Skocz do zawartości

Gify Pervi - z requestami


PervKapitan

Recommended Posts

Witam. Ostatnio bawię się w robienie gifów z filmików. Syngaturka oraz mój avatar właśnie tak zostały przeze mnie zrobione. Możecie zamawiać co chcecie, czy to na sygnaturkę, czy na avatar czy na jeszcze inniejsze potrzeby, ale od razu ostrzegam, że najlepiej krótkie gify, bo takie co mają 7 sekund już nawet potrafią ważyć 5 mega. 

Z czego robię? Jeśli masz fragment gry, filmu, serialu, bajki, jakiejkolwiek animacji na yt to poślij mi i napisz mi minuty, które byś chciał w gifie (najlepiej też z opisem typu "żeby skończyło się kiedy jeszcze Bilbo nie wchodzi na ekran). Jeśli masz plik video na kompie to możesz też mi go posłać (jakoś się zgadamy). 

Tak więc, żeby nie robić burdelu to proszę o taki schemat:

Link do filmiku: [wklejony link w spoilerze]

Odkąd dokąd: minuty:sekundy do minuty:sekundy, tutaj opis co ma się dziać na gifie, gdzie przyciąć, gdzie ma się zaczynać
Wymiary gifa: szerokość x wysokość

Efekty: jeśli chcesz jakieś efekty, czy to bym pobawiła się jasnością, kontrastem, czy zrobiła gif bardziej ciepły czy zimny, bądź dodała jakiś napis czy wyszarzyła gifa to właśnie miejsce, byś to opisał.

 

Jeszcze parę uwag, bo jeśli ma to być avatar na forum to będę musiała zrobić wszystko by miał gif poniżej 1MB, więc jeśli będzie taka potrzeba to zmniejszę wymiary do 160x160, gif wtedy będzie idealny na avek na forum. 

Gify nie są idealnej jakości, ale moim zdaniem niektóre wyglądają dobrze. Na dole dam przykłady prac to zobaczycie, czy chcecie takie ^^
Oprócz wysłania wam, pracę zapewne też zamieszczę na tumblrze.

 

Przykładowe prace:

 

tumblr_pet31rQCg41vopbjto1_500.gif

op5QGK8.gif

tumblr_pesyyzs8h91vopbjto1_500.gif

tumblr_peskq1Q8D51vopbjto1_500.gif

tumblr_pesjyqsuYu1vopbjto1_400.gif

tumblr_pei2izeWVL1vopbjto1_500.gif

v1J526p.gif

 

Jeszcze jedną uwagę mam! Ale ta berwi upierdliwa ciągle jakieś ale i uwagi. Te rzeczy robię w wolnym czasie, dobroczynnie, więc jeśli będziecie czekać tydzień na pracę to nie jęczcie. Bo to nic, a nic nie da. Aczkolwiek postaram się robić do dwóch dni je. 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam jeszcze jeden pomysł na gifa c: 

 

Link: 

Spoiler

 

Od 3:15 do 3:16 - od momentu, gdy Shifu sobie stoi i dostaje brzoskwinią do końca śmiechu Oogwaya c: 

Rozmiar: taki jak ten gif z mlp, nie wiem jaki to rozmiar, ale idealny

Efekt: jeśli byś potrafiła zrobić coś podobnego do tego mojego gifa z Varianem to byłoby super 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uszatka

Cóż, tego efektu uzyskać mi się nie udało, ale ciężko mi było nawet jakoś odnaleźć ten efekt przez to że animacje mocno się różnią stylem. Za to mam trzy różne do wyboru warianty!

Wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba to wrzucę na tumblra :3 

dOn0AWd.gif

GrvN8P7.gif

0jfcjNC.gif

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallout152Cóż, mało rzeczy mi podałeś, a myślałam że prosty schemacik zrobiłam :rainderp: W każdym razie dałam do wysokości 240px jakby ktoś miał ochotę na sygnę sobie dać, efektów brak bo wydaje mi się, że w stylu kucykowym nie wyglądałoby to jakoś wybitnie.

 4JcYnxB.gif

 

Dnia 12.09.2018 o 21:14, ByczekPazerny napisał:

Ja tam bardziej z ciekawości pytam niż z potrzeby, ale umiała byś np. wstrzymać fragment obrazu pozostawiając inne jego elementy w ruchu? Np. mój avek - zatrzymać facjatę w jednym momencie, jednak pozostawić ruch unoszącego się dymu?

Wstrzymanie fragmentu jest dość banalne do zrobienia w teorii, wiem jak to zrobić, ale jeśli chodzi o Twój avatar to w jego przypadku było to już w praktyce trudniejsze. Zrobiłam to, ale zatrzymując jego głowę cygaro źle wyglądało, bo się porusza wraz z ustami, a gdybym usta zostawiła by się ruszały to wtedy by uciekły z twarzy. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi wpadł do głowy fajny pomysł na gifa ~ 

Spoiler

 

 

Od 22:00 do momentu, gdy się ucina scena i widać śmiejący się tłum. Tam chyba jest 5 sekund. 

Co bym chciała to żebyś ucięła napis TVP1 i te czarne boki, możesz dodać jakiś ładny efekt c: 

Wymiary 540x230 albo coś koło tego. Byleby był ewidentny prostokąt jak ten mój gif z Varianem. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallout152

Próbowałam wykardować, ale imo wychodzi to głupio, bo albo bardzo będę musiała obciąć gifa, albo będzie widać kawałki Rarci i AJ. Wygląda to tak:

mYRkdmE.gif

u1UytHH.gif

Natomiast jeśli chodzi o przyspieszenie, to w sumie sama tego nie próbowałam. Na ogół spowalniam gify by lepiej wyglądały, ale szczerze to chyba nawet dobry pomysł:

 

yoavnwK.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Uszatka Ja niedługo będę mieć linijkę pikselową w oczach :rainderp:

Mam też taki fajny kawałek jak Monsoon się trochę buja, stojąc koło Raidena. Inny też jak Monsoon tak powoli kroczy w stronę Raidena, a Raiden w jego tak samo, ale trochę zwaliłam bo kamerę przesunęłam niego i zepsuło klimat ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UszatkaA chętnie. Problem w tym, że OBS nagle gównianie mi nagrywa do pliku, nie wiem co miałabym za opcje zmienić by była normalna jakość. Teraz sobie Actiona pobrałam na ten czas by nagrać to ale darmowe jest tylko 20 dni. Może potem jak mi się zachce to frapsem spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...