Skocz do zawartości

[Dyskusja] Wojna przedstawiona w serialu


Veqer

Recommended Posts

Witam Armie!

Tak jak zapowiadałem, pora ruszyć z nowymi dyskusjami. Na początku chciałbym poruszyć temat wojny która była przedstawiona w serialu, mianowicie mówię tu o tym co mieliśmy okazje zauważyć w sezonie piątym, a konkretniej 25 odcinku ów sezonu. Mogliśmy zobaczyć w tym odcinku wojnę pomiędzy Equestrią, a Kryształowym Imperium. Chciałbym zwrócić tutaj uwagę na parę kwestii. Mianowicie jakie skojarzenia budzi w was to jak została pokazana Equestria, a konkretniej chociażby taka farma Sweet Apple zmieniona pod wpływem wojny?

Kolejna kwestia na którą warto zwrócić uwagę - Czy zauważyliście, że nasz wspaniały Król Mając Państwo wielkości jednego Equestriańskiego miasta, był w stanie toczyć wojnę z Equestrią tak długo i jeszcze w dodatku wygrywać? Moim zdaniem pokazuje to doskonale, że w wypadku wojny, Sombra jest znacznie lepszym dowódcą i strategiem niż Equestria. Celestia na każdym kroku unika wojen i stara się wszystko rozwiązywać pokojowo. Dlaczego? Czy Celestia jest miłośniczką pokoju, czy może po prostu zdaje sobie sprawę ze swoich kiepskich zdolności przywódczych jeśli chodzi o prowadzenie działań militarnych? W samym tym odcinku to co mi się nie podobało to tak, jak drewniano został zanimowany król. W pierwszych odcinkach w których się pojawił, był on zanimowany porządnie i jego design zarówno w postaci "dymu" jak i kucyka, budził szacunek, a tutaj porusza się dziwnie i wygląda mało poważnie + prawie nie używa swojej największej potęgi jaką jest jego Czarna Magia.

Więc, zapraszam do dyskusji! :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może ja wypowiem się jako pierwszy. 

Swoją drogą, to nie pierwszą styczność miałem w internecie. Przeglądałem filmy i zobaczyłem krótki fragment, ukazujący właśnie tą alternatywną wersję historii. Na początku myślałem że to jakaś fanowska animacja. Ogólnie to wyglądałem jak Twilight, kiedy ta stanęła przed farmą. Co nie zmienia faktu że to jest po prostu piękne. 

Przechodząc do tematu. Przedstawienie Equestrii czy samej farmy jest jak najbardziej(według mnie) poprawne. Czysty przykład przestawienia się z gospodarki cywilnej na wojenną. Jak powiedziała Apple Jack, że wszyscy pracują dzień i noc żeby sprostać temu zadaniu. W naszym świecie było podobnie. ZSRR, po operacji Barbarossa(albo podczas) przeniosło produkcję za Ural. Fabryki pociągów tworzyły czołgi, fabryki sztućców amunicję etc. Swoją drogą to sądzę że Equestria nie wytrzymałaby takiego stanu rzeczy zbyt długo. No chyba że ma ogromne ilości zasobów, a cywile są gotowi głodować, jeżeli farmy wysyłają swoje produkty do magazynów wojskowych, a nie na półki sklepów. 

44 minuty temu, Veqer napisał:

Kolejna kwestia na którą warto zwrócić uwagę - Czy zauważyliście, że nasz wspaniały Król Mając Państwo wielkości jednego Equestriańskiego miasta, był w stanie toczyć wojnę z Equestrią tak długo i jeszcze w dodatku wygrywać? 

Nie takie rzeczy. Serbia potrafiła skutecznie stawiać opór Austro-Węgrom(tak, wiem że Imperium Rosyjskie pomogło, a siły Habsburgów to nie armie Cesarstwa Niemiec), Grecy ośmieszyli(trzykrotnie) Persów. Maraton, Termopile i Salamina. No i wojna Peloponeska gdzie Sparta pokonała stronnictwo Aten. Lub Rzym, który musiał sprostać innym miastom i ludom na półwyspie. 

44 minuty temu, Veqer napisał:

Moim zdaniem pokazuje to doskonale, że w wypadku wojny, Sombra jest znacznie lepszym dowódcą i strategiem niż Equestria.

Da. Przecież król sam podbił Kryształowe Królestwo. To co to podbić takie Księstewko. :sombra2: (Swoją drogą, to jak zostali przedstawieni żołnierze Sombry, oraz jak ich pozyskał to czysty geniusz. Chwała Sombrze)

44 minuty temu, Veqer napisał:

Celestia na każdym kroku unika wojen i stara się wszystko rozwiązywać pokojowo. Dlaczego? Czy Celestia jest miłośniczką pokoju, czy może po prostu zdaje sobie sprawę ze swoich kiepskich zdolności przywódczych jeśli chodzi o prowadzenie działań militarnych?

W moim odczuciu i jedno i drugie. Napomknę że droga dyplomacji nie zawsze jest zła. Jagiellonowie nie prowadzili wielkich wojen, jak Karol XII, Gustaw Adolf albo Napoleon, a mimo to wprowadzili kraj w złote czasy. No i byli szanowani na wszystkich dworach Europy. Wracając, to oczywiste że ubóstwia pokój, bo na sprawach wojskowych się nie zna. Tu znajduje zastosowanie Luna.Może to polega na tym, że nie licząc tego że podzieliły się władzą nad dniem i nocom, to również wyznaczyły sobie obowiązki. Celestia zajmuje się gospodarką i polityką, a Luna armią. Może przez to że młodsza miała bardziej ofensywne poglądy, została wysłana na księżyc. Hm...:lunathink:

 

A co do animacji, to w moim odczuciu nie wypada tak źle. Jest przyzwoita i mnie osobiście się podobała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się nad tym, więc to jest trochę nie możliwe bo jak się do wiedziałem w książkach rasa kucyków jest dosyć przyjazna w swej naturze i nie są skłonni do wojny.

A w ogóle to Equestria jest za silna bo ma dosyć mocną broń jak Elementy Harmonii a Discord też pomoże ( Fluttershy jak poprosi to wszystko on zrobi) no to było by głupotą atakować.

A jak chodzi o wojnę Sombra vs Celestia to jak z Iran i Izrael to Iran chce żeby Izrael przestał istnieć to tak samo jak Sombra i Celestia. Sombra marzy o tym żeby Equestria została zniszczona( a to kurwa jest nie możliwe) a jak w ogóle to uda to sorry będzie musiał uważać na wojaków no bo co jest cenniejsze nisz wolność no chyba że Sombra zrobi kucykowy Holokaust a to dosyć możliwe.

Dziękuje za uwagę.

Pozdrawia Indyk11.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Indyk11 napisał:

Zastanówmy się nad tym, więc to jest trochę nie możliwe bo jak się do wiedziałem w książkach rasa kucyków jest dosyć przyjazna w swej naturze i nie są skłonni do wojny.

Ateńczycy też nie byli wojowniczy a ich dowódca(wraz z armią z Aten i innych miast-państw) pokonał Persów. 

7 minut temu, Indyk11 napisał:

A w ogóle to Equestria jest za silna bo ma dosyć mocną broń jak Elementy Harmonii a Discord też pomoże ( Fluttershy jak poprosi to wszystko on zrobi) no to było by głupotą atakować.

Z tym że pamiętajmy że to dzieje się w alternatywnej wersji historii, gdzie Mane 6 się nie spotkało i nie odnalazło swoich talentów(czy cech wyróżniających), co przekłada się że Discord prędzej by wspomógł Sombrę, albo wolałby sam walczyć. Z drugiej strony to duch chaosu, więc raczej na wszystko patrzy z boku.

10 minut temu, Indyk11 napisał:

A jak chodzi o wojnę Sombra vs Celestia to jak z Iran i Izrael to Iran chce żeby Izrael przestał istnieć to tak samo jak Sombra i Celestia. Sombra marzy o tym żeby Equestria została zniszczona( a to kurwa jest nie możliwe) a jak w ogóle to uda to sorry będzie musiał uważać na wojaków no bo co jest cenniejsze nisz wolność no chyba że Sombra zrobi kucykowy Holokaust a to dosyć możliwe.

Hem hem. Bardziej Palestyna była by wniebowzięta gdyby Izrael przestał istnieć. Prócz tego czy Sombra chce zniszczyć Equestrię...nie. Podbić, okupować, to tak, choć rozumiem że się przejęzyczyłeś(dlaczego nie możliwe? Taki czarnoksiężnik raczej dałby radę wybić całą populację) Będzie musiał. I...co? Czy to zadanie jest aż tak trudne? To nie są Spartanie(jak sam powiedziałeś) to zakucie w kajdany lub kontrola umysłu to nie jest wielki wyczyn. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Veqer napisał:

Witam Armie!

Tak jak zapowiadałem, pora ruszyć z nowymi dyskusjami. Na początku chciałbym poruszyć temat wojny która była przedstawiona w serialu, mianowicie mówię tu o tym co mieliśmy okazje zauważyć w sezonie piątym, a konkretniej 25 odcinku ów sezonu. Mogliśmy zobaczyć w tym odcinku wojnę pomiędzy Equestrią, a Kryształowym Imperium. Chciałbym zwrócić tutaj uwagę na parę kwestii. Mianowicie jakie skojarzenia budzi w was to jak została pokazana Equestria, a konkretniej chociażby taka farma Sweet Apple zmieniona pod wpływem wojny?

Kolejna kwestia na którą warto zwrócić uwagę - Czy zauważyliście, że nasz wspaniały Król Mając Państwo wielkości jednego Equestriańskiego miasta, był w stanie toczyć wojnę z Equestrią tak długo i jeszcze w dodatku wygrywać? Moim zdaniem pokazuje to doskonale, że w wypadku wojny, Sombra jest znacznie lepszym dowódcą i strategiem niż Equestria. Celestia na każdym kroku unika wojen i stara się wszystko rozwiązywać pokojowo. Dlaczego? Czy Celestia jest miłośniczką pokoju, czy może po prostu zdaje sobie sprawę ze swoich kiepskich zdolności przywódczych jeśli chodzi o prowadzenie działań militarnych? W samym tym odcinku to co mi się nie podobało to tak, jak drewniano został zanimowany król. W pierwszych odcinkach w których się pojawił, był on zanimowany porządnie i jego design zarówno w postaci "dymu" jak i kucyka, budził szacunek, a tutaj porusza się dziwnie i wygląda mało poważnie + prawie nie używa swojej największej potęgi jaką jest jego Czarna Magia.

Więc, zapraszam do dyskusji! :D 

 

Cóż pierwszy raz jak pokazali tą zmienioną Equestrię to skojarzyła mi się z narodami prowadzącymi pierwszą wojnę światową i jak ktoś już dobrze zauważył z posunięciem zastosowanym przez ZSRR i przestawieniem całej gospodarki na wojenną.

Kolejną kwestią są zdolności przywódcze i strategiczne Sombry. Czarnoksiężnik wykorzystuje mroczną magię i pranie umysłu do podporządkowania sobie kucyków, a taka armia raczej nie zna strachu czy nie posiada morale, które można złamać. Jest to idealna armia do prowadzenia długiej wojny, a przez swoje fanatyczne oddanie potrafi nieźle wpłynąć na przeciwnika. Inaczej się walczy z kimś, kto może się poddać lub kto może zrozumieć bezsensowność walki, a całkiem inaczej walczy się z kimś, kto jest jak zombi lub klony z SW. Celestia, jak i Luna unikają konfrontacji, bo wiedzą, do czego to może doprowadzić w ich przypadku. Może to spowodować koniec nie tylko króla sombry, ale i całej Equestrii, gdyż taka Celestia doprowadzona pod ścianę może przemienić się w Daybreaker, a Luna w Nightmare Moon. Czy sombra poradziłby sobie z siłą samego słońca lub potęgą nocy i koszmarów? Ciężko powiedzieć, ale jest filmik, który dość fajnie to przedstawia. :kUzFl:

 

Spoiler

 

 

I na koniec... Chwała Equestrii i jej obrońcom.  :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...