Skocz do zawartości

Acting-out [Z], [Alternate Universe], [Equestria Girls], [Slice of Life], [Violence], [Sad], [Konkurs]


Recommended Posts

Witajcie,
pragnę podzielić się z Wami moim najnowszym fanfikiem pt. "Acting-out". Jest to coś, co majtnąłem na konkurs "Mean 6" i jak się okazało - niespodziewanie zająłem pierwsze miejsce. A co w nim? Cóż, do odkrycia macie historię pewnej piegowatej osóbki, która desperacko pragnie zapewnić godne życie swojej młodszej siostrze, i w myśl zasady "Cel uświęca środki" rani przy tym osoby z jej otoczenia. A przede wszystkim siebie. To też historia o wielkim cierpieniu, bezdusznej niemocy oraz walce z samym sobą. I to w zasadzie tyle. Jeśli ten pozbawiony polotu opis nie zachęcił Was do lektury, być może przekona Was zatrzęsienie tagów (za które, mam nadzieję, nie urwą mi głowy). Albo słowa Dolara84, dla którego ten fanfik to "perełka". To tyle, życzę przyjemnej lektury!
 

Część I:

https://docs.google.com/document/d/1jAEDPS87__Ws8bQzCZ1MLG5Dl6OmklptINNA77snE9A/edit?usp=sharing

 

Część II:

https://docs.google.com/document/d/1hWMhtQ7qVmDpCP5wueRlyoglXGllRzU6foh7WSTOqHI/edit?usp=sharing


BTW - pamiętajcie o tym, że włączyłem komentarze w dokumencie. Pewnie są w nim jakieś baboli. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmm, przeczytałam, nie powiem, to było ciekawe.

Przede wszystkim, połączenie [Alternate Universe] z [Equestria Girls] jest mocno intrygujące i czuć to już od samego początku.

Szczerze, to opowiadanie faktycznie jest przykre. Nie było tego dużo, ale... Czułam coś nieprzyjemnego podczas lektury (co w tym wypadku muszę uznać za zaletę).

Dobre postaci w dobrych rolach.

Spoiler

Abacus Cinch jest genialna. Ta postać w tym miejscu tak wybitnie pasuje...

Co do końcówki: osobiste wrażenia:

Spoiler

Ten widok...

Potworem był człowiek.

Prawda, Applejack?

To dobry, solidny fanfik, choć moim zdaniem dość nietypowy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję @Nika za komentarz. W sumie aż do teraz się dziwię, że ten fanfik mi wyszedł. Spodziewałem się krytyki (jeszcze w konkursie), głównie właśnie za połączenie tagów, o których wspomniałaś. Oczywiście temat de facto wymuszał użycie [Alternate Universe], jednak [Equestria Girls]... To było dość, hm, karkołomne (tym bardziej, że pozostali uczestnicy konkursu Mean 6*
 

Spoiler

nawiasem pisząc - czy tak nie nazywa się przypadkiem jeden z odcinków serialu? Tak, choć może trudno dać temu wiarę, wciąż nie zobaczyłem nawet JEDNEGO odcinka 8 sezonu...)


nie zdecydowali się na użycie [EG], przez co czułem się dziwnie wyalienowany). Cóż, uniwersum EG z pewnością nie jest tak popularne, jak serial. O ile w ogóle ktoś je "porównywalnie" lubi  (bo niektórzy forumowicze, odnoszę wrażenie, wręcz nim gardzą. A i ja niespecjalnie za nim przepadam.). Jeszcze mniej popularne jest moim zdaniem czytanie fanfików z tym tagiem, dlatego cieszy mnie nie tylko pozytywny odbiór... Ale nawet to, że poświęciłaś Swój czas na przeczytanie. Wracając do fanfika - szkoda, że nie wykorzystałem całego limitu słów, chętnie bym dopisał co się stało dalej, ale czas mnie wyjątkowo naglił ("wrzuciłem" pracę w ostatnim dnu...). Poza tym, uważam, że takie zakończenie jest w porządku; dość groteskowe i brutalne, jak cały fanfik. Ale co ja tam będę paplać, nie mnie oceniać WŁASNĄ pracę. Najważniejsze, że Ciebie "Acting-out" zaciekawił i pozostawił z wrażeniem braku zmarnowanego czasu. Jeszcze raz dziękuję za komentarz i pozdrawiam!  

Edytowano przez Youkai20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...