Skocz do zawartości

Kim tak naprawdę jest Celestia?


Szonszczyk

Recommended Posts

Mam nadzieję, że też lubicie gdybać, bo to jest właśnie temat, który do tego typu rzeczy się najlepiej nadaje.

Nikt nam do końca nie powiedział skąd się wzięła w Equestrii i dlaczego Ona, a nie kto inny, może wynieść słońce na nieboskłon.

Dlaczego jest alicornem?:twilight3:

                >>>                 Co takiego zrobiła, że nim została? :hBB25:

                                                                      >>>                     Urodziła się taka? :twilight8:

Może Celestia jest kucykiem z innego świata, który wraz ze swoją siostrą przejął władzę nad tą krainą? :crazytwi2:

Jest mnóstwo pytań, na które nawet najstarsze kucyki nie mają odpowiedzi...:celgiggle:

 

Równie dobrze, mogła być do tego szkolona, a jej moc wzięła się z jakiegoś potężnego artefaktu, który to oddał ją swą moc i został zniszczony, a nasza księżniczka obrosła w dodatkowe piórka i dostała mocy wznieść się w powietrze...

 

Jest wiele teorii, więc jeśli jakieś macie, zapraszam do komentowania!:godpony:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że Celestia nie była od samego początku alicornem. Mogła dostać skrzydła, gdy po raz pierwszy wzniosła słońce lub w momencie przyjęcia władzy nad Equestrią. Wiemy, że była uczennicą Starswirla, podobnie jak Twilight była uczennicą Celestii.

 

Moim zdaniem Celestia nie jest żadnym mistycznym kucykiem, choć tak mogło się wydawać na początku, ale teraz, gdy już znamy więcej szczegółów z jej życia, no to raczej już nie pasuję. Wiemy, że ona również się uczyła magii, miała swoich kolegów i koleżanki,

 

miała również swoje pasję, zupełnie jak normalny kucyk. A dlaczego akurat to ona została władczynią? Przez jej talent do podnoszenia Słońca. A może jakaś siła wyższa dała jej tę umiejętność i naznaczyła ją, by

 

mogła panować? Jak wiadomo, to jej znaczek odpowiada za tę moc, co wiemy z odcinka, gdzie królewskie siostry zamieniły się znaczkami. Dowiedzieliśmy się również, że nie tylko Celestia jest w stanie

 

podnieść Słońce. Mogą to zrobić choćby magowie wraz ze Starswirlem, który był na tyle potężny, żeby nie stracić swojej magii w odróżnieniu od innych czarodziei. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziła się normalnie jak jej siostra Luna jako Alicorny.Terori jest wiele.Znająć podstawową historię Celestii i Lunę urodziły się żeby panować nad Equestrią bo ich rodzice byli wstedy nie mogli panować bo byli za starzi i powierzyli swoim córkom władzę.

Tylko moja teoria

Edytowano przez misterspauls
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia jak i Luna są wynikami eksperymentów Starswirla Brodatego na kucykach. Priorytetem było skrzyżowanie 3 ras kuców w celu stworzenia istoty doskonałej, która mogłaby zapanować nad słońcem, oraz księżycem. Oficjalnym powodem tej decyzji, była kurcząca się liczba jednorożców, gdyż każdy wschód słońca wymagał ofiary w postaci utraty zdolności magicznych uczestników rytuału. Nieoficjalnie chodziło również o stworzenie obrońcy, który byłby w stanie pokonać każde zagrożenie, którego Equestrii nigdy nie brakowało.

Po stworzeniu Celesti, Starswirl postanowił, lekko zmodyfikować młodszą siostrę po przez wprowadzanie genów smoka. Niestety efektem ubocznym była smocza chciwość, która sprawiła, że Luna nie chciała się dzielić swoją pozycją w hierarchii i tak powstała Nightmare Moon.

  • +1 1
  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, przy Flurry Heart mówiono, że jest pierwszym zrodzonym alikornem, ale możliwe, że mnie pamięć myli.

 

Całego odcinka nie mam czasu teraz oglądać, ale znalazłem taką notkę:

Cytat

"The birth of an alicorn is something Equestria has never seen"

https://scifi.stackexchange.com/questions/148428/were-celestia-and-luna-born-as-alicorn

 

Niemniej w linku jest rozkminia, że pierwsza w Equestrii nie musi oznaczać pierwszej w ogóle.  

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na potrzeby swojego opowiadania przyjąłem taką wersję. Alicorny to rasa jak każda inna. Ale jak każda inna rasa, która ma przewagę fizyczną(lub technologiczną) nad innymi alicornom również uderzyła woda do głowy i wprowadziły ukryty ustrój totalitarny. W wyniku ingerencji kogoś spoza wymiaru alicorny zostały wybite. A ostali się jedynie "zdrajcy własnej rasy" Cosmos i Galaxia. Którzy spłodzili razem 2 córy. Również alicorny. I to tyle względem Celestii. A potem jeszcze urodziła się Luna, ale do tego Cosmos nie przyłożył ręki... kopyta. A jej mroczna strona to spuścizna po ojcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...