Skocz do zawartości

Ostatnia historia [Oneshot] [Violence] [Wiedźma] [Spin-off]


Rarity

Recommended Posts

Jakimś cudem udało mi się wygrać konkurs na spin-off „Wiedźmy”, wypadałoby więc chyba opublikować zwycięskie opowiadanie w dziale. Nie modyfikowałam go w żaden sposób, uznając, że nie mam już nic do dodania. Mam nadzieję, że fanfik spodoba się także szerszej publiczności, bardzo chętnie przyjmę wszystkie komentarze i uwagi.

 

„Ostatnia historia”

 

[Oneshot] [Violence] [Wiedźma] [Spin-off]

 

Opis: Przed wyruszeniem na swoją pierwszą misję wszystkie młode wiedźmy słyszą jedną, ostatnią historię…

 

Epic: 1/10

Legendary: 1/50

Edytowano przez Dolar84
Dopisanie pierwszego głosu na Epic
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane (w konkursie)

 

Opowiadanie zwyciężyło w Wiedźmo-konkursie i to zasłużenie! Co prawda recenzję już pisałem, ale i tutaj kilka słów dorzucę.

 

Beware the spoilers!

 

Rarity w swoim opowiadaniu postawiła na światotworzenie. Bardzo mocno. Pewnie dlatego fanfik tak mnie ujął - jestem zakamieniałym fanem tego aspektu opowiadań. Historia świata, wcześniejsze wydarzenie, rozjaśnianie mroków i tajemnic przeszłości... no po prostu poezja. Naturalnie, jako że takie opisy same w sobie potrafią być dosyć monotonne (nawet, jeżeli są, tak jak tu, najwyższej jakości), to autorka była łaskawa co jakiś czas wrzucić komentarze słuchaczy tytułowej ostatniej historii. Było ich na tyle dużo, że stanowiły przyjemne urozmaicenie, ale nie zasłaniały głównego nurtu opowieści. Najlepszym fragmentem, bez żadnych wątpliwości jest historia rodu Lulamoon, a ja z tego miejsca chciałbym zachęcić i zdopingować (a jeżeli to nie zadziała sięgnę po inne środki w stylu szalbierstwa, szantażu czy groźby karalnej :crazytwi:) Rarity, by napisała o tym coś więcej, ponieważ potencjał jest wielki i jeszcze masę fanfików można z tego wykreować.

 

Podsumowując - mimo, że nie jest kanoniczne z fanfikiem matką (jak stwierdził Zodiak), to jest to na pewno opowiadanie warte przeczytania i poznania. Absolutnie zasłużone zwycięstwo w konkursie oraz dodatkowe wyróżnienie w postacie "Perełki" na pewno się należały, ale teraz dodaję jeszcze do nich głos na Epic. O!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Fanfik czytałem dawno temu, jak jeszcze startował w konkursie wiedźmy. Był naprawdę fajny i poczytny. Pomysł na opowieść o początkach fachu, zręcznie przerywaną pytaniami młodych terminatorów wiedźmiego fachu został zrealizowany absolutnie miodnie. O stronie technicznej nie ma co mówić. Pod tym względem fanfiki Rarity to ideał. Zdecydowanie polecam lekturę fanom wiedźmy, jak i tym, którzy wiedźmy nie czytali, bo ostatnia lekcja nie wymaga znajomości kanonu. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przeczytałam i czas na obiecany komentarz. Czy mi się podobało? Tak. Czy bardzo? Nie.

 

Z jednej strony tekst jest poprawny i miło poznać jakieś światotworzenie, ale zabrakło mi w tym wiedźmińskości. Styl mi czasami nie leżał - jest śliczny, ale niekoniecznie pasujący, no i momentami za dużo streszczenia z filmu. Chętniej posłuchałabym więcej tej bardziej autorskiej części, bo to faktycznie wydało mi się interesujące. Czytało się przyjemnie, ale no... za mało mroku. Wiedźma i Wiedźmin mają dość brudny klimat. Na plus zdecydowanie historia rodu Lulamoon oraz wojna domowa w Equestrii.

 

Generalnie polecam. Tekst miły, ale moim zdaniem zbyt łagodny.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że „Ostatnia historia” Ci się spodobała. Muszę jednak spytać, w którym konkretnie momencie zauważyłeś Sapkowskiego?

7 minut temu, Lonley Shadow napisał:

znakomicie zmieszany z serią Sapkowskiego

Moje opowiadanie stanowi spin-off „Wiedźmy” autorstwa Zodiaka, co wyraźnie zaznaczyłam w opisie, nie „Wiedźmina”.

Poza tym jestem bardzo ciekawa, jaki jest Twój ulubiony fragment? A może spodobała Ci się szczególnie któraś postać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie było trudne. Jest kilka nawiązań, np. Próba traw, a próba bluszczy, słowa odrazu się kojarzą ze znakami i cechy też mają wiele wspólnego, tyle że zostało zmienione amulety, np. W wiedźminie były cechy: kota, wilka, gryfa, niedźwiedzia i żmiji, a tu smoka, feniksa, kryształowego lisa no i nietosneki, wszytko to nawiązywało do zwierząt co równierz spółgrało. Branie i szkolenie sierot, również podchodziło do wiedźmina. Przez co nawiązałem o nim zamiast o fiku.

 

A mój ulubiony fragment to cała opowieść, w szczególności spodobała mi się końcówka. Jak Arkane Wind zakończyła tą opowieść

Zebra mi się spodobała, Chromia tak? Bardzo wydała się mi taką typową wiedźmą z opowieści, opanowana i skupiona. Jej przykaciółka też niczego sobie (Srebna) umiała fajnie połączyć fakty.

 

Ps. Opowieść z Trixi była spoko. Szczególności do kół, było niezłe porównanie z odcinka.

 

 

Edytowano przez Lonley Shadow
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...