Skocz do zawartości

Pokemon Crystal PBF


PanSernik

Recommended Posts

Kojarzysz Pokemony? Widziałeś chociażby jeden odcinek anime, grałeś w jedną z gier na konsoli bądź też doświadczyłeś fazy na Pokemon Go? W takim razie powinieneś także spróbować swych sił na PBF'ie o tejże tematyce. 

tYyXFLz.gif
http://www.pokemoncrystal.wxv.pl/index.htm


Strona powstała 23 marca 2011 roku. Egzystuje obecnie na domenie wxv.pl, gdzie zapewnia użytkownikom nie tylko całkiem przyjemną, intuicyjną grę typu PBF, lecz także możliwość poznania ciekawych/interesujących/unikalnych graczy, z administracją na czele.

Czym Crystal się charakteryzuje?

- Umożliwia granie jako człowiek*, Pokemon, Fakemon lub Gijinka (Pół Pokemon/Pół Człowiek) 
- Możliwość schwytania Fakemonów. 
- Posiada spis własnych Unique Pokemonów oraz Klonów. 
- Funkcjonuje specjalna Crystalowa Liga, gdzie można zmierzyć się z liderami, pod których to wcielają się inni użytkownicy. 
- Starannie dopracowany System Walk.
- Forum jest aktualizowane na bieżąco pod najnowsze generacje. 
- Wiele Eventów, konkursów, gdzie każdy może się wykazać.

*Każdy gracz tworzy KP z własną, oryginalną historią, gdzie właściwie może być kim chce. Zwykłym chłopczykiem, demonem, aniołem, zombie, bogiem śmierci, robotem, płatnym mordercą, piosenkarzem/aktorem, uciekinierem z poprawczaka lub domu dziecka itd. Nie ograniczamy się tylko do typowo Ash'owych przygód z samym łapaniem poków oraz walczeniem o odznaki.

Serdecznie zapraszamy~

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Papeć napisał:

A kuce tam są :suspicious:?  Bo wygląda to mi wygląda na chamską reklamę. Pewnie wbijasz na każde znane forum i wklejasz to bez namysłu:fluttershy6:

Kucy nie ma, zgoda na zamieszczenie została udzielona przez administrację.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Papeć napisał:

Cóż, jak dla mnie to i tak dziwne, że każdy może se reklamować co chce.

Papeć - przecież ci Dec wytłumaczył, że nie co se chce, tylko na co dostał pozwolenie.

 

Przenoszę temat do mojego działu, a nuż któryś z graczy podłapie i będzie chętny zagrać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w link dołączony do postu...

Na początku kliknąłem dwukrotnie kursorem oczywiście w poradnik, który umieszczony był na samym środku strony.

Daisy7, która jest autorką tej ściany tekstu, na prawdę ślicznie wyjaśniła mi o co biega w samej grze.

Tak sobie siedzę i myślę: "No w sumie kozak... ale to raczej niszowe. Pewnie nikt w to nie gra."

Potem patrzę "Przygody". No tom wlozł i nie wierzę własnym oczom.

W momencie, w którym załadowała mi się strona mistrz Mc Galliusz dopisał komuś następny człon historii.

Potem wchodzę w inny z wątków i znowu zdumienie...

Ktoś zaczął swoją przygodę 12 grudnia 2016 roku i kontynuuje ją aż do dziś.

 

Na prawdę szanuję w opór.

Jeżeli takie coś potrafi utrzymać człowieka przez 2 lata, to musi być dobre.

Sam raczej nie założę tam konta, bo moje umiejętności pisarskie i kreatywność są w stanie tragicznym.

Gdy jednak czytałem już trzecią "przygodę" jakiegoś użytkownika banan nie schodził mi z ryjca.

Bardzo fajnie się czyta, a nawet nie wyobrażam sobie jak fajnie jest w tym uczestniczyć :fluttershy4:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dzidek Chan napisał:

 

W momencie, w którym załadowała mi się strona mistrz Mc Galliusz dopisał komuś następny człon historii.

Potem wchodzę w inny z wątków i znowu zdumienie...

Ktoś zaczął swoją przygodę 12 grudnia 2016 roku i kontynuuje ją aż do dziś.

 

Na prawdę szanuję w opór.

Jeżeli takie coś potrafi utrzymać człowieka przez 2 lata, to musi być dobre.

 

 

 

Ba. Powiem ci nawet wincej. Forum istnieje od 2011. Przeżyliśmy 3 przeprowadzki, ale nie znaczy to, że ci, którzy byli w 2011 odeszli. Ba, są do dzisiaj. 7 lat już grają w Pokemony.

Najstarsza przygoda, która trwa do dzisiaj liczy sobie 6 lat, kolejna 5. I ci ludzie nie są nerdami/dziećmi bez życia, a mniej lub bardziej pilnymi studentami czy też wytrwale pracującymi gdzieś tam dorosłymi ludkami. Da się bez problemu pogodzić życie na forum i prywatne tak, by wytrwać gdzieś, bez znudzenia, przez 7 lat. To zasługa zarówno administracji i zmian jakie wprowadza, jak i samej społeczności. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, to mogę stwierdzić, że najwięcej ludzi jest tak 17+. Starych wyjadaczy, którzy nie wychowali się na Pokemon Go będącym zaledwie częścią całego uniwersum. No i kwestia tego, że trudno teraz ściągnąć młode osobniki na PBF'a. Jak rozmawiam z ludkami, to tylko słucham, że pisanie jest trudne i wystarczy im tego w szkole ;=;

Welp, to tyle z mej strony o/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

~ Aktualizacja ~

W związku z zawirowaniami związanymi z domeną wxv Crystal oficjalnie przeszedł na płatny hosting (Bez obaw, płacą za niego starzy wyjadacze, winc nowe osobniki jak nie chcą to nie muszą się składać).

http://pokemoncrystal.pl/

Podczas przenosin zaszło wiele zmian, które odświeżą nieco forum i tym samym urozmaicą żywot użytkowników na PBF'ie.
Ów zmiany opisano w tymże temacie -> http://pokemoncrystal.pl/topics92/279.htm#608

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

vHrxO0P.png

Cytat
Przychodzę do Was z pewną propozycją. Chyba wszyscy chcemy, żeby na Crystalu panowała jak najbardziej przyjazna, kumpelska atmosfera i zarówno starsi stażem gracze jak i nowicjusze czuli się tu dobrze i traktowani jednakowo. [...] Chciałabym, żebyście powiedzieli, co Wam się podoba, a co nie na Crystalu, co byście dodali, usunęli bądź zmienili itd.

W związku z otwarciem tematu, który miał na celu pozwolić użytkownikom wziąć sprawy forum we własne ręce i tym samym pokazać, co konkretnie należy zmienić/udoskonalić na Crystalu zaszły takie modyfikacje jak:

1) Nowy system losowania legend

- Możliwość losowania spośród wszystkich legend (również tych, które już ktoś złapał bądź ma zarezerwowane), ale gracz nie wybiera 15 ulubionych. Wybrany przez gracza admin bądź junior admin losuje graczowi 5 legend spośród wszystkich, a następnie gracz wybiera, która z tych pięciu odpowiada mu najbardziej. 

2) Nowe spojrzenie na Pokazy

- Zmiana systemu oceniania przez sędziego

- Zmiana wartości punktowych wynikających z zadowolenia

- Wzmocnienie pozycji Koordynatora

3) Tereny - garść zmian

4) Dział, do którego gra trafi przed archwium

Utworzenie działu, do którego trafiać będą przygody, w których minął czas na odpis, ale nie będą one traktowane jako nieaktywne bez możliwości ich przywrócenia.

5) Zamrożenia i nieobecności

Zgłoszona nieobecność od teraz będzie chroniła gracza przed usunięciem jego gry.

Jeśli znikacie na dłużej, do Waszej dyspozycji pozostaje zamrożenie (maksymalnie 8 tygodni od odpisu MG). Pozostajemy przy limicie 2 zamrożeń na rok. Nieobecności możecie zgłaszać bez limitu, dajemy Wam kredyt zaufania, że nie będzie to nadużywane. 

Pozostały jeszcze dwie propozycje od użytkowników, które za jakiś czas także wejdą w życie.


1) Karanie Liderów oraz Wyzywanie ich.

2) Nowy sąd i nowi sędziowie

Ponadto, na forum pojawiła się także taka nowość jak System pogodowy

Ma on wpływ między innymi na:

Daycare:
+5% do szansy na odziedziczenie Shiny po rodzicach podczas pogody Słonecznej. 
+15 do Zadowolenia podczas Trenowania Pokemonów podczas pogody Słonecznej. 

Wymiany
Możliwość wymiany Pokemona (spełniającego warunek do wymiany) na Pokemona o jednym z typów z aktualnej Pogody. 

Ogródki
+5% do szansy zasadzenia podczas pogody Słonecznej 
+5% więcej plonów podczas zbierania podczas pogody Deszczowej 
-7% mniej zbierania plonów podczas pogody Śnieżnej 
1% szansy na wyrwanie krzaka podczas pogody Wietrznej 

Co za tym idzie, zmodyfikowaliśmy lekko mini-event. Od teraz co 2 tygodnie pojawiać się w nim będą wyłącznie losowe gatunki, po 3 jak do tej pory. Trzeba także pamiętać, że postać otrzymywać będzie 200$ za każdy wymieniony gatunek, a nie za każdego osobnika. 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w życiu forum.
 
Edytowano przez PanSernik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...