Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "50 Twarzy Celestii"


Dolar84

Recommended Posts

1 godzinę temu, Sun napisał:

(w tej roli Rainbow Dash w pilotce i bez mokrego pora)

A to nie był czasem mokry seler? :suspicious:

Tak czy siak, Sun, chętnie w wolnej chwili przeczytam, co tam naskrobałeś, bo sam pomysł wydaje się być wyborny. Celestia McKlacz? :lunathink:

 

Ale żeby nie było, że offtopuję, to powiem, że chciałem Wam podbić frekwencję w tym konkursie również swoim występem, ale mam na razie tylko pomysł i nijak nie mogę go przelać na internetowy papier. Także trzymajcie kciuki, żeby w końcu mi się to udało, mam jeszcze trzy dni... masa czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Foley napisał:

A to nie był czasem mokry seler? :suspicious:

W polskim tłumaczeniu, do którego jestem niestety przyzwyczajony był mokry por (w jednym sezonie chyba mokry seler naciowy). Stąd odruchowo powiedziane. Dla mnie to i tak wszystko jedno, co to było

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że do wtorku 28.08.2018 moja obecność w sieci będzie minimalna (o ile jakakolwiek) to uznałem że nie ma sensu, żebyście tyle czekali na wyniki, które i tak w tamtym terminie się nie pojawią. W związku z tym oznajmiam, iż czas oddawania prac jest przedłużony do 27.08.2018.

 

W związku z tym, że część osób już oddała prace, to aby nie umknął im benefit dodatkowego czasu mają zgodę na wprowadzanie w nich zmian do nowego terminu oddawania prac. Naturalnie własnych, bez udziału osób trzecich.

 

Enjoy

  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dolar84 napisał:

oznajmiam, iż czas oddawania prac jest przedłużony do 27.08.2018.

Rewelacyjna dla mnie wiadomość, gdyż z jakiegoś powodu coś kiepsko mi w ostatnich dniach idzie pisanie pracy konkursowej. Już prawie planowałem (niemal jak zwykle...) okroić końcówkę, aby się wyrobić do końca tygodnia. No ale w takim wypadku, być może choć raz zakończę pracę tak, jak naprawdę sobie wymarzyłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to czas i na mnie i moją pracę... 

 

Wszystkie kucyki znają księżniczkę Celestię. Wspaniała, mądra i wyrozumiała władczyni. Zawsze troszcząca się o swoje małe kucyki, wręcz matczyna. I zawsze radosna, ale... 

Mało który kucyk wie, jak wielki ból cierpiała przez setki lat. Nic jednak nie trwa wiecznie, a po każdym bólu w końcu przychodzi i ukojenie. 

 

"Ból i ukojenie"

[sad][uplifting]

Spoiler

Wersja bez jednej sceny bo... rozgrywa się ona w trakcie 21 rozdziału Kodu Equestria. 

Tak, opowiadanie to rozgrywa się w świecie Lyokoverse.

 

I Sun... normalnie kupiłeś mnie tym swoim tytułem "Klacze opowieści":lol:

Edytowano przez Lyokoheros
  • +1 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dołączam do stawki ze swoim dziełem. Mam nadzieję, że jest w temacie, jakby co - trzymam Rarity za słowo, że będziemy się razem wykłócać, a co!

 

Złote Zbroje [Slice of Dark] [Violence]

 

Ta, Slice of Dark. Odnoszę wrażenie, że ten fik nie jest tak naprawdę Darkiem ani SoL-em, więc zrobiłem coś pośredniego. Może się nawet przyjmie, heh.

 

Życzę miłej lektury.

Edytowano przez Malvagio
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytniej wiary w to opowiadanie. Jakkolwiek się starałem, zwyczajnie słabo widzę własne błędy i coś czuję, że forma mnie zabije. Pomimo tego zamieszczam moją małą próbę. Już po konkursie zamierzam rozwinąć to w trochę dłuższą serię... acz czas pokaże. Życzę miłej lektury. 

 

 

 

Koło Historii

 

Tagi: [Political] [Alternate Universe]

 

"Bóstwa naszej ziemi określa wiele cech. Są między innymi nieśmiertelni, niezwyciężeni, dostojni, przenikliwi, nieskończenie mądrzy, znają przeszłość i przyszłość. Ale spośród tych wszystkich cech brakuje im jednej. Nie są nieomylni." 

 

Link

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie i ja dodaję swoją pracę. Mam wrażenie, że mój fanfik nadaje się raczej na konkurs pt. "50 twarzy Cadance", a nie zaś "Celestii", ale co tam. Zastanawiałem się, czy użyć tagu [Alternate Universe], postanowiłem jednak pozostać przy pierwotnym [Out of Character]. Nie przedłużając, oto i moje wypociny, co się zwą:

Kiedy Cadance kicha, Celestia łapie katar [Oneshot], [Out of Character], [Slice of Life], [Sad] (specjalnie dla szanownego @Dolar84 tym razem tagi umieściłem również w dokumencie :)

a tu mają Państwo link:
bit.ly/2My6eIM

Życzę przyjemnej lektury, samemu zabierając się za czytanie nadesłanych prac*. I niech wygra najlepszy/najlepsza!  ;)

*Oczywiście mam cichą nadzieję, że przybędą następne!

UPDATE - ło rany ależ zlamiłem ostatnie zdanie, pozbawiając je w ten sposób, hm, "melancholijnej głębi"! I sensu. Specjalnie dla Was śpieszę więc z informacją, że (jak zapewne nietrudno się domyślić) miało tam być "stanie się", a nie "zmieni się". Głupi ja :)

Edytowano przez Youkai20
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo konkursu. Dolar jest dostępny. Chciałbym do niego napisać wiadomość dotyczącego tekstu i przy okazji podsunąć pomysł na ewentualny drugi konkurs związany z tym przy założeniu, że tekst udostępniony przez zemnie tutaj będzie mieścił się w ramach dozwolonych mimo tagu oznaczającego ,,pewne sytuację'' ale łagodzonego przez tzw tag Ecchi. Tekst jest bez takich opisów, a użycie tego niedozwolonego tagu ma pokazać podtekst (głównie poprzez dwuznaczność pojedynczych nie pełnych słówek zastępowany tymi normalnymi .

Ponadto potrzebował bym jeszcze jeden przynajmniej dzień na dopisanie kluczowego fragmentu, bo tekst jest ukończony (ma początek i koniec) to jednak brakuje niewielkiego fragmentu, którego brak sprawia. sens tekstu jest  wypaczony (nielogiczny). Pisałem go przez dwa tygodnie.

 

Mój tekst będzie miał takie oznaczenia:

 

Tryb tagowy: 

DOAB [EQG/MLP][(Clop)HE/Ecchi][Spin-off(FRII][komedia][Esej/Apokryf]*[Z]

 

Tryb katologowy:

2 C DOAB 1508 -  2608

 

Tryb tytułowy:

AKCJA  DEKORACJA

*Lub personifikacja eseistyczno-apokryficzna.

 

Proszę o pozytywne rozpatrzenie (w razie czego wyśle wiadomość z tekstem żeby nie więcej pokazać czego brakuje).

 

 

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2018 o 17:52, Dolar84 napisał:

W związku z tym oznajmiam, iż czas oddawania prac jest przedłużony do 27.08.2018.

Ponieważ Dolar nie napisał godziny, z góry założyłem, że mamy czas do 27.08 włącznie, czyli do dzisiaj do godziny 23:59, a zatem chyba nie jest jeszcze za późno na wrzucenie pracy. A jeśli się mylę, to trudno - dys i spokój.

 

Mimo szczerych chęci i całkiem dobrego (w moim mniemaniu) pomysłu, nie udało mi się napisać tego, co chciałem. Zrezygnowany stwierdziłem, że muszę jakoś przełamać niemoc pisarską i w związku z tym postanowiłem naskrobać fika "na sztukę", ot takiego tylko na podbicie frekwencji. Wziąłem byle jaki pomysł... No i się udało. Jakoś.

 

Legenda o Śnieżnym Koczkodanie

[AU][Random][JF-JI-J][+18]*

 

W zamyśle miała być to krótka, głupawa komedyjka (która przedstawia bardzo oklepane oblicze Celestii) w stylu "przeczytaj-dostań raka-zapomnij jak najszybciej", ale nawet nie wiem, co mi z tego wyszło - jak wspomniałem, niemoc pisarska trzymała mnie solidnie. Mimo iż fanfic chu:yay:owy, to przynajmniej udało mi się odblokować, więc jakiś plus jest. No i kolejny plus taki, że mam spore szanse (99%) po raz drugi w karierze zgarnąć ostatnie miejsce. :D

PS: Znawcy tematu po samym tytule domyślą się skąd inspiracja.

 

*Tak, wiem, Dolar kazał "zachować umiar w pisaniu", jednak nie jestem pewien czy mi się to udało (nieco nawet z tekstu wyciąłem po namyśle), stąd też wziął się ostatni z tagów. Jako dupochron.

 

I niech wygra najlepszy! A za mojego faworyta trzymam kciuki podwójnie.

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że dzisiaj skończę, ale w razie czego i tak będę musiał dać po terminie, głównie z uwagi na zweryfikowanie, czy moje podejście jeżeli chodzi o kontekst jest w granicach waszego trybu oceny co klasyfikowania jako tekst o tagu Clop* (łagodzonego przez tag Ecchi), bo chodź podałem, ze nie ma tam opisów, to nie jestem pewny, czy moja forma zapisu nie zbyt kontrowersyjna, lub ilość odniesień do  tekstów o tagu Clop mimo obecności tagu Ecchi jest na tylu duża, że tagu Ecchi jest niepotrzebny /błędny.

 

*W tym przypadku  tag Clop odnosi się do kontekstu tekstu, a nie jego zawartości, a tag Ecchi do łagodnego ukazania tego aspektu życia.

 

W przypadku mocnego Clop - a dodał bym np dodatkowy tytuł np Sekretne Pamiętniki Celestii (Luny), albo coś  w tym rodzaju bez tagu Ecchi..

 

 

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Król Etirenus napisał:

Jest szansa, że dzisiaj skończę, ale w razie czego i tak będę musiał dać po terminie, głównie z uwagi na zweryfikowanie, czy moje podejście jeżeli chodzi o kontekst jest w granicach waszego trybu oceny co klasyfikowania jako tekst o tagu Clop* (łagodzonego przez tag Ecchi), bo chodź podałem, ze nie ma tam opisów, to nie jestem pewny, czy moja forma zapisu nie zbyt kontrowersyjna, lub ilość odniesień do  tekstów o tagu Clop mimo obecności tagu Ecchi jest na tylu duża, że tagu Ecchi jest niepotrzebny /błędny.

 

*W tym przypadku  tag Clop odnosi się do kontekstu tekstu, a nie jego zawartości, a tag Ecchi do łagodnego ukazania tego aspektu życia.

 

W przypadku mocnego Clop - a dodał bym np dodatkowy tytuł np Sekretne Pamiętniki Celestii (Luny), albo coś  w tym rodzaju bez tagu Ecchi..

 

 

 

Clop = opis aktu seksualnego. Jeżeli coś takiego będzie, to nieważne czy są "tagi łagodzące" (czymkolwiek jest to Ecchi) czy ich nie ma. Praca wyleci z konkursu z odciskiem podeszwy w miejscu gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dolar84 napisał:

Clop = opis aktu seksualnego. Jeżeli coś takiego będzie, to nieważne czy są "tagi łagodzące" (czymkolwiek jest to Ecchi) czy ich nie ma. Praca wyleci z konkursu z odciskiem podeszwy w miejscu gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę.

 

Jak nie wierzysz. że nie zastosowałem opisów wyślę kawałek do pokazania za pomocą PW, Jestem w takim wieku, że ostrożnie postępuję i znam sposoby na to, by delikatnie zaznaczyć pewien aspekt życia, Stąd zaznaczyłem, że potrzebuję skonsultować tą sprawę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Postanowiłem zrezygnować, bo i tak raczej Dolar nie wierzy w to, co mówię. A nie mam z kim to skonsultować, więc niech wygra najlepszy. swój tekst przeniosę do swojego tematu na forum zapisany tak jak tutaj zapisałem. Na razie nie kasujcie zapisu. (to te trzy pogrubione. Najwyżej na razie nie zaproponuję kolejną edycję tego konkursu. :(  .

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw. Najwyżej zostanie zdyskwalifikowany.

 

Powiem, że trochę zaangażowałem się w ten temat, bo przeczytałem parę prac i sam zacząłem wieczorami przed snem snuć wizje, ale niestety nie udało mi się ich czasowo przełożyć na słowa. Cóż, teraz nastał "CZAS DOLARA" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wystartować, ale nagle słowa przestały przechodzić przez klawiaturę, a nie chciałam publikować urwanego w połowie tekstu o niczym. No nic, może kiedyś dokończę i opublikuję swoje wypociny w osobnym temacie. Życzę powodzenia reszcie uczestników ;)

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Favri napisał:

Wstaw. Najwyżej zostanie zdyskwalifikowany.

 

Tego bym akurat się nie bał, ponieważ jak wspomniałem mam swoje sztuczki na ukrywanie takich treści. Mógłbym pokazać bo i tak jest już poza konkursem, ale nie jestem pewien, czy mi  się to udał, stąd potrzebowałem konsultacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.07.2018 o 15:06, Dolar84 napisał:

Jednocześnie przypominam, że prace mogą być publikowane w dziale po zakończeniu konkursu, ale przed pojawieniem się wyników

Od zarania dziejów ten podpunkt mnie zatrważa. Może nie mam IQ Einsteina i wiedzę raczej przeciętną, ale ten punkt wydaje się zagadką. Dlatego zapytuję czy można publikować fanfik przed wynikami, czy też w owym zdaniu brakuje słówka "nie"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Dolarem... ale jak dla mnie ten punkt jest jasny. 

Wynika z niego wprost, że prace konkursowe można publikować w dziale dopiero jak konkurs się zakończy. Czyli jak skończy się zgłaszanie prac, nie trzeba czekać na wyniki. 

Innymi słowy - teraz już można publikować.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...