Skocz do zawartości

Wspólny serwer


Kha Trick Pony

Recommended Posts

Witam wszystkich fanów kucyków :D

Do rzeczy, chciałbym zrobić dość porządny serwer o tematyce MLP. Z góry chciałbym zaznaczyć że potrafię zrobić wiele rzeczy jeśli chodzi o temat serwerów MC lecz muszę wiedzieć czy bylibyście czymś takim zainteresowani. Mam póki co dwie propozycje:

-Survival/FreeBuild

-SurvivalGames

Co do tego drugiego, mapki stworzone zostaną przeze mnie (co trochę czasu będzie wymagać). Bedą one oczywiście jak już mówiłem o tematyce MLP lecz jeśli wybierzecie pierwszą opcję to również stworzę coś pomysłowego. Czas i pieniądze mam na projekt lecz potrzebuję waszego zdania by się za to nie brać pochopnie.

Jeśli propozycja się przyjmie to poinformuję was w tym poście że prace ruszyły i natychmiast zaczne tworzyć serwer :)

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Aby serwer nie upadł musi mieć dobrą reklamę. Ja będąc moderatorem na 1000-slotowym serwerze, który to w godzinach szczytu wypełniony jest grubo ponad połowę mogę powiedzieć, że nie jest to proste zadanie. Trzeba mieć gadane i budzić zaufanie, a też wiadomo, że nie każdy potencjalny YTber od reklamy się zgodzi. Niektórzy mają własne serwery, znacznie lepiej funkcjonujące, więc grzecznie odmówią. Inni nawet nie odpiszą. To było po pierwsze, teraz po drugie. Serwer mc o tematyce kucowej długo nie postoi, bo będą na nim grać tylko broniacze i żadne "dziecki" nie zasilą konta jego właściciela pinionszkami za vipy, które wyżuliły od rodziców. Fajnie by było aby serwer z czasem zarabiał sam na siebie a tutaj nie ma praktycznie takiej możliwości, bo mało broniaków w tym momencie jeszcze odpala klocki, a jeszcze mniej pewnie chciałoby z dobrego serduszka zasilić twoje konto. Nie oczekuj super wielkiego odzewu, bo takowego nie będzie. Były już takie serwery i mimo, że niektóre zdecydowanie zasługują na wspomnienie tutaj jako wzór (taki serwer Hectora przykładowo) to upadły stosunkowo szybko, odnosząc porażkę.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że sama chętnie pograłabym w minecrafta, jednak tak jak zauważyło wiele osób powyżej, mała szansa, ze długo postoi. Najpierw może i zbierze się kilka osób, które z sentymentu, czy też ciekawości pograją chwilkę, ale potem może być ciężko. Powodem tego jest zawężona grupa odbiorców. No bo nie oszukujmy się, serwer taki trafia głownie do Broonies. Być może jakąś alternatywą na przedłużenie żywotności serwera byłoby połączenie kucykowej krainy z klasycznymi trybami, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nawet nie będąc kucykowym fanem. I tutaj kolejnym krokiem a zarazem problemem byłaby dobra reklama. Do grupy Broonies można trafić dość łatwo na forach, ale co z pozostałymi potencjalnymi graczami? Potrzeba tutaj dobrej reklamy, o dość dużych zasięgach, a niestety nie jest o nią łatwo.

 

Podsumowując pomysł jest ciekawy, ale należałoby pomyśleć nad kilkoma dodatkami, które przyciągną większą ilość graczy na dłużej, dzięki czemu serwer troszkę by potrwał, nie potrzebując przy tym dużych kosztów

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zagram. Mogę nawet pomóc przy tworzeniu. Co do możliwości upadku serwera jest to niestety możliwe ale nie wykluczone, że serwer troche pożyje (oby). Ja jestem do tego pozytywnie nastawiony i czekam z niecierpliwością na start :D

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...