Skocz do zawartości

[Teoria] Starlight Klejnotem Empatii? S8 wskazuje!


Recommended Posts

W czołówce sezonu ósmego na zdjęciu klasowym możemy dostrzec tarczę, która posiada siedem Klejnotów. Sześć z nich reprezentuje znane nam główne bohaterki, jednak siódmy jest nam nieznany.

Dlaczego siódmy Klejnot miałby należeć do Starlight i nazywać się Empatią? Odkąd w finale sezonu piątego nawrócono Starlight Glimmer, zaczęła grać co raz większą rolę u boku Szóstki. Wykazuje się zrozumieniem drugiej osoby, co pokazała już już przy Trixie, Stygianie czy Cozy Glow. Jej posada pedagoga też w to się wpisuje. Co Wy o tym sądzicie?

To tylko teoria... KUCO-TEORIA!

Edytowano przez Lucas
Małe błędy.
  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten "klejnot empatii" zostawił Sunset i jej fanatykom... a ten co masz tutaj nazwał klejnotem komunizmu racjonalnego myślenia lub czymś takim.

 

Dobra, a teraz tak serio: ja myślę, że to jedna wielka nadinterpretacja i ten zielony kryształ został tam dodany, bo gwiazda Twilight akurat ma 6 ramion i żeby było symetrycznie musi być też 6 klejnotów...

 

Wróć, oświeciło mnie :v

Szósty klejnot jest Spike'a, bo ma kolor jego kolców :v

Tyle zwrotów akcji w jednym poście...

Edytowano przez Szonszczyk
Przecinek...
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sweter00 napisał:

Tylko, że na tarczy jest 6 klejnotów, a na tym obrazku są po prostu źle dobrane kolorystycznie. Nigdzie tam Starlight nie ma.

Na tarczy jest 7 Klejnotów. Na środku jest Klejnot "gwiazda" należący do Twilight, dookoła niego jest pozostałe 6. Są dobrane kolorystycznie do naszyjników bohaterek. Zielony jest nieznany i podejrzewam, że należeć będzie do Starlight. Przez niego założyłem ten temat. 

Spoiler

5b49c0a16f2fc_Screenshot2018-07-1411-20-43.thumb.jpg.5b93e537dc7844b7c84ba241729ce56d.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok, niezbyt uważnie śledziłem 6 i 7 sezon.

 

Może zielony to klejnot "szkoły"?

 

Nie piszemy posta pod postem ~ Cahan

 

Aha ok. Na innych forach jak tak napiszę to mi się łączą a tu nie.

 

Edytowano przez Cahan
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ale mi się wydaję, że jednak Starlight. Ale czy to aby na pewno jest empatia? Gdyby starlight była 7 klejnotem, ty bałaby już mane 7. Myślicie, że powsał nowy klejnot harmonii?! Ciekawe, co na to celestia? :celgiggle: 

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale sunset nie ma w equestri jest w wymiarze ludzkim a kto jest w ponyville starlight! A więc wątpię aby to była ona.

 

Tak ale kto posadził 7 nasiono ze filarów wątpię aby to był scygian ani ktoś z tamtej 6 filarów :/

Zaraz czemu zielony ja bym jej dała pod kolor miętowego w jej grzywie

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

 

Połączono z 3 postów.

Nie piszemy posta pod postem.

Radzę przestać korzystać z Tapatalka, bo kolejne wykroczenie już zgłaszam :v

 

 

Edytowano przez Szonszczyk
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Starlight wraz z biegiem wydarzeń posiądzie kiedyś swój klejnot i oficjalnie stanie się jedną z posiadaczek Elementów Harmonii jest opcją która mi wydaje się całkiem możliwa. Zawsze stawiałem że jeśli do tego dojdzie to będzie miała Klejnot Przebaczenia, czy coś w ten deseń. Empatia bardzo by do niej pasowała, jest bardziej adekwatna, ale mogła by być trudna w zrozumieniu dla małych widzów. 

Co do tarczy - ciekawy szczegół, nie zastanawiałem się nad tym. Może coś w tym być - twórcy puścili oczko do fanów i zasugerowali jakie będą konsekwencje finalnych odcinków VIII sezonu. Weźmy też pod uwagę pewne plotki - mają pojawić się Tirek i Scorpan. Jeżeli okaże się to prawdą to będziemy mieli końcówkę z wątkiem o dwóch skłóconych braciach i zakończy się on happy endem w postaci wybaczenia i zgody, a to jak ulał pasuje do roli jaką Starlight odgrywa. To są oczywiście wyłącznie moje dywagacje, które tylko w pewnym procencie mają szansę na wejście w życie. 

Dodam jeszcze tylko że jeżeli serial faktycznie zakończy się po następnym sezonie to myślę iż twórcy nie pozostawią Starlight ze statusem zwykłego jednorożca, pierwszej wychowanki Twilight, tylko dadzą jej jeszcze jakąś dodatkową rolę i może to właśnie być pozyskanie Elementu Harmonii i wcielenie jej do M7. :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też przypadkiem trafiłem na coś i zastanawiałem się do kogo należy ten zielony element harmonii, ale w google znalazłem to:

Screenshot_20180720-062900.thumb.png.3e194f643163bf871915f03098fd8aad.png

Ten obrazek twierdzi że ten element należy do Księżniczki Cadance i na tym skończyłem rozmyślania... Nawet bym nie podejrzewał o to Spike'a, a tym bardziej Starlight, że to ich element.

 

A jak już ktoś wymieniał Sunset, to gdzieś widziałem element z nią zwany ''przebaczeniem''.

 

I kto wie? Może Stygian był 7 filarem. Skoro wcześniej były o każdym legendy tylko nie o nim i dowiadujemy się o nim krótko przed czasem, to może coś jeszcze o nim ważnego nie powiedzieli.

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wopybookLight46 napisał:

I kto wie? Może Stygian był 7 filarem. Skoro wcześniej były o każdym legendy tylko nie o nim i dowiadujemy się o nim krótko przed czasem, to może coś jeszcze o nim ważnego nie powiedzieli.

Otóż to. Stygian okazał się bardzo ważną postacią w kwestii istnienia Filarów. Ba, można nawet powiedzieć że to on był założycielem i podporą całej drużyny, ale istniał w jej cieniu. Dlatego wykluczyć nie można że Starlight kiedyś sięgnie po schedę po nim, a może nią być przykitrany gdzieś w zakamarkach Equestrii kolejny element. ;) Niewiele co prawda na to wskazuje, ale pokminić zawsze można. Ja właściwie podtrzymuję swoje zdanie że dla uczennicy Twilight scenarzyści szykują jakiś pokaźny awans, jak nie w tym to w kolejnym sezonie. 

Co do tarczy - Cadance z zielonym kryształkiem? Nie pasuję mi to zbytnio do idei - szkoła została założona przez posiadaczki Elementów Harmonii, one trzymają jej ster, dlaczego więc dodano do jej herbu symbol księżniczki niezbyt powiązanej z całym przedsięwzięciem? Bo jeżeli z powodu statusu to z pominięciem Celestii i Luny, jeżeli z powodu reprezentowanej miłości to już prędzej ale moim zdaniem to i tak za daleko. Mi to wygląda na jakiś fanowskie wytłumaczenie zjawiska, można chyba potraktować to mniej więcej jak owoce naszej tutaj dyskusji. Chyba że źródłem są oficjalne informacje od twórców, wtedy ciach bajera. 

Edytowano przez ByczekPazerny
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...