Skocz do zawartości

Inny wymiar cześć 1


Łukasz Putz

Recommended Posts

Przepraszam za błąd z twiglight

 

Był to Piękny dzień w Ponyvile rano twight jak codzień czytała Książki jak tu nagle w komnacie pojawiło się dziura a z niej wyszedł pewien kucyk o ciemnym kombinezonie i granatowej grzywie z małą cenściom koloru różowego. Przestawił się twight sparkly. Twight zdwiła się tak bardzo że przez 5minut stała bez ruchu z otworzoną buzią.Następnie 
-nic nierozumiem
-rozumiem cię
-jestem z innego wymiaru
-to wiele wyjaśnia
-(:
-ale to napewno da się jakoś wyjaśnić
-wyjaśnie to za pomocą opowiada usiąść sobie bo to trochę potrwa.pewnego dnia dostałam list od celesti.
-chyba księżniczki celesti?
-możesz nie przerywać

- spokojnie kontynuuj
-brzmiał ten list tak droga uczenico daje ci zaszczyt podaruje ci najważniejsze misje masz uratować nie tylko Equestria ale i miliony eqest daje ci amulet galaktusa
Która pozwala na kontrolę przestrzeni i czasu.mam na żądanie ratować całe nasz wszechświat
- ale tu nie ma żadnego kryzysu 
-wiem ale zbieram kilka twight bo w jednym wymiarze jest strasznie!
A ty jesteś jedną z silniejszych twight bo  jesteś alicornem ponieważ nie wszystkie są alicornem zgadzaś się? 
W tym momencie nasza twight niewiedzała co odpowiedzieć na pytanie
-wiesz co tak zrobię to 
-no to super
-ale jak mam na ciebie mówić no bo wiesz ja jestem twight i ty jesteś  twight
-inny na mnie mówiom twight forever
Po chwili twight forever przekreńciła znak na amulecie i otworzyła portal 
-to gdzie idziemy?
-raczej kiedy a dokładnie w wymiar gdzie my przejęliśmy władze po  ataku na eqestri przez tireka wtedy księżniczki umarły
-okropne
-tamta twight ma ich moce
-a ile jest wymiarów
-tyle ile ziaren na plaży
-no to sporo
Potem otworzył się portal 
-witam mnie
-nie przyśliśmy na podaduchy
-jak mi pomożesz dostanie to co chciałbyś dostaś od wielu lat
- mas to!?
-tak ostatni klucz
-może mi o ktoś wyjaśni
- to zbyt skomplikowane
-idzesz?
-pewnie
Wszystkie twighligh weszły do portalu
-to gdzie teraz
-po twighligh potomka sombry
-alll..
Forever przerwała twighligh 
-nie pytaj

  • Nie lubię 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść porad, sugestii i takich tam.

1. Publikacja. Opowiadania publikujemy w dziale Opowiadania wszystkich bronies, wrzucając do pierwszego posta link do google docsa z opowiadaniem. W tytule tematu powinny się znaleźć: tytuł i tagi, w tym obowiązkowe ([Z]/[NZ]/[oneshot]). W razie pytań zapraszam na discorda Klubu Konesera Polskiego Fanfika, tam na pewno ktoś ci pomoże.

2. Polecam zapoznanie się ze słownikiem ortograficznym, nie gryzie, w przeciwieństwie do błędów w opowiadaniu.

3. Rozbuduj opisy. Na chwilę obecną opowiadanie (a raczej dialog) jest lekko (LEKKO?) chaotyczne i nie wiadomo, co, kto i dlaczego. Trochę opisów, didaskaliów etc. na pewno pomoże.

4. Ogólnie ogarnij ten chaos.

5. Emotki w dialogach to pomysł 1/10.

I dużo, dużo więcej.

Edytowano przez Gandzia
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

-a ile jest wymiarów
-tyle ile ziaren na plaży
-no to sporo

To tylko jeden z wielu fragmentów ale używanie potocznego języka aż tak często troszkę boli w oczy. Zwłaszcza, kiedy na każdą potencjalnie szokującą informację reakcją jest ,,a, spoko". Po pierwsze trzeba popracować nad ortografią i gramatyką. Po drugie nad opisami sytuacji, barwnością i realistycznością postaci. A po trzecie... co to jest, co znaczy, czy kiedyś wróci i.. co? Nie zrozumiałam kompletnie nic z tej mieszaniny dialogów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

Przepraszam za błąd z twiglight

 

Za wszystkie inne też?  :fswhat: Może zamiast przepraszać popraw to (i całą resztę). No dobra, będę szczery - tego nie da się czytać. Wydarzenia z dupska wzięte, tyle błędów ile ziaren na plaży, zero wyjaśnień, a do tego całość wygląda jak opowieść 5-latka spisana przez 10-latka. Uznam to za trolling i sobie pójdę. Pa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęłam zdublowane tematy, a ten przeniosłam tutaj. Ponieważ jest to fanfik, to powinien się znaleźć w tym dziale, ale co za tym idzie: musi spełniać pewne standardy. Dlatego:

1. Dodaj tagi obowiązkowe.

2. Przeczytaj regulamin działu.

3. Umieść fanfik w google docs.

Czas na poprawę wynosi 2 dni.

 

I oprócz tego popraw formę, poszukaj kogoś, kto Ci w tym pomoże.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

-nic nierozumiem
-rozumiem cię

Ja też nic z opowiadania nie rozumiem, ale ten dialog wygląda dość nienaturalnie i jest możliwe, ze znajdzie się jeszcze takich sporo. 

10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

-(:

Ja rozumiem, emotikony w internetach, ale w opowiadaniu wygląda to dość sprośnie, nigdy nie czytałem książki, w której w dialogu wystąpiła emotka. Jak chcesz wyrazić emocje bohatera, to od tego są słowa, które potrafią zdziałać cuda. 

 

10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

-wyjaśnie to za pomocą opowiada usiąść sobie bo to trochę potrwa.pewnego dnia dostałam list od celesti.
-chyba księżniczki celesti?

Ja bym zwrócił uwagę, że Celestii z dużej literą, gdyż to imię, podobnie jak litera po myślniku i słowa od myślnika rozdziela spacja. 

10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

daje ci zaszczyt podaruje ci

Piszesz opowiadania po ślunsku :v? Popracuj nad składnią, bo to wygląda okropnie. 

10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

-wiesz co tak zrobię to 

Przecinki. 

10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

Po chwili twight forever przekreńciła znak na amulecie i otworzyła portal 
-to gdzie idziemy?
-raczej kiedy a dokładnie w wymiar gdzie my przejęliśmy władze po  ataku na eqestri przez tireka wtedy księżniczki umarły
-okropne
-tamta twight ma ich moce
-a ile jest wymiarów
-tyle ile ziaren na plaży
-no to sporo
Potem otworzył się portal 
-witam mnie
-nie przyśliśmy na podaduchy
-jak mi pomożesz dostanie to co chciałbyś dostaś od wielu lat
- mas to!?
-tak ostatni klucz
-może mi o ktoś wyjaśni
- to zbyt skomplikowane
-idzesz?
-pewnie
Wszystkie twighligh weszły do portalu
-to gdzie teraz
-po twighligh potomka sombry
-alll..
Forever przerwała twighligh 
-nie pytaj

Po męczącej podróży poćungiem, pamiętającym czasy Piastów, główkowanie się nad tymi Twighigli i wymiarami jest za ciężkie, nie wiem kompletnie o co chodzi w fabule. Zlikwiduj błędy, zastosuj się do rad wyżej i więcej czytaj, wówczas będziesz wiedział jak w fajny sposób pisać opowiadania i ogółem same pozytywy z tego wyjdą. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh...Powiedz mi że robisz sobie z ludzi jaja. Nie wierzę żeby ktoś umyślnie stworzył..."to", Ciężko jest mi tutaj cokolwiek zrozumieć. Byk na byku, byka pogania, interpunkcja nie istnieje, używanie dużych liter w środku zdania. Evie też nie jest mistrzem/mistrzynią tworzenia fików. Ale jednak to boli w oczy. I kim jest wymieniona w "utworze" Twight? Jak i również Google Docs się kłania :suspicious:

Dnia 23.07.2018 o 13:23, Łukasz Putz napisał:

amulet galaktusa
Która pozwala na kontrolę

A to zostawię bez komentarza :facehoof:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2018 o 13:23, Łukasz Putz napisał:

Przepraszam za błąd z twiglight

 

Był to Piękny dzień w Ponyvile rano twight jak codzień czytała Książki jak tu nagle w komnacie pojawiło się dziura a z niej wyszedł pewien kucyk o ciemnym kombinezonie i granatowej grzywie z małą cenściom koloru różowego. Przestawił się twight sparkly. Twight zdwiła się tak bardzo że przez 5minut stała bez ruchu z otworzoną buzią.Następnie 
-nic nierozumiem
-rozumiem cię
-jestem z innego wymiaru
-to wiele wyjaśnia
-(:
-ale to napewno da się jakoś wyjaśnić
-wyjaśnie to za pomocą opowiada usiąść sobie bo to trochę potrwa.pewnego dnia dostałam list od celesti.
-chyba księżniczki celesti?
-możesz nie przerywać

- spokojnie kontynuuj
-brzmiał ten list tak droga uczenico daje ci zaszczyt podaruje ci najważniejsze misje masz uratować nie tylko Equestria ale i miliony eqest daje ci amulet galaktusa
Która pozwala na kontrolę przestrzeni i czasu.mam na żądanie ratować całe nasz wszechświat
- ale tu nie ma żadnego kryzysu 
-wiem ale zbieram kilka twight bo w jednym wymiarze jest strasznie!
A ty jesteś jedną z silniejszych twight bo  jesteś alicornem ponieważ nie wszystkie są alicornem zgadzaś się? 
W tym momencie nasza twight niewiedzała co odpowiedzieć na pytanie
-wiesz co tak zrobię to 
-no to super
-ale jak mam na ciebie mówić no bo wiesz ja jestem twight i ty jesteś  twight
-inny na mnie mówiom twight forever
Po chwili twight forever przekreńciła znak na amulecie i otworzyła portal 
-to gdzie idziemy?
-raczej kiedy a dokładnie w wymiar gdzie my przejęliśmy władze po  ataku na eqestri przez tireka wtedy księżniczki umarły
-okropne
-tamta twight ma ich moce
-a ile jest wymiarów
-tyle ile ziaren na plaży
-no to sporo
Potem otworzył się portal 
-witam mnie
-nie przyśliśmy na podaduchy
-jak mi pomożesz dostanie to co chciałbyś dostaś od wielu lat
- mas to!?
-tak ostatni klucz
-może mi o ktoś wyjaśni
- to zbyt skomplikowane
-idzesz?
-pewnie
Wszystkie twighligh weszły do portalu
-to gdzie teraz
-po twighligh potomka sombry
-alll..
Forever przerwała twighligh 
-nie pytaj

 

Cóż mogę rzec... cudem udało mi się przetrwać do końca tego. To raczej troll... musi być ehh taką mam nadzieję. Nie ocenię, bo nie mam w zwyczaju dawać oceny czemuś, co mi się po prostu nie podoba, ale tego się czytać nie dało, a twórca nawet imienia postaci nie umie napisać poprawnie i jak należy... twighligh to nawet ciężko napisać. Jedyny komentarz, jaki przychodzi mi na myśl to---> :fsscream:

Polecam poszukać stron, które sprawdzą Ci poprawność tekstu pod kątem interpunkcji i ortografii... wierz mi to pomoże przynajmniej na jeden problem tego czegoś.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...