Skocz do zawartości

Odcinek 11: Molt Down


Niklas

Ocena  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1/10 Metr mułu
      1
    • 2/10 Okropny
      1
    • 3/10 Słaby
      1
    • 4/10 Ujdzie
      2
    • 5/10 OK
      2
    • 6/10 Solidny
      5
    • 7/10 Dobry
      5
    • 8/10 Bardzo dobry
      9
    • 9/10 Świetny
      8
    • 10/10 Wybitny
      4
    • 11/10 *sudden roc screeches*
      5


Recommended Posts

>Odcinek ze Spikiem -> albo się uda, albo nie, zobaczymy

>śmieszne docinki -> ok, jest całkiem spoko

>Spike dorasta -> robi się ciekawie

>Spike dostaje skrzydła -> LARSON YOU FREAKI .... Oh wait, that's not him 

Spoiler

hh.thumb.png.f7a9066f53325abe6c988957d59c63b3.png

 

DUBUC, HABER YOU FREAKING GENIUSES !!

 

Bez większej analizy na wstępie. Odcinek mega, a jeszcze to odcinek poświęcony Spikowi, a te wiemy jak wychodzą - w większości przypadkach są one do kitu. Jednak to ... kurcze jest tutaj wiele elementów, które działają, współgrają ze sobą i bynajmniej nie jest to ten najważniejszy moment kulminacyjny. Jest wiele śmiesznych sytuacji, docinków, śmiałem się dość często. Pewne stare postaci wracają (dobrze, że ktoś postanowił poświęcić minutę dawnemu feniksowi od Spike'a, swoją drogą design feniksów został ulepszony), oczywiście nie obyło się również bez zadziwiających min bohaterek. Bałem się tutaj, że naiwność Spika wyjdzie na pierwszy plan, a tu proszę jest poruszona wyłącznie na końcu, w taki sposób, że to nie denerwuję, a Spike jest często tą postacią, która najmniej potrafiła się ogarnąć.

 

Przeplata się tutaj sporo wątków, które potem się ze sobą łączą, sama sekwencja walki z rokiem była dla mnie niespodziewana i można była znowu zobaczyć Twilight w akcji. No i Spike potrafi porządnie przydusić ogniem. Całość wyceniam na 9/10. Dychę daję, jak jakiś epizod mnie zrzuci z krzesła, albo wstanę sam. Zabawne sceny, miny bohaterek, element akcji i zaskakujący efekty dorastania Spika, w skrócie kawał dobrego odcinka i oby taki poziom był w następnych.

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek daje radę, ale:

 

- deja vu po jednym z odcinków Star vs. The Forces of Evil ("pryszcze", skrzydła, unikanie innych osób, przyjaciel szukający pomocy, odpowiednik Glossaryka mówiący, że "tego nie zatrzymasz, to je dojrzewanie")

- zabrakło emocji (dla mnie). 

- humor nie powalał. Sceny z kompletem bohaterek były fajne, ale nie wykorzystano w pełni potencjału

 

Poza tym:

- smród Spike'a najwyraźniej wabi samice (a w szczególności Rarity :sjf1O: Na 99.9% są już clopy z tą tematyką)

- zabawna walka z przerośniętym orłem. To akurat im się udało

- Twilight nie szukała odpowiedzi w książkach. Mam nadzieję, że smród Spike'a nie wpłynął negatywnie na jej IQ. I tak spada :wat:

- nie było piosenki. Uff... już raz spieprzyli ważną przemianę ważnej postaci

- było fajnie, czasami zabawnie, ale to typowa dla średniaków "dobra rzemieślnicza robota", w którą nie włożono serca (moje odczucie). Zabrakło "tego czegoś"

- Spike będzie mógł dosłownie latać do Rarity :v

 

Ocena? Hmm...

5/10

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez całą tę walkę z rokiem zastanawiało, dlaczego nasza POTĘŻNA ALIKORN™ nie zatrzyma go magią. Ale widać cartoon logic mocno, tylko po to, żeby Spike mógł się wykazać :v 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widzieć jak Spike dorasta (wiem przez co przechodzi chłopak), ale kiedy Smolder wspominała o tym efekcie to trochę mi zalatywało Dragon Quest (że jest smokiem to musi odejść itd). 

2 godziny temu, Niklas napisał:

Mnie przez całą tę walkę z rokiem zastanawiało, dlaczego nasza POTĘŻNA ALIKORN™ nie zatrzyma go magią. 

Spoiler

tenor.gif?itemid=11140147

 

Plusy:

- dorastający Spike

- trochę wiedzy o smokach

Minusy:

- lekka amnezja bohatera odcinka

6/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Triste Cordis napisał:

- smród Spike'a najwyraźniej wabi samice (a w szczególności Rarity :sjf1O: Na 99.9% są już clopy z tą tematyką)

Sprawdziłem i nic nie ma. W sumie to w ogóle nie brzmi jak dobra tematyka do tego typu tworów, więc chyba masz zbyt bujną wyobraźnie na ten temat :v

 

Tak czy siak, odcinek mocno nierówny. Było skakanie ze scen idiotycznych i denerwujących w zabawne i pomysłowe. Serio nie ma tu nic więcej do omawiania, raz było śmiesznie, a raz głupio.

Jednak był to chyba najgorszy odcinek jeśli chodzi i jakieś ważniejsze zmiany w fabule itd. (jak np. odcinek o znaczkach CMC)/ Daję 5/10.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Talar napisał:

Serio nie ma tu nic więcej do omawiania, raz było śmiesznie, a raz głupio.

 

Ja osobiście tej "głupoty" w ogóle nie odczułem. Fakt, Spike się przebierał, aby ukryć swoją wylinkę oraz był uparty, aby do Zecory nie pójść, jednak nie był to poziom jaki był zaprezentowany w Princess Spike czy Spike at Your Service gdzie nachalność i głupota dosłownie była na każdym kroku. Tutaj zaś było sporo komicznych docinków, ta nachalność została ukryta, aby tylko na samym końcu Spike zrobił z siebie kozła ofiarnego, w rezultacie dając bardzo dobry epizod.  

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie pociąga w MLP, że zdarzają się odcinki poświęcone rozwojowi jednej z postaci, co sprawia, że historia jako całość staje się bardzo urozmaicona. Przedstawione bohaterki zmieniają się pod wpływem przygód, które je spotykają i są to zmiany tak wyraźne, że różnią się od tego kim były w pierwszych sezonach. To właśnie urzeka mnie w tej bajce i sprawia, że jestem ciekaw kolejnego odcinka. 

 

Owszem dostrzegam pewne utarte motywy także w historii dojrzewającego Spike'a, ale jako widz mogę mieć pewność, że przedstawione tu wydarzenia nie pozostaną bez wpływu na kolejne przygody smoka :giggle: Sam fakt, że stał się już istotą latającą (w końcu!) sprawia, że prawdopodobnie wątek ten pozostanie wykorzystany w wielu zabawnych i dramatycznych sytuacjach w przyszłości. Tak więc jest progres! :pinkie4:

 

Odcinek oceniam jako bardzo dobry - 8/10 - z tego względu, że zasiadłem do niego, będąc w zupełnie neutralnym nastroju (lecz z otwartym umysłem :angelbloom:) i ostatecznie kilkukrotnie szczerze śmiałem się na głos. Wyraźna poprawa nastroju jest dla mnie wyznacznikiem dobrego odcinka - nie zawsze tak miałem - więc jest ok :squee:

 

Oby było więcej odcinków poświęconych pierwszo- lub drugoplanowym postaciom, które dokonują jakiegoś rozkwitu lub przełomu w swoim życiu :rdblink:

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie średniak. Na pewno cieszy mnie to że odcinek w pewnym stopniu rozwija postać Spike'a i że następstwa przemiany będą trwałe. To zasadniczo największy plus epizodu. Przebieg fabuły jest już gorszy - jak dla mnie wiało z lekka nudą, problematyka była nieciekawie przedstawiona a scen śmieszkowych zbyt wielu nie zaznałem. Brakowało emocji. :/ Tak jak żekł @Talarnie za bardzo jest co o tym odcinku napisać. Twórcy jak gdyby "odklepali" swoją robotę. A szkoda, bo epizod porusza według mnie dosyć ważkie wydarzenie, przynajmniej z punktu widzenia postaci bardzo istotnej dla całości serialu! 

U mnie "Mold Down" nie zatrybiło. 6/10, bo mimo wszystko epizod wprowadza trwałe zmiany w fabule a i Spike wychodzi z niego obronną ręką, ale to wszystko bez polotu i finezji. 

 

Pucuły faktycznie dosyć dziwnie się zachowywały - Twilight była podejrzanie stateczna przez cały odcinek a Rarity jakby jechała na uspokajaczach. To chyba z tego wynika problem nudy w tym odcinku - postaciom brakuje ekspresji. Co prawda Pinkie co jakiś czas detonowała jakiegoś kapiszona, ale to był jedynie drobny huk który przerywał ciszę.  

Edytowano przez ByczekPazerny
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odcinek powiem, był całkiem przyjemny, bez zbędnych jakiś udziwnień, ale też bez "efektu wow", który zapamiętany będzie na dłużej... Ciekawe były te nawiązania do starego odcinka gdy Spike dorósł, a także jak Rarity wspomniała o byciu już nie raz łapaną przez różne stwory i do tego nareszcie się wyjaśniło, co stało się z tym Feniksem, który z odcinka na odcinek zanikł, a jedyna pamiątka po nim to było zdjęcie w domu TS. Jednak sam odcinek przeleciał mi przez palce dość szybko, początek jednak był ciekawy, jak Rarity krąży wokół Spika, gdy ten zakrywał policzek. No mogę dać spokojnie te 8/10, ale pomimo kolejnego kroku milowego w serialu, to ten odcinek pewnie szybko zakryje kurz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem co mam powiedzieć...odebrało mi trochę mowę. Po 8 latach Spike który zawsze był takim przydupasem który tylko biegał i ział ogniem teraz dostaje skrzydła. Ehh wolałem tamtego :/ Wszystko się teraz pozmienia no ale cóż my o tym nie decydujemy. Przynajmniej coś nowego się stało, oprócz tego podobało mi się gdy Spike rozmawiał z Smolder,zabawna jest XD

Walka z tym całym rokiem jeszcze udzie ale faktycznie Twilight mogła go od razu powalić :/ +bo nie było starlight

Nie wiem co jeszcze dodać...oceniam 6/10

Nie wiem co o tym myśleć :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw twilight, teraz spike. Mnie po prostu te zmiany przerastają. Nie wydaje wam się, że twórcy lekko przesadzają? :fluttercry:

Dopiero w tym roku zaakceptowałam to, że twilight jest księżniczką. A już puszczają spike ze skrzydłami!!! Co, może jeszcze starlight zrobią księżniczką numer 5?!

 

Reszta jest spoko. Fajny ptak XD.

Ode mnie 7/10

Edit: Fakt, może odrobinkę przesadziłam z tym ,,Nie wydaje wam się, że twórcy lekko przesadzają?"

Edytowano przez conira
poprawić tekst
  • +1 1
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, conira napisał:

Nie wydaje wam się, że twórcy lekko przesadzają?

No raczej nie. Kilka sezonów przecie trwały te "zmiany", więc ja bym powiedział raczej , że "nareszcie", a nie że "już" Spike się rozwinął.

 

4 minuty temu, conira napisał:

Najpierw twilight, teraz spike. Mnie po prostu te zmiany przerastają.

 

Ale po między tymi zmianami minęło kilka sezonów... A serial ma skończyć się na 9, czyli jeszcze półtorej sezonu przed nami, a zatem w tempie jaki sugerujesz, to musieliby zrobić ze 20 sezonów, aby wszystko rozwinąć.

Btw imiona z dużej litery, bo z małej to ciut razi oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, conira napisał:

Najpierw twilight, teraz spike. Mnie po prostu te zmiany przerastają. Nie wydaje wam się, że twórcy lekko przesadzają? :fluttercry:

Nie. Nie lubię gdy w serialu wszystko stoi w miejscu. MLP to nie "Świat Według Kiepskich", gdzie zmienia się tylko wiek postaci. Co prawda wolę Twilight jako jednorożca, ale nie narzekam na "upgrade" do alicorna

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, conira napisał:

Najpierw twilight, teraz spike. Mnie po prostu te zmiany przerastają. Nie wydaje wam się, że twórcy lekko przesadzają? :fluttercry:

Przesadzają?! Ucieszyłam się, kiedy Spike dostał skrzydeł, za to zawiodłam się widząc, że dalej ma ten dziecięcy, wręcz niemowlęcy wygląd (wszystko takie okrągłe i pulchne), liczyłam, że zrobi się trochę wyższy i "chudszy". 

A co do zmian cóż... To jest serial i właściwie w MLP jest za mało zmian i ewolucji postaci. Jeśli nie chcesz rozwoju postaci to właściwie wychodzi na to, że seriale raczej nie są dla Ciebie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 6.06.2018 o 19:58, Gawek napisał:

Najpierw twilight, teraz spike. Mnie po prostu te zmiany przerastają. Nie wydaje wam się, że twórcy lekko przesadzają? :fluttercry:

Dopiero w tym roku zaakceptowałam to, że twilight jest księżniczką. A już puszczają spike ze skrzydłami!!! Co, może jeszcze starlight zrobią księżniczką numer 5?!

Coś podobnego czytałem na YouTube. I w tym wypadku się zgodzę, że smoki mają mieć skrzydła, więc akurat ten bieg wydarzeń jest całkowicie uzasadniony.

Odcinek całkiem przyjemny, przełomowy i było w nim dużo Rarity:kUzFl:

 

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ubywa fanów, a przynajmniej na tym forum? Już nie ma tak dużo komentarzy do odcinków i to nawet przy tak przełomowym jak ten.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

 

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ubywa fanów, a przynajmniej na tym forum? Już nie ma tak dużo komentarzy do odcinków i to nawet przy tak przełomowym jak ten.

Cóż,  kiedyś na forum było 3 lub 4 razy tylu ludzi co obecnie, zatem i postów było odpowiednio więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Coś podobnego czytałem na YouTube. I w tym wypadku się zgodzę, że smoki mają mieć skrzydła, więc akurat ten bieg wydarzeń jest całkowicie uzasadniony.

 

Wiecie jakie jest prawdziwe uzasadnienie? To Hasbro, które krzyczy: 

BUY OUR TOYS!!!!! :fsscream: Nowy Spike - nowe zabawki - większy zysk. Póki co przydupas Twilight nie zrobił z nich żadnego konkretnego użytku, nie "uratowały one dnia". Ta zmiana nie ma żadnych znaczących konsekwencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Triste Cordis napisał:

 

Wiecie jakie jest prawdziwe uzasadnienie? To Hasbro, które krzyczy: 

BUY OUR TOYS!!!!! :fsscream: Nowy Spike - nowe zabawki - większy zysk. Póki co przydupas Twilight nie zrobił z nich żadnego konkretnego użytku, nie "uratowały one dnia". Ta zmiana nie ma żadnych znaczących konsekwencji.

Nie spoileruj mi, dopiero skończyłem na tym odcinku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...