Skocz do zawartości

Kultura  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zastanawialiście się kiedyś nad equestriańską kulturą?

    • Nigdy
      1
    • Raz się zdarzyło
      1
    • Może kilka razy
      3
    • Pewnie kiedyś, ale nie pamiętam
      1
    • Tak,
      5
    • Codziennie!
      1
  2. 2. Wiesz jak wygląda flaga Equestrii?

    • Tak
      10
    • Nie
      2


Recommended Posts

Czy niezasatanawiało was kiedyś może dlaczego na fladze Equestrii są tylko Luna i Celestia albo dlaczego tam są? Może mieliście kiedyś pomysł jak mógłby brzmieć nowy hymn Equestrii? Jeśli tak, to temat dla was. Piszcie w komentarzach swoje pomysły dotyczące tej fantastycznej kultury. Jeśli masz pomysł na hymn lub flagę śmiało się tym podziel.
Ja już stworzyłam pierwsze szkice na podstawie orginalnej flagi, ale jeśli masz lepszy pomysł to podziel się nim! 

 

Przy okazji, jak wam się podoba mój projekt?

Flaga Equestrii 3.png

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że temat specjalnie stworzony by ocenić pracę :rariderp:

Tak na poważnie: Zastanawiałem się nad tym czemu tam one są i doszedłem do wniosku, że wtedy gdy Equestria powstawała to pojawiły się Tia i Luna jako alicorny, a drugim moim pomysłem było to, że to było uproszeczenie i to wcale nie była pierwsza flaga equestrii. 

Co do hymnu... True True Friend nadał by się idealnie. xD
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie z ciekawości wpisałem "Anthem of Equestria", by sprawdzić co ludzie wymyślili i znalazłem coś takiego:

 

Spoiler

 

 

To nawet nie jest głupie. Piosenka opowiada o "MY", czyli naród. Z tego co wiem to była ona w odcinku świątecznym, czyli w dniu, który u nas jest świętem religijnym, ale w Equestrii religia działa trochę inaczej, więc jest to u nich za pewne święto państwowe. A co ważniejsze, w kucowych świętach celebruje się zjednoczenie trzech kucowych ras, czyli de facto  powstanie Państwa Equestriańskiego.  

 

Tu jest też krótsza wersja z flagą Equestrii w tle.

 

Spoiler

 

 

Wracając do dłuższej wersji, to można ją znaleźć na kanale Hasbro, ale dałem innego linka, bo fajniejsza nazwa kanału.

 

A co do flagi w nagłówku tematu, wygląda źle. Discorda lepiej nie rozpieszczać, nie dostanie tronu nawet w zamku Twi, a co dopiero miejsce na fladze. Poza tym znaczek Twi wygląda inaczej. Wolę po prostu normalną flagę. Chociaż fajnie byłoby jakoś uhonorować Twi i Ceadence, może poprzez ich bicie na monetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fladze są tylko Celestia i Luna bo 
1. Kredens nie jest władczynią equestrii tylko Crystal empire.
2. Twilight nie dość, że WCIĄŻ jest nowa w byciu księżniczką, a flaga ma pewnie ponad 1000 lat. To dodatkowo jej funkcja stricte księżniczkowa jest mocno reprezentatywna. Co zresztą nawet było w jednym odcinku, w którym jej cała ksieżniczkowa powinność polegała na... pomachaniu delegatom. 

Zarówno Celestia jak i Lulu mają obowiązki skali globalnej. A przynajmniej skali krajowej(bo wątpię by Luna zaglądała w sny innych istot). Obowiązki Kredens niby też są skali krajowej... ale z Crystal empire to taki kraj jak z sosnowca. Mimo wszystko to jego władczynią jest i dlatego nie powinna się znajdować na fladze equestrii w myśl kraju(bo zależy czy uznać equestrię za kraj czy świat). Twilight zajmuje się problemami bardzo lokalnymi + zestaw stworzeń z różnych zakątków. Co zresztą było wspomniane w niedawnym odcinku. Było wyraźnie powiedziane, że kuce z manehattanu(czy dzie to było) nie są zbyt chętne by wyjeżdżać do jakiejś zapadłej dziury bo tak akurat jest szkoła przyjaźni.
Ktoś może wspomnieć, że przecież na witrażach w canterlocie są wszystkie alicorny. Ale nie brałbym tego za wyznacznik była władczyniami. Nie jest to żadna forma formalności czy dokumentów potwierdzających prawa do czegokolwiek. Bardziej bym to traktował jak sposób upamiętnienia czy uhonorowania. Takie "kiedyś w naszym zamku uczył się Michael Jackson, a tu machnęliśmy mu witraż bo został królem popu". 

Co do twojej flagi. Wywaliłbym tego discor...cokolwiek ten symbol ma przedstawiać. Bo wygląda niezbyt poza tym nie ma absolutnie żadnego powodu by tam być. A co do reszty. Rozszerzenie polega na dodaniu 2 postaci, które jak pisałem wyżej nie powinny tam być. Jako art spoko. Ale do niczego nie pasuje.


W kwestiach kulturowych. Tu znów musimy ustalić pewne podstawy. Czy tereny pseudo egipskie lub te pseudo azjatyckie są częścią equestrii? Jeśli tak to equestria ze względu na rozległość jest mieszaniną masy kultur. Jak rzymskie imperium za czasów swej świetności. Jeśli nie to i tak rozstrzał kulturowy jest wielki, ale jest to mimo wszystko najbliżej kultury europejskiej. Zarówno od wsi po wielkie metropolie. A nawet disnayla... canterlot. Pytanie o kulturę trzeba by rozbić na wiele mniejszych. Np ogólne wyznanie. Nie raz słyszy się zwroty, które stawiają celestię na piedestale boga. Ona sama potrafi poruszać słońcem i księżycem. Większości nawet do głowy nie przychodzi, że jakaś jej decyzja mogłaby być błędna. Albo kwestia prawa. Dorosłych trzeba uczyć czym jest przyjaźń i jak działa. Zdarza się, że ktoś coś ukradnie, ale to zazwyczaj jakiś mityczny artefakt i jest to rozwiązywane przez osoby wtajemniczone. Mamy oszustów tworzących piramidy finansowe. A jednak nie ma nikogo kto w jakiś sposób regulowałby jakieś prawo. Nie jednemu cloperowi marzy się bycie zamkniętym w lochu celestii. A nikt nie zastanawia się nad możliwością BRAKU LOCHÓW w canterlocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że flaga przedstawia to, co jest najważniejsze w świecie kucyków, czyli harmonię. Po nocy następuje dzień, a po dniu znowu noc. Celestia symbolizuje słońce, którym się jak by się opiekuje, a Luna noc i księżyc. Siostry się uzupełniają tak jak słońce i księżyc. Dlatego są tylko one przedstawione na fladze i należy zwrócić uwagę na układ kucyków. Słońce i księżyc... jedno nad drugim i samo by nie wiele nam mówiło. Kucyki obok również nie wiele by mówiły, gdyby normalnie je przedstawić, ale są one przedstawione w ruchu... obracając się wokoło i wraz ze sobą obracają księżyc i słońce. :squee:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Mnie się wydaje, że flaga przedstawia to, co jest najważniejsze w świecie kucyków, czyli harmonię. Po nocy następuje dzień, a po dniu znowu noc. Celestia symbolizuje słońce, którym się jak by się opiekuje, a Luna noc i księżyc. Siostry się uzupełniają tak jak słońce i księżyc. Dlatego są tylko one przedstawione na fladze i należy zwrócić uwagę na układ kucyków. Słońce i księżyc... jedno nad drugim i samo by nie wiele nam mówiło. Kucyki obok również nie wiele by mówiły, gdyby normalnie je przedstawić, ale są one przedstawione w ruchu... obracając się wokoło i wraz ze sobą obracają księżyc i słońce. :squee:

Mądrze prawi, polać mu.
 

Inna możliwość jest taka, że Celka i Luna to narcystyczne dyktatorki, więc chciały mieć swoje podobizny na fladze, żeby każdy wiedział kto tu rządzi. Trochę jak z portretami władców na monetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...