Skocz do zawartości

[KONKURS LITERACKI] Opowieść o Minuette


Bertram Quist

Recommended Posts

wallpaper_star_colgate_by_vbastv-d66njmo.thumb.jpg.05c0bc25644da74ff77e33d899bf0075.jpg

 

Witajcie moi mili :) 

Jest to pierwszy konkursik organizowany w dziale Minuette więc będzie przebiegał na luzie :colgate:

Waszym zadaniem będzie napisać opowiadanie o Minuette. Kilka zasad:

 

-Minuette może być pod imieniem Colgate

-Ta postać musi być postacią pierwszoplanową lub drugoplanową

-Limit słów minimum 1000 tak do 2500

-Klimaty dowolne co za tym idzie Equestria Girls jest dozwolone.

-Zakazane tagi gore/clop

-opowiadania zamieszczamy jako linki do google docs

-Edycja zamieszczonej już pracy zabroniona.

 

Termin wysyłania prac do 13 maja do końca dnia :) 

Wszystkie pytania lub zastrzeżenia proszę pisać w tym temacie lub na priv

 

Bądźcie kreatywni :colgate:<3 

Edytowano przez Bertram Quist
  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zeskrobane. To raczej prolog do czegoś większego ale ze względu na fakt iż nie można więcej niż 2,5k słów. Zatrzymałem się na wyjątkowym momencie. Nie umiem w tagi(Niech ktoś podpowie) więc, a dokończyć może kiedyś dokończę. Jeśli będzie miało zainteresowanie.

Colgate - Historia prawdziwa [EqW]

Edytowano przez Barrfind V.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barrfind V. napisał:

Coś tam zacząłem skrobać. Zapisuje tutaj sobie miejsce na link na później. Jeśli skończę na czas. To ma być max 2500 słów czy można trochę przebić? :P

Dobrze by było gdyby to nie przekraczało 2500 słów ale gdy troszeczkę przekroczysz limit to oczywiście nic się nie stanie. No chyba że przekroczysz o kolejny tysiąc :aj5: Chciałem żeby to nie było zbyt długie bo muszę mieć czas kiedy to przeczytać :giggle: Możesz przekroczyć tak z 500 słów max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KaSzTaNeK napisał:

Moge ci podesłc na priv z lektorem na yt?

Czegoś tu nie ogarniam. Skoro ktoś (może Ty sam) czytał Twoje opowiadanie, bo inaczej lektora by nie było, to istnieje ono w wersji pisanej. Gdzie tu więc problem, żeby je wrzucić w tej właśnie formie na konkurs? :grumpytwi:

Inna sprawa, że jeśli istniał już ten tekst przed ogłoszeniem konkursu, to nie wiem czy powinien się kwalifikować do niego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pamiętne zęby"

Tagi [Slice of Life], [Equestria Girls]

https://docs.google.com/document/d/1KmlgEBgvRJjxLYO9E4cZOKWSPldN9L-J3tbtu3uajh4/edit

 

Omg, wyrobiłem się pierwszy? :sunburst4:
Równo 2471 wyrazów.

Mam nadzieję, że tekst spełnia wszystkie wymogi konkursowe. Pisałem go w dobrej wierze.

Opowiadanie nawiązuje kolejno do czterech pełnometrażowych filmów Equestria Girls.

I jest powrotem po dłuższej przerwie.

 

Tak więc miłego czytania i czekam z niecierpliwością na rozstrzygnięcie :yay:

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, udało mi się... Przedstawiam zatem krótki (~1700 słów) fanfik pt. "Selenofobia". Pozwolę sobie napisać o nim kilka słów, ponieważ nie lubię zostawiać Was bez choćby paru zdań opisu. Zatem:

Spoiler

Postaci "występujące" w "S.", mogą sprawiać wrażenie w miarę "równych sobie", nie ma jednak chyba wątpliwości, że to Minuette gra w niej pierwsze skrzypce. Inspiracją historii było zdjęcie, zaprezentowane w jednym z najlepszych wg mnie epizodów serialu. Którym? Cóż, domyślicie się zapewne już po pierwszych dwóch-trzech zdaniach. :) Całość ma miejsce... w sumie sam nie wiem kiedy ;) I jeszcze jedno - jest kilka powtórzeń, ale są zamierzone... w większości. 


To tyle. Życzę przyjemnej lektury!
Selenofobia [Dark], [Out of Character], [Slice of Life]:
https://bit.ly/2wstm3w

Edytowano przez Youkai20
Aktualizacja tagów
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moi mili wybaczcie te 2 dni opóźnienia :P W końcu mogę ogłosić wyniki konkursu :D 

Ponieważ był to pierwszy konkurs w dziale Minuette to był oceniany na luzie czyli NIE zwracałem szczególnej uwago na różnego rodzaju błędy np.ortograficzne, akapity itp.

 

Wszystkie pracy były naprawdę dobre i powiem że na początku miałem mały problem z wyborem :fluttershy4:

Zacznijmy od miejsca trzeciego a znajduje się na nim @Barrfind V. i jego opowieść pt. "Colgate - Historia prawdziwa" :D:colgate:

Co prawda nie działo się zbyt wiele, większość to było głównie wprowadzenie ale trzeba przyznać że fabuła była ciekawa :) Przerwałeś w najciekawszym momencie trochę szkoda ale chętnie bym zobaczył kontynuację :aj5:

 

Miejsce numer dwa zajmuje @Scootaller i "Pamiętne zęby" :D :colgate:

Prosty miły i przyjemny do czytania fanfic :) Nawiązywał do praktycznie każdej części EG  no i rozbawiły mnie pewne teksty typu "gimby nie znają". Ogólnie dobra robota czytało się to przyjemnie  :) 

 

No i w końcu miejsce pierwszeeeee ! Czyli @Youkai20 i praca "Selenofobia" ! :D :colgate:

Gratulacje, naprawdę dobra robota co prawda zdarzyło się parę błędów ale jak mówiłem nie patrzyłem na nie :) Fabuła obłędna przypominająca mi rozgrywkę z Wiedźmina 3 ;D Czytałem to z wielką ciekawością chętnie zobaczyłbym kontynuację tej pracy :D Dobra robota.

 

Dziękuje wam za wzięcie udziału. Naprawdę się z tego powodu cieszę ;) 

Dzięki <3 :* ~Minuette

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyniki, wypada więc naskrobać jakiś komentarz... tym bardziej, że co ciekawe to ja tym razem zająłem pierwsze miejsce. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się zwycięstwa, ale skoro autor konkursu wyraźnie dał znać, że lektura sprawiła mu przyjemność, to pozostaje mi się tylko cieszyć się z tego powodu wraz z nim. Nawiasem mówiąc @Bertram Quist- jeśli spodobały ci się takie klimaty to [uwaga reklama ;) ]:
 

Spoiler

W wolnej chwili przeczytaj mój inny fanfik pt. "Somnambulizm", który również swego czasu napisałem na pewien konkurs i który dostał ocenę 10/10 od jednego z sędziów. Klimaty są bardzo podobne...

 Gratuluję pozostałym autorom - Wasze fanfiki są fajne i przyjemnie się je czytało. Szkoda, że nadeszły zaledwie trzy prace, ale z drugiej strony to i tak o jedną więcej od konkursu w Dziale Lyry i Bon-Bon (tam były dwie, to jest moja i drugiego kolegi, tak gwoli ścisłości), więc nie ma co narzekać. Poza tym pamiętajmy, że tylko dzięki własnemu wysiłkowi i samozaparciu konkursy literackie wciąż mają rację bytu. W końcu czym byłby konkurs bez przynajmniej dwóch prac? Wracając do mojego fanfika - słowa uznania pokazały mi, że pisząc prace muszę koncentrować się raczej na tych "mhroczniejszych" historiach, ponieważ takie mi lepiej wychodzą. Napisałem oczywiście parę fanfików z tagiem [SoL] (np. coś o pewnym (nie)lubianym małym smoku xD), ale przy tych z tagiem [Dark] odzew jest zawsze szerszy i bardziej pozytywny. Na koniec pragnę podziękować @Bertram Quistza zorganizowanie konkursu - dzięki temu coś się na tym (podobno umierającym...) forum wciąż "kręci", zarówno w Dziale, jak i "pod względem fanfikowym". Osobiście chętnie wezmę udział w ewentualnych przyszłych konkursach. Oczywiście dziękuję również pozostałym uczestnikom - każda dodatkowa praca konkursowa jest zawsze na wagę złota. To tyle z mojej strony, pozdrawiam!

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie upragnione wyniki. Chyba nie muszę mówić ile razy sprawdzałem dzwoneczek zanim się doczekaliśmy...

 

Za pozytywną opinię o fanfiku bardzo dziękuję. Prace szanownych konkurentów też czytałem, ale jako jeden z uczestników postanowiłem, że nie wypowiem się na temat pozostałych opowiadań. Był to moim zdaniem jeden z tych konkursów, w których liczy się udział, a nie wynik. No bo powiedzmy sobie szczerze - trzech uczestników to za mało na rywalizację z prawdziwego zdarzenia. Każdy otrzymał zaszczytne miejsce na podium :colgate: Minuette jest szczęśliwa, że w ogóle ktoś o niej pisze :colgate:

Do następnego razu (pewnie już na innym forum, znając szalone plany moderacji).

Edytowano przez Scootaller
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...