Zegarmistrz

[Tawerna] "Carpe Noctem"

Recommended Posts

Luna nalała przybyłej herbaty z dzbanka który wciąż stał na stoliku. Po wysłuchaniu zakręconego trochę wyjaśnienia, postanowiła sprawdzić w czym rzecz.

- Zatem coś z tej księgi przeniosło się na kucyka. Nie jestem specjalistką od uroków i klątw. Trochę lepiej wychodzi mi magia oblężnicza. Zresztą, mogliście to ostatnio zobaczyć.

Delikatnie odchyliła płaszcz i przyjrzała się kryształowi. Śmierdział złą magią. Taką, której lepiej nie dotykać. Kryształ zdawał się blokować większość tego, co było w nim zamknięte, ale Luna widziała, jak zawartość powoli wyżera się ze swojego więzienia. Kilka godzin, góra dzień. Potem, cokolwiek zostało tu zamknięte, wylezie na zewnątrz.

- Interesujące. Proste, ale interesujące.

Róg alicorna zalśnił granatem, by pokryć cały kryształ. Zaczęła się dogłębna analiza. Luna musiała tak operować zaklęciem, by to nie zareagowało. W przeciwnym wypadku zawartość przyniesiona przez jej gościa wybuchnie na wszystko wokół. Nie trwało to długo, mimo delikatnego szukania na ślepo, znalazła co potrzebowała. I wiedziała z czym się mierzy.

- No dobrze, po kolei. Klątwa nie jest zabójcza. Nie czyni większej krzywdy aniżeli żywienie się magią i rozsiewanie wysypki, prawdopodobnie zielonej, na ofiary które dotkną księgę bezpośrednio. Znam ten rodzaj magii, bowiem - tu Luna przełknęła ślinę dość głośno - pochodzi ona od koszmaru. Zatem ktokolwiek zaczarował tą księgę, musiał być wiedźmą.

Cindy z chęcią napiła się herbaty, słuchając Luny. Milcząc dała jej czas na zbadanie książki. Nie chciała przeszkadzać, tym bardziej że nie wiedziała jakich zaklęć używa książczka, a mogły wymagać od niej skupienia. 

Słyszalnie odetchnęła, słysząc że nie jest to magia śmiertelna. To dobrze.

-Żywienie się magią? To jakoś wpłynie na jednorożca? Znasz jakiś sposób żeby mu pomóc? 

Kolor wysypki się zgadzał i to że Vocal jej dostał też, ale to już powiedziała wcześniej. 

-Tego że to sprawka wiedźmy można się domyślić.. Pytanie kto. Może kolor tej magii dałoby się z kimś powiązać? Nie jestem pewna czy to może mieć taki związek z właścicielem. Prócz tego że ktoś pewnie był właścicielem rogu, ale większość podejrzanych to jednorożce. 

Zastanowiła się chwilę. 

-Da się jakoś wyśledzić kto jest za to odpowiedzialny? Znasz może zaklęcie które pozwoli zerknąć w przeszłość? Hmm.. Glimmer proponowała nam żebyśmy znaleźli jej jakiś zwój do podróży w czasie, może to byłby dobry pomysł, ale pewnie są też jakieś prostsze sposoby.

Zapytanie w tawernie odpadało, ani Starlight ani barmanka nie widziały kto przyniósł książkę. I o tym chyba nie trzeba było wspominać, skoro Cigarette pytała o takie rzeczy.. Nie strzępiłaby języka na próżno.

-Ktoś kto podrzucił tam tę książkę albo zwietrzył okazję do wyeliminowania któregoś z łowców, albo chciał wrobić Glimmer. Znowu.. Może to ten sam kucyk który miałby coś wspólnego z tą planszówką. Pewnie o niej już od kogoś słyszałaś, więc nie będę ci opowiadać. Albo z poprzednimi książkami? Słyszałam że któraś z nich wybuchła przy sprawdzaniu u Twillight, dlatego też Cię ostrzegłam. 

To wszystko były przypuszczenia, ale dzieląc się nimi z Luną, może wydusi z niej coś przydatnego.

-Prócz tego mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Co się stało z Discordem? 

Może nie na temat, ale to było mocno zastanawiające. Czemu nie zareagował na śmierć Fluttershy? Może jeśli była wiedźmą, spławiła go jakoś... Ubliżając mu? To byłoby dziwne, Fluttershy nie była typem kucyka który stosuje takie metody. Chyba że wiedźmy go gdzieś zamknęły. A szkoda, mógłby się przydać.

Po głębszym namyśleniu postanowiła odpowiedzieć na zadane pytania.

- Czy wpłynie, nie wiem. Najpewniej wywoła wszystkie niedogodności nagłej utraty magii - zawroty głowy, osłabienie, odrętwienie. Nie znam sposobu żeby z tym pomóc, w tej kwestii prędzej liczyła bym na Zecore.

Zamknęła na chwilę oczy, starając się sobie coś przypomnieć.

- Ile kuców ma kolor magii w odcieniu tej książki? Bo niestety magia śledząca to skomplikowane i wielodniowe rzucanie zaklęć, a nie mamy wielu dni żeby szukać podejrzanego. Już nie. I nie wiadomo ile takich książek pułapek teraz lata po biblioteczkach, i tych większych i prywatnych.

Luna na chwilę przerwała, żeby dopić herbatę kiedy padło pytanie, którego się nie spodziewała.

- Nie wiemy. Od chwili wykrycia pierwszego rytuału nie ma z nim żadnego kontaktu. Nikt go nie widział, nikt nic nie wie. Być może Fluttershy by coś wiedziała, ale niestety.

-Dobre pytanie..

Cindy popatrzyła gdzieś w bok, a jej wzrok utkwił w bliżej nieokreślonym punkcie. Luna mogła spostrzec, że pegaz się zastanawia. Jednak po tym ile alkoholu w siebie wlali, ciężko się myślało. Posiedziała tak, chwilę, aby w końcu odezwać się ponownie do księżniczki.

-Nie znam kolorów magii wszystkich kucy. A może to zły trop... Klątwa może chyba zmieniać jej kolor? Obiło mi się o uszy coś o jakiejś magicznej księdze z twojego zamku. Tego starszego, w lesie. Podobno były z nią jakieś problemy z klątwą, może to coś podobnego? Jakiego koloru była tamta magia?

Szukaj tu kucyku, kiedy nie wiesz z czym to połączyć. 

-Możesz to jakoś lepiej zabezpieczyć? Nie chcę się zarazić tą klątwą, a to mi przypadł wątpliwy zaszczyt latania z takim pakunkiem. 

No cóż poradzić, jako pegaz latający dość szybko wzięła to na siebie ze względu na dobro Vocala. Wróciła wzrokiem do księżniczki, jakby wyrywając się z tego zamyślenia. 

-Discord. - stwierdziła, jakby wracając do tematu. - Fluttershy jeśli była wiedźmą mogła go odesłać, żeby nie przeszkodził. Możesz się z nim jakoś skontaktować? I ten zwój dla Starlight, masz go może?

Wolała nie mówić księżniczce tego, co podejrzewa, jednak same informacje mogą się przydać.

Edytowano przez Stormy Mood

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się