Skocz do zawartości

Film dokumentalny o Bronies


Wonsz

Recommended Posts

Uważam, że ten pomysł jest wspaniały. Na pewno mógłby pokazać innym dokładniej fandom, a możne nawet i skłoniłby nowych ludzi do dołączenia. Sama w fandomie jestem świeżą osobą, więc ciężko mi cokolwiek pomóc w tym projekcie (moje umiejętności montażu również są na minimalnym poziomie) ale na pewno chętnie będę śledziła ten projekt i jeśli tylko będzie potrzeba pomogę, jak tylko dam radę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już coś takiego nie było próbowane zrobić? To ten sam projekt tylko odnowiony czy może zupełnie oddzielny?

Jeżeli szukasz pomocy, to może lepiej daj znać kogo dokładnie. Bo jeżeli tylko samych ludzi a technicznie sam sobie poradzisz... No to warto o tym wspomnieć.

Z pewnością nie każdy by chciał wystąpić, ale może znajdzie się ktoś kto technicznie byłby w stanie robić cuda

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś już odcinek z Rzymonem, który według mnie był fenomenalny :squee:

Pomysł godny uwagi, ba, nawet wykonania, choć zdaję sobie sprawę ile trzeba pracy- nie tylko Twojej ale też osób od montażu czy reżyserii. Chętnie bym pomogła ale nie mam odpowiednich środków...

Pozostaje mi życzyć szczęścia :lunasmile:

 

Nie. Dziękuj. :rarirage:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JackNaifu napisał:

Czy już coś takiego nie było próbowane zrobić? To ten sam projekt tylko odnowiony czy może zupełnie oddzielny?

Jeżeli szukasz pomocy, to może lepiej daj znać kogo dokładnie. Bo jeżeli tylko samych ludzi a technicznie sam sobie poradzisz... No to warto o tym wspomnieć.

Wiadomo mi tylko o jednej próbie zrobienia filmu o Bronies, widziałem ekipę prawie 3 lata temu na jednym z ponymeetów, zresztą jest na forum wątek założony przez Spidiego w tej sprawie. Wiem też, że ten zespół próbował sprzedać ten film, jednak z powodu braku zainteresowania potencjalnych nadawców prace przerwano. W moim przypadku jest inaczej. Na filmie właściwie nie zarobię ani złotówki, bo nie będę próbował opchnąć tego żadnej telewizji, w dodatku wyląduje on na moim kanale na YT, którego jeszcze nie ma, więc z powodu nowych zasad monetyzacji nie będę mógł nawet reklam na nim włączyć. Zresztą pieniądze nie są dla mnie teraz najważniejsze. Tak długo jak mam na bilety kolejowe lub paliwo do auta nie potrzebuję finansowania za bardzo.

 

3 godziny temu, Victoria Luna napisał:

Nie. Dziękuj. :rarirage:

Nie dziękuję :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ambitny i ciekawy. Podziwiam Twoje podejście i zaangażowanie w temat. 

 

Nie wiem czy taki pomysł z mojej strony by Cię satysfakcjonował, ale ja bez większych trudności mógłbym nagrać swoją wypowiedź do kamery, w której zawarłbym swoją historię dojścia do pasji jaką są kucyki. Ująłbym też pokrótce co mi się w MLP oraz w Fandomie podoba i dlaczego są one dla mnie ważne. Nagranie nie byłoby profesjonalnej jakości tak jak Twoje, ale mam kamerę Sony full HD 50 fps i wypowiedź na moim filmie mógłbyś swobodnie wykorzystać. Co do udostępniania swojego wizerunku nie mam żadnych obiekcji, gdyż wielokrotnie występowałem przed kamerą - grałem w kilku serialach i filmach amatorskich, poza tym mam swojego Vbloga. Jedyne, co budzi moje wątpliwości to sprawa, że o fakcie bycia Bronym nie przyznałem się nikomu z rodziny czy z okolicy poza jednym kumplem i nie chciałbym rozgłosu w mojej małej miejscowości, gdyż prawdopodobnie nie spotka się to ze zrozumieniem. Mniemanie społeczeństwa jest stereotypowe: dorosły mężczyzna, który kolekcjonuje zabawki i ogląda kreskówki jest niedojrzały, infantylny i być może "ciotowaty". Wielokrotnie się zastanawiałem nad przyczyną takiego sposobu myślenia i doszedłem do wniosku, iż panuje paradygmat męskiego wzorca, który sugeruje, by płeć męska odznaczała się siłą, dominacją, nieczułością. Tak jakby w życiu mężczyzny nie mogło być miejsca na wyobraźnię, wrażliwość na piękno czy sentymenty. 

 

Znam pewnych braci z mojej okolicy: reżyserów, scenarzystów i aktorów, którzy kręcili proste filmy dramatyczne lub dokumentalne (bardzo słabe prawdę powiedziawszy), lecz gdy wysłali swoje dzieła na różne zagraniczne konkursy, to zdarzało się, że zostali docenieni, dostali nawet wygrane pieniężne. Kto wie może w przyszłości, to się uda również Tobie? Jeśli wielu amatorskich twórców dostaje nagrody, to dlaczego miałoby się nie udać Tobie, podczas gdy pomysł na film wydaje się być naprawdę oryginalny i ciekawy, opowiadający o czymś czego w polskiej kinematografii dokumentalnej jeszcze nie było. 

 

15 godzin temu, Wonsz napisał:

(...) Na filmie właściwie nie zarobię ani złotówki, bo nie będę próbował opchnąć tego żadnej telewizji, w dodatku wyląduje on na moim kanale na YT, którego jeszcze nie ma, więc z powodu nowych zasad monetyzacji nie będę mógł nawet reklam na nim włączyć. Zresztą pieniądze nie są dla mnie teraz najważniejsze. Tak długo jak mam na bilety kolejowe lub paliwo do auta nie potrzebuję finansowania za bardzo.

 

Doceniam Twoje podejście - najważniejsze dla Ciebie jest stworzenie czegoś dla Ciebie ważnego. Jednak pieniądze zawsze się przydadzą i są furtki dla takich twórców jak Ty w postaci Patronite czy zrzutka.pl. Myślę, że liczne grono Bronies, dowiedziawszy się o Twojej twórczości z przyjemnością Cię wesprze, abyś chociaż miał na paliwo i nocleg, gdy będziesz jeździł do odległych miejscowości tworząc wywiady. Z mojej strony możesz liczyć na wsparcie finansowe, gdy tylko założysz już konto na ww. portalach i to ogłosisz. Może nie będą to szalone sumy pieniężne, ale chyba każde wsparcie Ci się przyda? 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Jedyne, co budzi moje wątpliwości to sprawa, że o fakcie bycia Bronym nie przyznałem się nikomu z rodziny czy z okolicy poza jednym kumplem i nie chciałbym rozgłosu w mojej małej miejscowości, gdyż prawdopodobnie nie spotka się to ze zrozumieniem.

Rozumiem twoje obawy. Jeśli jakoś cię to pocieszy, to ten film nie będzie jakimś hitem w sieci. Będzie wrzucony na nowoutworzony kanał, więc bez bazy subskrybentów mogę liczyć na tyle wyświetleń do ilu osób uda mi się dotrzeć z promocją, więc całość zamknie się w małej liczbie kilku tysięcy jak dobrze pójdzie. To nie będzie tak popularny film jak ten od Filipowicza "Bronies: duzi fani małych kucyków", który ma ponad 80k wyświetleń. Szansa, że ktoś znajomy znajdzie ten film jest raczej mała.

 

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Znam pewnych braci z mojej okolicy: reżyserów, scenarzystów i aktorów, którzy kręcili proste filmy dramatyczne lub dokumentalne (bardzo słabe prawdę powiedziawszy), lecz gdy wysłali swoje dzieła na różne zagraniczne konkursy, to zdarzało się, że zostali docenieni, dostali nawet wygrane pieniężne.

Ten film nie będzie raczej arcydziełem kinematografii dokumentalnej, w końcu obiektywnie jestem nowicjuszem, który pierwszy raz będzie brać się za długi metraż. Jest kilka festiwali filmów niezależnych do których na pewno zgłoszę swój film, ale to się okaże czy zostanie on doceniony.

 

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Doceniam Twoje podejście - najważniejsze dla Ciebie jest stworzenie czegoś dla Ciebie ważnego. Jednak pieniądze zawsze się przydadzą i są furtki dla takich twórców jak Ty w postaci Patronite czy zrzutka.pl. Myślę, że liczne grono Bronies, dowiedziawszy się o Twojej twórczości z przyjemnością Cię wesprze, abyś chociaż miał na paliwo i nocleg, gdy będziesz jeździł do odległych miejscowości tworząc wywiady. Z mojej strony możesz liczyć na wsparcie finansowe, gdy tylko założysz już konto na ww. portalach i to ogłosisz. Może nie będą to szalone sumy pieniężne, ale chyba każde wsparcie Ci się przyda? 

Oczywiście, że pieniądze są ważne, ale aktualnie nie przykładam do nich wagi. Dla amatora-zajawkowicza nie ma znaczenia czy zwrócą mi się pieniądze wyłożone na produkcję, amortyzacja i inne takie rzeczy. Mam sprzęt, który kompletowałem o własnych siłach, czasem z pomocą rodziców i nie musi on na siebie zarabiać, ma pracować. Mam też sporo oszczędności odłożonych z myślą o kosztach wyjazdów, więc obecnie mogę pozwolić sobie na wyjazdy bez proszenia o wsparcie. Zresztą nie lubię prosić o pieniądze i dopóki film nie wejdzie w taką fazę produkcji, że będę mógł powiedzieć z czystym sumieniem ile jeszcze pracy przede mną i kiedy może być premiera to nie zwrócę się o pomoc, ponieważ różne rzeczy się zdarzają i jeśli z jakiegoś powodu bym nie mógł go skończyć, a wziąłbym pieniądze to moje sumienie by mi nie dało spokoju, dlatego wolę finansować się sam. Przynajmniej póki co.

 

1 godzinę temu, Grzegorz_Nikodem napisał:

Ująłbym też pokrótce co mi się w MLP oraz w Fandomie podoba i dlaczego są one dla mnie ważne. Nagranie nie byłoby profesjonalnej jakości tak jak Twoje, ale mam kamerę Sony full HD 50 fps i wypowiedź na moim filmie mógłbyś swobodnie wykorzystać.

Jeżeli nie mieszkasz za granicą to wolałbym przyjechać ze swoim sprzętem, ponieważ film powstaje w 4K 25 kl/s i łatwiej mi będzie pracować na materiale w całości nagranym tym samym aparatem, ale to ustalimy już na priv.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pomysł zaprawdę ciekawy. :fluttershy4: Kiedyś robiłem jakiś montaż filmów, ale nie było to jakieś profesjonalne, więc wątpię żebym był w stanie pomóc, aczkolwiek życzę powodzenia i aż jestem ciekawy, jak to wyjdzie. :aj3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od jakiegoś czasu nie dawałem żadnych nowych informacji o projekcie, ale bez obaw, prace nad filmem wciąż trwają. Wczoraj wróciłem z Warszawy, gdzie udało mi się przeprowadzić wywiad z Mikołajem Klimkiem, czyli polskim głosem Sombry i Bulka Bicepsa, który wielokrotnie gościł na ponymeetach i zna naszą społeczność całkiem nieźle. :D

 

MeSEGGG.png

  • +1 3
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W zeszły weekend byłem w Gdańsku na V Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia Tribrony, na którym wybrano nowe władze stowarzyszenia, a także pochwalę się, że otrzymałem status członka honorowego za wkład w życie fandomu i lokalnej społeczności w Trójmieście :D Całość oczywiście została przeze mnie uwieczniona celem wykorzystania w filmie.

 

20181020_131923_HDR.jpg

 

20181020_131416_HDR.jpg

 

20181020_131908_HDR.jpg

  • +1 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

@Twister Tak projekt nadal żyje. Musiałem przerwać prace w październiku, ponieważ zacząłem studia, a że sesja zimowa (która właśnie się u mnie skończyła) była bardzo kluczowa dla mojej dalszej przyszłości na uczelni, musiałem poświęcić cały semestr na naukę, by nie oblać. Semestr letni mam dużo łatwiejszy niż zimowy, więc jak tylko otrząsnę się po egzaminach wznowię prace :)

Edytowano przez Wonsz
  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, migdzik napisał:

Od kiedy przeczytałam o projekcie chciałam pomóc ale nie wiem czy się jakoś przydam:dunno:

Możesz wystąpić jeśli chcesz. Po szczegóły zapraszam na priv :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nic się w tym wątku nie działo, więc pora się przypomnieć :) Byłem w ten weekend w Krakowie na Krakowskim Ponymeecie 18.2 i z tej właśnie okazji chciałbym pokazać Wam fragment wypowiedzi Mikołaja Klimka (podkłada głos pod Sombrę), który w czasie wywiadu cofnął się do roku 2013, kiedy to w Krakowie miał miejsce My Little Konwent 2013 i opowiedział jak wspomina tamto wydarzenie. 

 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...