Skocz do zawartości

Apparition [Oneshot][Eng][Dark][Adventure]


GloomyFace

Recommended Posts

Witam!

Zanim napiszę coś o moim opowiadaniu - wszakże jest to mój pierwszy post na forum, yay! - opowiem swoją krótką historię.

Fanem kucyków jestem od prawie roku (zacząłem oglądać serial gdy wyszedł 4ty odcinek drugiego sezonu - Luna Eclipsed). Tak jak pewnie większość z was, na początku byłem bardzo sceptyczny do 'serialu o kolorowych kucykach dla małych dziewczynek'. Ale po obejrzeniu kilku odcinków stwierdziłem (tych z napisami polskimi, jakoś polski dubbing do mnie nie przemawia), że nie jest tak źle jak myślałem.

Od tego momentu zacząłem śledzić chyba największą istniejącą stronę o kucach (equestriadaily.com). Początkowo zwracałem uwagę jedynie na arty i komiksy. Z czasem jednak skusiłem się sięgnąć po zakazany owoc - opowiadania. Po przeczytaniu około 6 milionów słów w ciągu niecałych 7 miesięcy, jestem tu dzisiaj i piszę posta z linkiem do własnych wypocin. Czytałem jedynie angielskie opowiadania - głównie dlatego aby jednocześnie podszkolić się z języka. Moim ulubionym rodzajem opowiadań są mroczne historie przygodowe z nutką romansu, co możecie zobaczyć na moim profilu na angielskiej stronie z opowiadaniami fanów fimfiction.net - absolutnym arcydziełem jest dla mnie Upheaval: Breaking Point i jego sequel.

Tyle o mnie, teraz coś o moim ficu.

Około 5 miesięcy temu, po przeczytaniu pewnego fanfica, w mojej głowie zrodził się zalążek idei. Idea ta ewoluowała spokojnie przez kilka miesięcy aż w końcu pomyślałem, 'hej, to całkiem ciekawy pomysł, nie można pozwolić mu się zmarnować!'. I tak oto zacząłem pisać szkic/szkielet mojego opowiadania. W gigantycznym skrócie mój fanfic jest o przybyszu z poza Equestrii, który aby powrócić do swojego świata musi zabić i zapieczętować 6 demonów, które przybyły razem z nim do Equestrii. Nic nie jest jednak tym co by się na początku mogło wydawać i jego obecność daje początek wydarzeniom, które wywrócą Equestrię do góry nogami.

Nigdy nie pisałem żadnych opowiadań (studiuję informatykę!) ale moim zdaniem koncept mojego fanfica jest zbyt dobry aby nie podzielić się nim ze światem. Pomimo, że mam już szczegółowo 'naszkicowane' prawie wszystkie sceny w kilku początkowych odcinkach, ubranie tego w słowa nie jest dla mnie wcale takie łatwe.

Zabrałem się za pisanie prologu (oczywiście po angielsku!) ale to co z tego wyszło mnie nie zadowoliło. Po pierwsze, kto to widział prolog na 7.7 k słów? A po drugie, moje opowiadanie będzie otagowane na fimfiction.net bohaterami: Twilight Sparkle, Celestia i OC, o których w prologu nie było nawet wzmianki. Nie chciałem jednak aby moja praca się zmarnowała, więc zamieściłem ją na moim profilu jako oddzielną historię.

Zaplanowałem już lepszą wersję pierwszego rozdziału, w której wystąpi TS i Celestia, ale we wrześniu nie będę w stanie nic napisać - sesja poprawkowa :flutterblush:

Niewykluczone że - po odpowiednich modyfikacjach - wykorzystam to, co już napisałem jako swojego rodzaju retrospekcję w późniejszych rozdziałach.


I teraz przechodzę do sedna sprawy.

Poszukuję fachowej opinii kogoś - najlepiej dobrze znającego język angielski - na temat mojego opowiadania. Jest to moja pierwsza praca tego typu, więc byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógłby wytknąć mi wszystkie moje błędy.

36927_r.jpg?1347010622

APPARITION - link do opowiadania na fimfiction.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...