Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "50 Twarzy Celestii"


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie ponownie.

 

Mieliście troszkę czasu by odsapnąć od ostatniego konkursu, tak więc po raz kolejny zapraszam do literackich bojów. Tym razem bierzemy na cel starsza z Królewskich Sióstr, drugą najpotężniejszą istotę w Equestrii, czyli Księżniczkę Celestię. I co jest Waszym zadaniem? Otóż macie przedstawić jedno z jej wielu odbić. Jak wiadomo fandom stworzył ich całą masę, od niesamowicie zabawnych po krańcowo idiotyczne, jest więc z czego wybierać. I teraz tak - jak widzicie konkurs odbywa się w dziale ogólnym, więc należy zachować umiar w pisaniu. Absolutnie nie zabraniam nikomu wzięcia na ruszt np. Molestii (którą uważam za jedną z zabawniejszych twarzy Ceśki), ale jej wybryki muszą być utrzymane w stosownym tonie. A tak na poważnie - nie dałem tego konkursu do działu [+18] bo jeszcze by ktoś clopa napisał, a tego by mi się nawet czytać nie chciało. Czy zdecydujecie się się na dobrą, złą, neutralną, tyranizującą, trollującą , matkującą czy jeszcze inną Ceśkę zależy wyłącznie od Was. Pole do popisu jest spore, a ogranicza Was jak zwykle tylko wyobraźnia. No i regulamin...

 

1. Limit słów: minimalnie 1500, maksymalnie 15 000

2. Termin oddawania prac - 19.08.2018 23:59:59

3. Temat przewodni: 50 Twarzy Celestii

4. Tagi - zakazane są [Clop] i [Gore]. Pozostałe dowolne w liczbie i rodzaju. Przypominam również iż w czasie dodawania prac konkursowych nie trzeba dodawać tagów obowiązkowych - je należy dodać, kiedy będziecie publikować opowiadanie normalnie w dziale. WAŻNE! Przypominam również iż co najmniej jeden tag musi się znaleźć przy pracy - jeżeli nie będzie żadnego, uznam to za błędne otagowanie i zdyskwalifikuję bez litości

5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

6. Każdy uczestnik może tylko jedno opowiadanie.

7. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji w google docs, na czas trwania konkursu. Jednocześnie przypominam, że prace mogą być publikowane w dziale po zakończeniu konkursu, ale przed pojawieniem się wyników.

8. Prace które przekroczą limit słów, zostaną nadesłane po terminie, będą zawierać treści clop/gore, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, lub zostaną nieprawidłowo otagowane, ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują powyższe warunki.

 

Sędzia  - Dolar84

 

Kryteria oceny takie jak w edycji "Mean 6" - zostawiam na wszelki wypadek do link do tego tematu w archiwum - o tutaj. Po raz kolejny będę starał się oceniać 50% za formę, 50% za treść. Naturalnie ta proporcja może ulegać zachwianiu w wybitnie pozytywnych lub negatywnych przypadkach.

 

No i to by było na tyle. Temat znacie, macie trochę ponad miesiąc czasu, żadnych sesji ani matur, więc liczę na to, iż tym razem zaskoczycie mnie (oczywiście pozytywnie) nie tylko jakością prac, ale również ich ilością. Zachęcam wszystkich do brania udziału w konkursie i z góry życzę Wam powodzenia.

 

Let the Chaos begin!

  • +1 4
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Dolar84 Co prawda Celka nie nalezy do grona lubianych przezemnie postaci, lecz mimo to startuję. Niestety mam maly problem. Mam trzy różne koncepty i nie jestem w stanie zdecydować który zrealizować. Spędza mi to sen z powiek i to doslownie. Mała prośba. Wybierz proszę cyfrę 1,2 lub 3. Ja sobie na karteczce zanotowalem koncepty wlasnie pod tymi numerami. Który wybierzesz, ten zrealizuję. Z góry dziękuję za pomoc przy wyborze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2018 o 00:54, D.E.F.S napisał:

 Wybierz proszę cyfrę 1,2 lub 3. Ja sobie na karteczce zanotowalem koncepty wlasnie pod tymi numerami. Który wybierzesz, ten zrealizuję. Z góry dziękuję za pomoc przy wyborze

Jeśli niekoniecznie pomoc Dolara będzie wystarczając,a to służę

Spoiler

 

Jednocześnie informuję, że i ja stanę w szranki, szykujac coś mam nadzieję dobrego. 

  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zwrócono się do mnie z pytaniem czy trzeba przedstawiać jedno czy można wiele "odbić" Celestii. Co prawda w pierwszym poście pisałem o jednym, ale po przemyśleniu sprawy stwierdzam że można i więcej.

 

Jeżeli ktoś już zaczął pisać i teraz chciałby zmienić koncepcję niech da mi znać tu w temacie - rozważymy wtedy dodatkowy czas dla takich osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podłączam się bo... pracuję od pewnego czasu nad czymś, co w sumie chyba by się nadało... (zdecydowanie jest o Celestii)

Ale i tak nie sam, w sensie z sugestiami i korekta od kogoś, więc, nie wiem czy taka prawda się może liczyć na konkurs bo jak tak to bym ją na niego dał. 

 

Edytowano przez Lyokoheros
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2018 o 21:18, Victoria Luna napisał:

Takie pytanie mam- czy w pracy konkursowej mogą się znaleźć np. imię wymyślone przez drugą osobę czy jej sugestie na temat poprawności treści?

 

Dnia 11.08.2018 o 22:28, Lyokoheros napisał:

W sumie podłączam się bo... pracuję od pewnego czasu nad czymś, co w sumie chyba by się nadało... (zdecydowanie jest o Celestii)

Ale i tak nie sam, w sensie z sugestiami i korekta od kogoś, więc, nie wiem czy taka prawda się może liczyć na konkurs bo jak tak to bym ją na niego dał. 

 

Ingerencja osób trzecich =  natychmiastowa i nieodwołalna dyskwalifikacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2018 o 16:06, Dolar84 napisał:

WAŻNE! Przypominam również iż co najmniej jeden tag musi się znaleźć przy pracy - jeżeli nie będzie żadnego, uznam to za błędne otagowanie i zdyskwalifikuję bez litości

Chodzi o tagi w dokumencie, czy wystarczy je wpisać w temacie po linkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, D.E.F.S napisał:

A czy cytaty, po tytule, przed pierwszym akapitem powiastki właściwej liczą się do limitu slów?

 

Oczywiście że tak.

 

W związku z dużą ilością pytań przypomnę kilka fundamentalnych zasad tych konkursów. Na razie te, które były wymienione, jak mi inne przyjdą do głowy to będę dopisywał.

 

1. Konkursy są pracą samodzielną i ingerencja osób trzecich jest zakazana - idea konkursów jest taka, że macie się na nich czegoś nauczyć. Jak wiadomo najlepiej uczyć się na błędach, więc jeżeli już muszą być, to niech to będą Wasze błędy a nie kogoś innego.

2. Do liczby słów liczy się wszystko oprócz autora, tytułu i tagów. Tak więc wszelkie cytaty, przypisy i tym podobne również są wliczane - uważajcie z nimi

3. Licznikiem obowiązującym jest ten w google docs - od razu też mówię, że ilość słów podana w mini-recenzjach zawiera w sobie autor, tytuł i tagi, bo jestem leniwą buła i odliczam je tylko wtedy, kiedy może to mieć znaczenie przy przekroczeniu limitu słów - już kilkukrotnie miewałem przypadki, że opowiadanie było wyliczone co do słowa, ale było to widać dopiero po tym jak odliczyłem wspomniane wyżej elementy.

4. Tagi najlepiej wpisać i w poście z pracą konkursową i w samym opowiadaniu.

 

Na razie tyle.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się stwierdzić, że cudza korekta jedynie pozwala szybciej się na danym błędzie nauczyć (szybciej zdając sobie z niego sprawę i poniekąd ) i raczej nie wywołuje dodatkowych błędów. Choć oczywiście potrafię zrozumieć taką zasadę. (W sumie albo jestem jestem ślepy, albo od zadania tego mojego pytania regulamin został zaktualizowany...)

No cóż trudno najwyżej tego opowiadania nie dam na konkurs. Właściwie tak mi się zdawało, że jest taka zasada... ale jak spojrzałem na pytanie Victorii Luny to pomyślałem "Hej, a może jednak? Przecież to opowiadanie, by się akurat w sam raz wpasowało do tego konkursu, więc czemu nie spróbować".

W sumie może w takim razie będzie później, bo bez terminu konkursu nie miałbym dodatkowego bodźca do zrobienia tych ostatnich potrzebnych szlifów...No i po prawdzie może bym je w konkursie dał bez pewnego końcowego fragmentu bo też trochę z jego powodu chciałem poczekać w publikację... 

Chyba, że... a gdybym wysłał wersję sprzed korekty osób trzecich?:pinkie4thwall:

Znaczy może i tak bez tej jednej sceny (z jakiego powodu bez niej, to najwyżej na PW przy zgłoszeniu pracy bym powiedział...) i po samodzielnej korekcie tego, co wtedy miałem... 

W końcu od czego jest historia wersji na dokumentach Google :giggle:

(Oczywiście mógłbym też wysłać link do oryginalnej wersji, w której te zmiany są by był dowód, że ta wersja jest "czysta"...)

Spoiler

Ta wiem, pomysł szalony... prawie tak bardzo jak ja sam:rariderp:

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lyokoheros napisał:

Chyba, że... a gdybym wysłał wersję sprzed korekty osób trzecich?:pinkie4thwall:

 

Jeżeli masz taki tekst, to jest on jak najbardziej dopuszczalny. Tylko proszę dokładnie sprawdzić by żadnej  z tych poprawek nie było, bo wystarczy jedna by opowiadanie zostało zdyskwalifikowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam - wystarczyło sprawdzić historię komentarzy, czas najstarszego i wybrać odpowiednia wersję... plus zrobić w niej samodzielną korektę. Bo już dostrzegłem tam parę nawet całkiem głupich literówek. 

Spoiler

Co prawda jeden fragment był niejako dopisany po uwagach, bo korektę wpuściłem... aczkolwiek była dopisany po prostu jej pierwszym rzucie, więc odzyskać jego czystą wersję było łatwo.

Więc czas się za nią zabrać i potem wysłać pracę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądziliście, że przepuszczę konkurs o Celestii xD

Wielki biały konik otwiera oczy i podrywa się do góry. Pyszczek ma otwarty, jakby chciał krzyczeć. Nic jednak nie słychać. Nic a nic. Boi się. Ona się boi. Jej ogromne oczy świecą w ciemności. Potrząsa głową odganiając zły sen. Co noc, zawsze śni się jej to samo.

WIELKI BIAŁY KONIK

[Sad]

  • +1 4
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybywam zarezerwować ostatnie miejsce. Dokonam tego, prezentujac szanownemu jury 30 stron crosovera kreskówki o koniach z kreskówką o kaczkach. W roli głównej oczywiście najbardziej skąpa kaczka klaczka w historii, czyli nasza kochana Celestia. Do tego Klaczka Cadance (która wyjątkowo się nie pieni), jej trzy małe siostrzenice (niezawodnie CMC) i oczywiście pilot czerwonego górnopłatu z problemem przyziemienia (w tej roli Rainbow Dash w pilotce i bez mokrego pora). Nie mówcie, ze was nie ostrzegałem.


Klacze opowieści [Crosover]

Edytowano przez Sun
  • +1 3
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...