Skocz do zawartości

Kucykowe fandomy słabna?


natkos

Recommended Posts

7 godzin temu, Cahan napisał:

Chyba obok Skajsplota i Lemura jestem najlepszym trapem fandomu. Z tą różnicą, że ja tak naprawdę jestem samicą.

 

Aha! Sorry, przeoczyłem! 

 

Spoiler

I jeszcze niech zostawiają konstruktywne komentarze. Nawet jeśli Bogowie poskąpili im talentów, to skomentować mogą. I to czymś więcej niż "fajne". Wiele inicjatyw zdycha przez brak odzewu. Chociaż setki ludzi oglądają/czytają/słuchają. Ale podzielić się swoimi wrażeniami, to już się nie chce.

 

Wydaje mi się, że to przez kryzys czytelnictwa - coraz mniej ludzi ma czas o ochotę, by czytać. 

 

 

41 minut temu, Triste Cordis napisał:

 

Poświecisz przykładem? Opowiadanko, rysunek? :suspicious:

 

Tak, tak! Rysuję, pisałem już o tym, jak na razie to są szkice. Opowiadania pisałem, ale jeszcze nie o tematyce ponies, wpadnę na coś w przypływie weny, to na pewno dam znać. Pozdrówki :bronies:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno fandom nie jest już tak popularny jak kiedyś. Czasy świetności nas opuściły, ale nadal żyjemy i funkcjonujemy. Grunt to się udzielać i nie pozwalać, by umarł. Nawet jeśli G4 rzekomo się kończy, to wiele niekontynuowanych już seriali/filmów/kreskówek nadal ma silny fandom. Mam nadzieję, że z bronies też tak będzie :pinkiehappy:  Osobiście nie zrezygnuję z fandomu po zakończeniu mojej ulubionej generacji- albo zostanę przy starych odcinkach, albo pochłonie mnie G5

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Rysujcie arty! Piszcie opowiadania! Piszcie piosenki! Twórzcie animowane parodie! Zgadujcie się na ponymeety!

A ja bym powiedział inaczej...

Nie rysujcie artów - oglądajcie arty, nie piszcie opowiadań - czytajcie je, nie twórzcie piosenek - słuchajcie ich (...)itd. Czemu? Bo obecnie na naszym "fandomowym rynku" jest jeszcze całkiem spora "podaż", ale brakuje "popytu". Aktywność nie bierze się tylko z tego, że ktoś coś robi, ale przede wszystkim z tego, że ktoś reaguje na to, co zostało już zrobione. Gdyby każda z wypowiadających się tutaj osób (w tym ja, lol :youdontsay:) zamiast pisać tu posta napisałaby komentarz pod jakimś artem/opowiadaniem/filmikiem/piosenką to byłoby z tego więcej pożytku. :cydr:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2018 o 09:49, Triste Cordis napisał:

Oczywiście, że tak. Jeśli ktoś interesuje się dajmy na to rysowaniem komiksów o tematyce lolicon, to jak najbardziej jest to powód do wstydu. 

 

Wiesz... Wszystko ma pewne granice. Kucyki nikogo nie krzywdzą, a interesowanie się nimi to nie jest jednak coś takiego jak lolicon. A jeśli rysuje komiksy o tematyce kucyków czy króla lwa albo nawet pokemon to dlaczego ma się tego wstydzić? Świat próbuje człowiekowi narzucić, jaki ma być i co wypada, a co nie... jeśli jednak pójdzie na przekór temu i będzie się zajmował tym, co go cieszy mając gdzieś zdanie osób, które nie potrafią się uwolnić od "co powiedzą inni" to zawsze już będzie szczęśliwy... nie na pokaz. 

 

 

Dnia 25.06.2018 o 03:02, Cahan napisał:

Uwierz mi, może. Poza tym ciężko kucyki określić mianem hobby lub pasji. To tylko coś, co się lubi. Hobby może być pisanie, rysowanie, ale nie samo oglądanie serialu.

 

Samo oglądanie to faktycznie, ale jeśli ktoś jak na przykładzie fanów anime, że oglądają dany serial, a potem siadają do pióra czy do szkicownika i tworzą rysunki, tributy czy opowiadania to już jak najbardziej jest na plus i ktoś, kto w ten sposób podchodzi do tego i się swojego zainteresowania nie wstydzi to w sumie jest wolny i zapewne szczęśliwy.

 

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...