Skocz do zawartości

[Dyskusja] Prawa i obowiązki Księżniczki Przyjaźni


Victoria Luna

Recommended Posts

Od pewnego czasu męczy mnie pewne pytanie, które odnosi się do naszej ukochanej Twilight Sparkle — Księżniczki Przyjaźni, a konkretnie do jej książęcego tytułu. Doskonale pamiętamy jak Twilight i piątka (szóstka!) jej przyjaciół — Applejack, Fluttershy, Pinkie Pie, Rainbow Dash oraz Rarity (i ja, Spike!) ocaliły, przy pomocy jednej z najpotężniejszej magii Equestrii, ich macierzysty kraj i sąsiednie państwa przed katastrofą, pokonując wiele straszliwych istot, a kilka z nich nawet zreformowały... Wiemy również, że po wygranej bitwie z Lordem Tirekiem, Twilight Sparkle otrzymała swój obecny tytuł oraz zamek.

 

Skupmy się jednak na samym tytule — Księżniczka Przyjaźni.

 

Kucyk z takim tytułem musiał dokonać wielkich rzeczy przy użyciu właśnie magii przyjaźni. W pewnym sensie musi doskonale znać tą dziedzinę — jakie są fundamenty przyjaźni, jak z niej korzystać, jak ją odbudować... Można tak wymieniać bez końca. Więc przyznanie tego stanowiska musi być dobrze przemyślane, ponieważ gdy wybuchnie konflikt między przyjaciółmi, mogą skierować się do takiego kucyka.

Więc kwestię przyznania mamy za sobą. Jednak prawdziwy problem tkwi w pytaniu — na co może pozwolić sobie Księżniczka Przyjaźni? Jakie ma ona zobowiązania wobec Equestrii?

 

Zapraszam do dyskusji :)

Edytowano przez Victoria Luna
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dość intrygujący temat do rozważań :twilight2:

 

Z tego, co zaobserwowałem to Celestia i Luna są na wyższej pozycji niż Twilight, ponieważ są odpowiedzialne za rytm dobowy. Poza tym Celestia pełni funkcję reprezentatywną - chodzi na różne spotkania, musi się prezentować, pozdrawiać poddanych i uśmiechać się. Luna zaś zajmuje się nocą i snami kucyków.

 

Natomiast Twilight jest odpowiedzialna za utrzymywanie bezkonfliktowości w świecie kucyków. Jest kimś w rodzaju specjalistki od komunikacji interpersonalnej :squee: Choć z innej strony skompletowała też klejnoty harmonii, dzięki którym Equestria jest chroniona, czego nie mogła dokonać Celestia, więc jej rola jest nieopisanie ważna! Bez mane6 świat kucyków byłby zagrożony przez despotycznych władców! :fsscream:

 

"Na co sobie Twilight może pozwolić?" - to jest dobre pytanie :ohmy: W zasadzie ona nie może o niczym decydować - o problemach przyjaźni sygnalizuje jej mapa, ma swoją szkołę, którą musi kontrolować, a która lubi się wyłamywać spod kontroli :madtwilight:  Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się, że na więcej mogła sobie pozwolić, gdy nie była księżniczką :MJTQO: Zresztą dobrze się stało, że ma jakąś pracę, bo ileż można czytać książki?! :spin:

 

To tyle mojego skromnego zdania :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rolą Twilight w Equestrii jest propagowanie przyjaźni i stanie na jej straży. Twilight jako jedyna potrafiła obudzić klejnoty Harmonii za pomocą właśnie przyjaźni więc to ona jest strażniczką jednej z największych sił działających w Equestrii, czyli przyjaźni. Zadaniem księżniczki jest dbanie o to by kucyki i wszystkie inne stworzenia poznały magię tej siły, a także o ile to możliwe wprowadziły ją we własnych krajach. Twilight jest tą którą uczy i wskazuje drogę... A na co Twili może sobie pozwolić? Hmm na bardzo wiele jako przyjaciółka i uczennica Celestii, a także kucyk o tak ważnym zadaniu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Twilight Sparkle jest dobrą kandydatką na te stanowisko - była pupilką samej Celestii, która jest dyrektorką Szkoły dla Uzdolnionych Jednorożców, dzięki czemu poznała wszystkie rodzaje magii, oprócz tej najpotężniejszej czyli przyjaźni. Kiedy w końcu poczuła jej potęgę, chciała ją lepiej poznać, za czym również była jej mentorka. Po latach zdobywania wiedzy i doświadczenia, była gotowa zostać czwartym alikornem Equestrii, a następnie Księżniczką Przyjaźni.

Sam tytuł królewski otwiera wiele drzwi, zamknięte dla zwykłych kucyków. Może między innymi podróżować między innymi krajami jako ambasadorka przyjaźni i Equestrii, czy korzystać z wiedzy, która na co dzień nie jest dostępna. Jej zdanie jest również traktowane na równie z innymi władczyniami, a w razie sytuacji kryzysowej, może je zastąpić. Podsumowując, może korzystać z tych samych udogodnień co rodzina królewska.

Co do obowiązków Twilight - ma takie same zobowiązania co reszta księżniczek (reprezentacja kraju na arenie międzynarodowej, podejmowanie decyzji w kwestii kraju...) oraz związane z dziedziną przyjaźni. Gdy tylko otrzymała Zamek Przyjaźni, wraz z Mapą, miała za zadanie odszukiwać zaistniałe problemy między przyjaciółmi. Ostatnio zrobiła kolejny krok w kwestii szerzenia przyjaźni, gdyż otworzyła Szkołę, która ma edukować nie tylko kucyki ale inne, zaprzyjaźnione stworzenia, Dzięki temu ruchowi, Equestria może zdobyć nowych sojuszników, więc to od razu łączy się z reprezentacją kraju. Pamiętajmy, że teraz nasza Iskierka ma pod opieką studentów swojej placówki edukacyjnej, przez co musi planować wyjazdy z wyprzedzeniem. Dodajmy też, że ciężej będzie jej działać w sytuacjach nagłych...


Jednak mam do Was kolejne pytanie - czy Twilight Sparkle ma pewne ograniczenia związane z jej rolą?

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...