z daną postacią.   

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zwrócić uwagę, że niektórzy za bardzo zbaczają z tematu. Nie dostałeś/aś z jakiegoś powodu działu to administrator wyjaśnił dlaczego, a ten temat nie służy żalom.

@wampir221"Kara" nie ma nic wspólnego z Twoim podaniem, a Twoim zachowaniem na forum. Chyba, że nie mówisz o ostrzeżeniu.

 

I ostrzegam, że kolejny post w tym temacie, który jest nie na temat albo jest ewidentnym spamem będzie karany.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie luźno związane z omawianym zagadnieniem, i na podstawie artykułu 13 ustawy 2 prawa o mojej obecności na tym forum pozwolę je sobie zadać.

 

Bo tak. Technicznie nie ma ograniczeń co do zakładania tematów przez randomowych użytkowników w poszczególnych działach poświęconych danemu stworzonku. A praktycznie?

Odpowiadając sam sobie zakładam, że wypada wysłać priv do opiekuna i zależnie od decyzji założy on temat sam albo udzieli pozwolenia. Czy też to całkowicie samowolka i nie muszę mieć zgody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...