Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "Mean 6"


Dolar84

Recommended Posts

1 godzinę temu, Sun napisał:

Końcówka konkursu a tu mamy cztery dzieła. Ładnie. Co więcej, same, nowe twarze. Bardzo ładnie. Pozostaje tylko fundamentalne pytanie. Czy w ciągu pozostałego czasu (1 godzina 32 minuty) ktoś się zgłosi. Miejmy nadzieję i powodzenia wszystkim.

Ja się zgłoszę. Ile napiszę, tyle napiszę, ale napiszę :) 

 

Twilight to sucz! [Alternate universe] [Slice of life] [Violence]

 

O fabule:

Co by było, gdyby po przemianie w alicorna zmienił się także charakter Twilight?

 

Kilka uwag:

1. Nie jestem zadowolony z tego tekstu :( . Pisałem go do dosłownie ostatnich minut.

2. Nie zdążyłem rozbudować końcówki, ale całość jest kompletna.

3. Nie ma też tylu opisów ilu bym chciał.

4. Nie miałem czasu, żeby go sprawdzić przed publikacją. Ciekawe ile jest w nim błędów? :fluttercry2:

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że zgodnie z tradycją na ostatnią chwilę pojawi się kilka prac - dziękuję, że postanowiliście tej nadziei nie zawieść i wzięliście udział w konkursie :D

 

Zamykam zgłoszenia, a wyniki postaram się ogłosić jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste ciekawy konkurs się szykuje. Pezeczytałem 2 dzieła, kolejne 2 przejrzałem wstępnie (ale pewnie i je przeczytam) i powiem tyle. szykuje się naprawdę ciekawy konkurs. Zobaczymy co  na to powie szanowne jury. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zaraz biorę za czytanie. Prac jest z jednej strony niewiele, patrząc na suche liczby, z drugiej zaś sporo, jeśli porównamy ten konkurs z paroma niedawnymi w działach postaci. Dla mnie sukces, frekwencja dopisała. Ponownie (który to już raz?) życzę wszystkim powodzenia. Tym razem... wszystkim wszystkim. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i pozamiatane.

 

Co prawda prac nie pojawiło się aż tak dużo jak miałem nadzieję, ale za to zamiast ilości postanowiliście pójść w jakość. Nie pamiętam konkursu w którym najniższą oceną było 7. Dostarczyliście mi dużo dobrej rozrywki i mam nadzieję, że te opowiadania zostaną opublikowane po konkursie w osobnych tematach, ponieważ zdecydowanie zasługują na to, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. No i trafiła się nawet perełka!  Dodatkowo cieszy mnie fakt, iż pojawiły się nowe nicki, obok starych i sprawdzonych uczestników. Zatem nie przedłużając oczekiwania przystępuję do ogłoszenia wyników.

 

I miejsce - Youkai20 z opowiadaniem "Acting Out" (Perełka!)

II miejsje - Sun z opowiadaniem "Grave Plate"

III miejsce - Vetch del Puff z opowiadaniem "Flutterbad"

 

Standardowe recenzje możecie przeczytać tutaj.

 

Serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu i czekam aż opublikujecie swoje opowiadania w dziale ogólnym. No i naturalnie życzę dużo komentarzy!

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i nie wierzę. No patrzę i nie wierzę. Po pierwsze - Hiszpania dostała z Rosją w karnych (no i komu tu teraz kibicować? Może Chorwacji?). Po drugie - to ja jestem na miejscu pierwszym w tym konkursie? Kurka wodna, naprawdę się nie spodziewałem! Sądziłem, że nie dostanę się nawet na podium, takie fajne prace nadeszły, a tu proszę, jaka niespodzianka. I jeszcze ta ocena. Bez narzekania na dialogi (!), bez zbytniego kręcenia nosem na opisy i stylistykę. Po prostu "Perełka" i już? No.... powiem szczerze - wydawało mi się, że nie mam żadnych szans z "Grave Plate" czy "Twilight to sucz!" (czyli moim prywatnym faworytem). Sądziłem, że w recenzji przeczytam raczej, że Applejack jest "niewiarygodna", że trudno zrozumieć jej zachowanie i motywy; (po)lubić ją. Lub też: "mieszkanie" w sierocińcu tak nie wygląda (a bo ja wiem jak wygląda?).  Albo chociaż, że część I jest przy drugiej co najwyżej "biedna", a i dialogi w obu jakieś takie drętwe... Słowem, coś w stylu "bardzo dobrze 2/10". Huh, najwyraźniej znów (który raz ja już piszę te parę słów?) się pomyliłem. Cóż, jednak opłacało się ślęczenie nad "Acting out" aż do terminu oddania prac (nawiasem mówiąc - nawet tytuł tego fanfika zmieniałem wielokrotnie. Od prostego "Furia", przez "Zielone Piekło" i kilku kolejnych, aż do finalnego). Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulowanie pozostałym uczestnikom - tak jak już wspomniał @Dolar84 , wszystkie prace są naprawdę dobre, widać, że wciąż są osoby, którym się, kolokwialnie nieco mówiąc, "chce". A podobno "fandom/serial/forum/ umiera"... Ode mnie to w tym momencie tyle. Pozdrawiam.
BTW - a jednak coś dodam - dzięki za tak szybkie wyniki, prac mimo wszystko kilka nadeszło, a ich długość była spora. Naprawdę fajnie, że nie musieliśmy czekać paru tygodni. No to teraz czekam jeszcze "tylko" na wyniki Oskarów, tłumaczenie "The Life and Times of a Winning Pony" (którego delikatny wpływ czuć w "Acting out", dzięki postaci Blossomforth) oraz "Background Pony", dokończenie Aleo he Polis! (BŁAGAM! :) ), a wówczas... piekło chyba zamarznie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki? Fajno.  Pora zerknąć.

No dobra, przyznaje, jestem zaskoczony. Aczkolwiek wynik uznaję za zasłużony. Trochę szkoda, że nie stanąłem na szczycie, ale widać pojawiło się dzieło lepsze. Najważniejsze jednak, że się podobało. Dziś fik ląduje w dziale z własnym tytułem, wątkiem i włączonymi komentarzami. I gratuluje wszystkim na podium, a już zwłaszcza zwyciezcy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dolar84 napisał:

Nie pamiętam konkursu w którym najniższą oceną było 7.

Czekaj, co? Dostałem 7/10? :fswhat: Spodziewałem się konkretnego lania za tekst, który jest ukończony na siłę (dosłownie kilkoma zdaniami). Tak tylko zaznaczę, że:

 

1. Musiałem zrezygnować z kilku rzeczy (Luna serwująca Twilight pewien sen, dłuższa rozmowa z przyjaciółkami czy nieco inny finał)

2. Zakończenie miało być bardziej rozbudowane (więcej dialogów, opisów etc.) 

3. Miałem kilka pomysłów na uzasadnienie działań Twilight, ale nie zdążyłem wybrać ani jednego :/

 

Trzeba to dokończyć i wrzucić na forum :)  A tak w ogóle to gratuluję zwycięzcy oraz cieszę się, że pojawiły się nowe "twarze". 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego wyniku. Poczytałem trochę "Grave Plate`a" i "Sucz", przez co wyobrażałem sobie, że trafię na ostatnie lub przedostatnie miejsce... A tu proszę. Do tego bardzo przyjemna recenzja. Jestem mile zaskoczony.
 

Spoiler

Also:

GJ everyone

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym pogratulować wszystkim na podium.

Co do wyniku... To sam właście nie wiedziałem, czego mogłbym się spodziewać po swojej pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo wszystko cieczy mnie fakt, iż spodobała się. Nie wspominając o tym, że nie oczekiwałem nawet tak wysokiej oceny, a już zwłaszcza po przeczytaniu innych prac.
 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...