Uszatka

Dziwne i niepokojące kanały na You Tube

Recommended Posts

     You Tube jest kopalnią filmików wszelkiej maści i można na nim znaleźć bardzo niepokojące rzeczy. Większość z nich o ile nie wszystkie są wyreżyserowane w taki sposób. To rodzaj sztuki, którą tworzą autorzy i to coś ma być dziwne, straszne, niepokojące. Są też kanały, które wyglądają dziwnie realistycznie i niektórzy zastanawiają się czy to aby na pewno tylko swego rodzaju makabryczna sztuka. 

 

     W tym temacie możecie: 

  • Możecie dzielić się linkami do dziwnych i niepokojących kanałów na You Tube.
  • Mile widziane dyskusje na temat tych kanałów. 
  • Proszę o NIE umieszczanie kanałów z creepy pastami, recenzjami horrorów czy dziwnościach, które nie są straszne jak np. kobieta miażdżąca jedzenie. czołem. Tak, jest taka artystka. Dziwne, ale nie pasuje do działu.
  • Filmiki, które mają zachęcić do zajrzenia na kanały proszę zamieszczać w spoilerach i oznakować jeśli są mocne. 

 

     Na początek coś łagodnego. 

 

     Kanał należący do Poppy. Młoda i śliczna dziewczyna zachowuje się bardzo nienaturalnie, dziwnie mówi. Tło zawsze jest krystalicznie białe, aż może razić w oczy. Przykładowy filmik poniżej: 

Spoiler

 

 

Edited by Uszatka
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając już pierwsze słowa posta miałam w głowie jeden kanał - Kraina Grzybów. 

Ciężko opisać cokolwiek o tym kanale słowami...generalnie robiony jest w klimacie starych kanałów dziecięcych rodem z PRL'u, nawet takie stare efekty ma, jak kiedyś się dawało. Jest to strasznie niepokojące i ciężko się to ogląda.

Tutaj macie jeden z filmików, chyba najpopularniejszy:

  • Upvote 1
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak, też myślałam o Krainie Grzybów, zakładając temat, ale jednak postanowiłam dać temu klasykowi spokój i zobaczyć kiedy ktoś o nim wspomni. Pojawił się tak szybko jak podejrzewałam :sunburst3: Niemniej faktycznie, to bardzo dziwny i niepokojący kanał. Wręcz psychodeliczny. 

 

Tak personalnie @PervKapitan Pamiętasz jak pierwszy raz pokazywałyście mi te filmiki i podczas ich oglądania wyłączył mi się laptop? 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Uszatka napisał:

Pamiętasz jak pierwszy raz pokazywałyście mi te filmiki i podczas ich oglądania wyłączył mi się laptop? 

O kurde, o tym nie pamiętałam xD Ale pamiętałam jak bardzo mnie ten kanał fascynował swoją dziwnością i go lubiłam. Ale teraz.... nie bardzo. Za bardzo niepokoi :pepe:

Ale myślę, że można tutaj też o Cyriaku wspomnieć. Chociaż to zupełnie inny rodzaj psychodelii, takiej właśnie przyjemnej (według mnie), jego najpopularniejszy filmik:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniał mi się od razu "My house walk-through"Pomieszczenia cały czas się powtarzają, jednak najstraszniejsza rzecz w filmiku jest w minucie 8:50 - widać... jak twierdzi autor - jego babcię... Uwaga na dźwięk przed tą sceną - jest strasznie nieprzyjemny, a ja prawie zszedłem na zawał. Po oglądnięciu za pierwszym razem do oczu napłynęły mi łzy - czasem tak reaguję na straszne rzeczy :P

Spoiler 

 

Edited by Uszatka
Wsadziłam w spoiler ^^
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałam już ten filmik. Świetna robota choć bardzo nieprzyjemnie się to ogląda, ale myślę, że o to właśnie chodzi. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraina Grzybów Krainą Grzybów a zna ktoś Magiczny świat Ani ?

Magiczny Świat Ani -  gra, interaktywny horror czy zaszyfrowana historia straszliwej zbrodni opowiedzianej z perspektywy mordercy... lub poszkodowanej kobiety?

Zapraszam do przeczytania opisu filmiku :D https://www.youtube.com/watch?v=eQNY--Yx-Ac

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie pod ten nurt dziwacznych filmików można zaliczyć prawie wszystkie materiały Bena Wheele: https://www.youtube.com/user/WhenBeel/videos

Na kanale znajdziecie animacje równie ciekawe jak i niepokojące swoją surrealistyczną oprawą. Polecam się zapoznać.

 

Jeszcze znam innego twórcę. Zwie się Cyber 8. Jednak osobiście odradzam oglądania jego filmików, jeżeli jesteście wrażliwi na różnego rodzaju ohydztwa. Niektóre z nich zachodzą nieco za daleko (co było jedną z przyczyn zbanowania jego pierwszego kanału).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gostek twierdzi, że jest naukowcem, jednakże gada rzeczy totalnie od czapy. Np. znajduje jakieś błyski na zdjęciach i dopatruje się w nich kosmicznych metali, czy jakoś tak. Wygląda też jakby se trochę popijał. Jego głos przypomina mi ten od Króla Juliana, z domieszką rosyjskiego akcentu. Poza tym sądząc po awatarze, jest jakimś turbo-Słowianinem albo kimś takim.

Spoiler

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now