Skocz do zawartości

Odcinek 10: The Break Up Breakdown


Niklas

Ocena  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      3
    • 2\10 Okropny
      0
    • 3\10 Słaby
      0
    • 4\10 Ujdzie
      0
    • 5\10 OK
      0
    • 6\10 Solidny
      1
    • 7\10 Dobry
      5
    • 8\10 Bardzo dobry
      10
    • 9\10 Świetny
      10
    • 10\10 Wybitny
      8
    • 11\10 Love is in the air... or not
      11


Recommended Posts

Spodziewałem się gniota, nawet nie oglądałem w czasie wycieku, chociaż miałem dostęp. Na szczęście się zawiodłem (na sobie...) i był to naprawdę dobry odcinek :drurrp:

Więcej nie napiszę, polecam po prostu oglądnąć!

 

Update: "oceny odcinka były podzielone"

Spoiler

image.png

 

Edytowano przez Szonszczyk
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzane i powiem, że odcinek bardzo dobry, zdecydowanie lepszy od poprzedniego odcinka z "kucykowymi walentynkami". Były też nawiązania do tych męskich wieczorów, Discord, który nie tylko psoci, ale też jednak potrafi być pomocnym. Spike wyznający miłość do :rarity:, a do tego :cmc: które dochodzą do wniosku, że one zasadniczo to też nie miały nigdy chłopaków, co świadczy że zaczynają dorastać. Niestety na minus zasługuje nudny i mocno oklepany już motyw z podsłuchaniem części rozmowy i wyciąganiem niewłaściwych wniosków o zerwaniu, co później się okazuje nieporozumieniem... Jednak fajnym motywem było uszkodzone koło przez Discorda i to jak Spike mu wytknął te jego spotkania z Fluttershy. Ogólnie odcinek oceniam mocno pozytywnie, mimo wszystko, taka 10 myślę że styknie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja albo raczej skutki pomyłek było do przewidzenia, ale na plus zasługuje chociażby scena z kurierami, lub ten lekki plot twist ze strony Discorda. Podobało mi się również jak Big Mac się wypowiadał oraz "możliwy" powód jego względnego milczenia.

 

Daję 7/10. A jeszcze jedno:

 

Spoiler

Fluttercord isn't canon sorry guys

 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

Na luzie mogę nazwać ten odcinek najlepszym w sezonie. Postacie zachowują się spoko, nie ma żadnych denerwujących momentów, dużo śmiechu i w ogóle perfekto. Nawet ten dosyć oklepany motyw że postać A źle podsłuchała postać B przez co coś tam coś tam tutaj ukazano w komiczny sposób (Ms. Cake stwierdza, że "musimy porozmawiać" Sugar Belle brzmi jakby mieli zerwać). Poza tym, motyw z dostarczeniem paczki pomyłkowo dla Sweetie Belle i stworzenie kompletnie nowego wątku sprawił, że odcinek się nie dłużył. Na prawdę dobrze się bawiłem przy oglądaniu.

9/10

Na prawdę dobry odcinek, świetnie napisany, dobrze przemyślany i z mnóstwem gagów. Ogólnie boli mnie to, że przez to że każdy odcinek robi kompletnie kto inny, połowa z nich jest fajnie napisana, śmieszna i z dobrymi pomysłami, a druga połowa jest nudna, naiwna i bez żadnego ładu i składu. Istna ruletka, gdzie epizod o naprawie rur może być super zaje*isty, a przygoda morska okazuję się być super nudna i super głupia. Przynajmniej ten odcinek okazał się być strzałem w dychę.

Edytowano przez Talar
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nightbringer napisał:

No właśnie w ogóle ich nie było.

Czy ktoś pamięta jakiś inny odcinek w którym ich nie było w ogóle ? Ja na ten moment nie mogę sobie żadnego przypomnieć.

No chyba to pierwszy taki odcinek, żeby nawet w tle się nie pokazały choć na moment...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh yeah! To chyba najlepszy odcinek w tym sezonie. Dobrze napisany, zabawny, z ciekawą mieszaniną postaci. Już samo to że tak wielu bohaterów bierze w tym epizodzie czynny udział sprawia że nuda nie doskwiera. Poza tym wątki w nim zawarte fajnie się uzupełniają. Nie często trafiają się odcinki w których do głównej linii fabularnej doszyte są jakieś poboczne, drugoplanowe wydarzenia, i do tego odpowiednio z sobą współgrają. Mam tutaj rzecz jasna na mysli sprawę pomiędzy Big Mac'iem, a Sugar Belle, i grasujących za ich plecami Spike'a, Discorda oraz CMC. Scen śmieszkowych było bardzo dużo, ale były też sytuacje odwrotne, a takie to ja wręcz uwielbiam! I za gre na emocjach na konto tego odcinka wpada z mojej strony soczysty plus! :discord2: Bardzo cieszy mnie również to iż autor poświęcił sporo uwagi relacjom pomiędzy bohaterami - dużo przekomarzanek, knucia, sprzecznych opini, troche nieporozumień i już robi się ciekawie. Zwłaszcza że epizod poświęcony został drugoplanowej grupce. 

Minusów nie dostrzegam, za wyjątkiem jednego, zanadto rzucającego się w oczy. Otóż problem jaki Sugar Belle stwarzała był niewiarygodny, nie wyszedł naturalnie i wyglądał na stworzony na siłę. Bo w końcu po co aż tak się martwiła i budowała strategię na rozmowę ze swoim chłopakiem, kiedy to co chciała mu oświadczyć nijak nie mogło wpłynąć na niego negatywnie? Trochę to głupie... 

Ale co tam! 9/10 dla "The break up the break down". :) 

Ekstra było też to że przewinęło się przez odcinek sporo kucyków tła, np. Derpy. :D Dużo poniaczy dobranych w pary, w dzień będący odpowiednikiem walentynek - szczerze powiedziawszy to mialem cichą nadzieję że gdzieś na drugim planie przewinie się któraś z M6 i twórcy zarzucą widzom jakąś drobną sugestię odnośnie sympatii głównych bohaterek, ale niestety - wybrali drogę dyplomatyczną. ;) A Sugar Belle to chyba jeden z najbardziej uroczych kucyków w całym MLP - za wygląd, wrażliwość, bardzo miły głos, zarówno w angielskiej jak i polskiej wersji. Tylko z tym marszczeniem nosa nie wyszło zbyt dobrze, bo wygląda ona wtedy... źle! x) 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd nudnawy opis odcinka (ciekawe, czemu drugi pod rząd)?

 

Tym razem twórcy ze stajni tzn studia Hasbro zaserwowali widzom odcinek w którym mamy przyjemność zobaczyć wątek pieczenia ciasta przez Bic Mi... tzn Mac'a i jego znajomych, a więc smoka (podobno wawelskiego) i Discorda, a potem przyjacielskie spotkanie ogiera z Sugar Belle, której on chciał podarować upieczony podarunek. Sądząc po zachowaniu Bic Mac'a można wywnioskować, że jednym (aczkolwiek (chyba) najważniejszym składnikiem wypieku był tajemniczy (poniekąd/podobno) proszek do pieczenia, cukier (niepotrzebne skreślić) w stylu ...coś tam ze smakiem i z wizerunkiem takiej tam roślinki leczniczej z ...

Spoiler

San Escobar:awesomeface:

 

lub od pewnego batmana (tym razem nie od tego szkółki niedzielnej i źródeł ze składnikami pewnego rosyjskiego uczonego), oraz jego asystenta produkującego ,,ciasteczka'' z(e) niespodzianką/smakiem, itp):awesomeface:.

Bo pomijając (na początku filmu) jego oczy niczym pięciozłotówka (a nawet i dziesięciozłotówka) wspomniany ogier skakał niczym kangur lub (kot) Mario, i ewentualnie jak pewien taki tygrys (do wyboru do koloru, jak to mówią), chodź jego wybranka też miała w tym udział.

 

Z tego względu nie zdziwię się, jeżeli Bic Mac zostanie od swojej towarzyszki miły prezent, a nawet i kilka upominków w ramach promocji (w tamtejszych marketach) prawdopodobnie po kuracji odchudzającej wspomnianego w innych tematach przez zemnie niemieckiego uczonego:awesomeface::PO.o.

 

 

 

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma w 1080p do tej pory każdy odc był w 1080p co prawda 1080p było na rosyjskiej stronie OK dwa odc wcześniej teraz też ale tylko w 720 dlaczego ja zawsze pobieram odc nawet nauczyłem się z tej rosyjskiej strony proszę link do pobrania tego odc w 1080p bo ja mam kolekcje odc na dysku zewnętrznym aha i bardzo szanuje waszą prace żeby nie było ale zależy mi na jakości 1080p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo fajny i wróciła drużyna znana z męskich wieczorków :)

Discord, Spike i Big Mac naprawdę fajnie się dopełniają.

 

Zastanawia mnie tylko skąd wiedzą jak wygląda praca na sortowni paczek :shrug: Morał jest prosty... dobrze pakujcie paczki by przetrwały wysyłkę w całości :derp6:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talar Hehehe, na Derpibooru w galerii tego odcinka jest to chyba najbardziej dominująca tematyka. xD No, może wczoraj była, ale sporo tego jest mimo wszystko. :) Z mojej strony to rozumiem że był to całkiem śmieszny motyw, ale ze uzyska to tak dużą popularnosc to nie przypuszczałem.
https://derpibooru.org/search?q=the+break+up+breakdown&sf=score&sd=desc
 

Edytowano przez ByczekPazerny
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to widząc coraz to kolejne gify, arty itd. z tego odcinka, tym więcej o nim myślę. A im więcej o nim myślę, tym bardziej go doceniam i mi się podoba.

Ostatni tak zapadający w głowie, dobry odcinek to jak AJ była sędzią na tym pokazie mody, ale ten chyba i tak jest lepszy. Od naprawdę dawna nie dawałem oceny 9/10, ale mam nadzieję, że jakoś się to zmieni i takich pozytywnych niespodzianek będzie więcej.

Hasbro plzzzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kalaszek napisał:

Czemu nie ma w 1080p do tej pory każdy odc był w 1080p co prawda 1080p było na rosyjskiej stronie OK dwa odc wcześniej teraz też ale tylko w 720 dlaczego ja zawsze pobieram odc nawet nauczyłem się z tej rosyjskiej strony proszę link do pobrania tego odc w 1080p bo ja mam kolekcje odc na dysku zewnętrznym aha i bardzo szanuje waszą prace żeby nie było ale zależy mi na jakości 1080p.

Napisz do mnie na PW. Podam ci link do 4K Ultra HD. 

 

Odcinek jest świetny . Podobał mi się taki ciepły miłosny klimacik. Najlepsze rzeczy z tego odcinka:

 

- Discord to istny Bill Cipher - potrafi zawierać niezłe umowy :v

- CMC w stylu P.Z.U.Z (przed zdobyciem uroczego znaczka)

- DovahMac xD

- Lyra i Bon Bon wręczają sobie tylko-przyjacielskie prezenty. Nie ma tu żadnych romansów, tylko przyjaźń. :YEtmX: <3 :bonbon:Tak mi to ukazano! (kto wie o ci chodzi, ten wie o co chodzi) 

- Spike, Sweetie i Big Mac - istne Stowarzyszenie Złamanych serc

- Sugar Belle jest na serio urocza :) 

- humor

- po raz pierwszy od dawna zaskoczył mnie finał. Myślałem, że Sugar Belle po prostu przeprowadza się na stałe do Ponyville ("to już koniec... przeprowadzki")

 

A co mi tam... 10/10

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odcinek naprawdę w porządku kolejny dzień serc i podków i kolejna wpadka :P Sugar Belle jest przeurocza <3 Fajnie że tym razem sprawą nie zajmowało się Mane 6 tylko Spike i Discord :) 

Biedna Swieetie Belle miała nadzieje że w końcu znajdzie miłość :D No cóż oprócz miłości nic się specjalnego nie działo ale i tak mi się podobało. Ocena 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 20.05.2018 o 16:06, ByczekPazerny napisał:

Dużo poniaczy dobranych w pary, w dzień będący odpowiednikiem walentynek - szczerze powiedziawszy to mialem cichą nadzieję że gdzieś na drugim planie przewinie się któraś z M6 i twórcy zarzucą widzom jakąś drobną sugestię odnośnie sympatii głównych bohaterek, ale niestety - wybrali drogę dyplomatyczną. ;)

Ja to uznaję za zaletę ;)

 

Odcinek faktycznie oglądało się przyjemnie, obłożony fabułą, postaciami, wydarzeniami do tego stopnia, że zupełnie nie spostrzegłem braku głównych bohaterek :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo dobry. Lepszy niż ten dawny mówiący o dniu Serc i Podków. Fajne wystąpienie Sugar Belle i Big Maca, ale najlepsze akcje w odcinku robili Spike i Discord no i to, że tak powiem gościnne wystąpienie panny Skellinore :squee: która ma już nawet własny tribute na youtube :yay:

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...