Skocz do zawartości

Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela


RedSky

Recommended Posts

Mam nadzieję, że na forum jest co najmniej jedna osoba która przeczytała jakąś książkę z serii i wypowie się na temat. Najlepszą postacią był Doktor Dee oraz Wiedźma z Nie Pamiętam Skąd. Mi w tej opowieści najbardziej podoba sprytne wkomponowanie postaci historycznych i mitologicznych w czasy dzisiejsze. Obecnie próbuję znaleźć piątą część.

Link do komentarza
  • 2 months later...

Definitywnie najlepsze jeszcze przed tobą, luki n! Sam przeczytałem na razie 3 książki, 4 jeszcze nie kupiłem chociaż widziałem już w Empiku. Wprawdzie nie jestem na świeżo, bo 3 tom skończyłem, well, krótko po tym jak wyszedł, czyli jakiś rok temu... Ale dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi postaram się trochę opowiedzieć: Akcja rozgrywa się na Ziemi. Na tej ziemi w ukryciu żyją starożytne, nieśmiertelne istoty- Starsi, którzy pojawiali się epizodycznie w naszej historii w legendach jako bogowie. I nic dziwnego, bo dysponowali potężną magią. Oprócz nich żyją też na świecie właściwie wszystkie istoty z legend, jakie tylko można sobie wyobrazić- Od zombie po smoki i Dziki Gon. Są także Nieśmiertelni- ludzie, którzy w zamian za nieśmiertelność i dostęp do arkanów magicznych przysięgli służyć Starszym. I w środku tego pojawiają się nastoletnie bliźniacy- brat i siostra. Siostra pracuje w kawiarni, a brat w bibliotece tuż obok (przepraszam jeśli coś trochę pokręcę). Oczywiście okazuje się że bibliotekarzem jest nie kto inny jak kilkusetletni Nicholas Flamel. Już na 3. czy 4. stronie w bibliotece pojawia się niejaki John Dee, Ten-Zły-Nieśmiertelny, który wreszcie odnalazł swego rywala. Bez zbędnej wymiany zdań zaczynają się [buy some apples!] magią.

Link do komentarza
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Skoro jesteśmy przy alchemikach, taka ciekawostka.

Alchemicy odkryli jak wytworzyć złoto. (Za pomocą bombardowania atomów rtęci wysokoenergetycznymi neutronami) Lecz wyprodukowanie złota o wartości 1 centa zajęłoby 1 000 000 000 000 000 000 000 000 lat.

Powiązanie książki z Alchemią może rzucać się w oczy przez tytół, lecz jest tylko umowne. Było to zajęcie słynnego alchemika Nicholasa Flamela.

@Tęczowa Mgiełka

Nie, autorem jest Michael Scott.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...