Skocz do zawartości

[Wywiad] Alcyone


BiP

Recommended Posts

 

Witamy kolejną osobę w Domku, dzisiaj wywiad przeprowadzimy z @Alcyone.

 

 

 

1. Na początek, opowiedz kilka słów o sobie.

Jestem piękną i młodą studentką, która opuściła rodzinny dom i udała się na wygnanie do Łodzi. Studiuję tu kierunek lekarski, ale coś czuję, że wkrótce rzucę te studia i zawodowo zajmę się stawianiem tarota. Póki co jednak witchcraft traktuję hobbystycznie, a poza nim w wolnych chwilach szerzę homopropagandę wśród znajomych. Jeśli chodzi o osobowość, to jestem podręcznikowym Bykiem, czyli leniwym i upartym żarłokiem.

 

2. Jak dowiedziałaś się o serialu i forum?

W 2012 roku byłam w gimnazjum, koledzy z klasy polecili mi serial. Oglądanie kucyków było generalnie wtedy dość modne w mojej szkole. Nie pamiętam, jak trafiłam na forum, ale pewnie przez FGE.

 

3. Jak widzisz przyszłość forum?

Wyciągnęłam dziewiątkę monet, więc najwyraźniej jest stabilnie, ale nic więcej już tu nie osiągniemy. Może zamiast martwić się o przyszłość, cieszmy się forum takim, jakie jest?

 

4. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

Obecnie nie jestem tu w ogóle aktywna, ale dawniej lubiłam pooglądać galerie i dyskusje o kucach, pogadać o shipach itp. Obecnie zaglądam czasem do działu z opowiadaniami.

 

5. Czym się inspirowałaś, wybierając taki właśnie nick?

 

Szukałam pomysłu na nick i otworzyłam atlas gwiazd. Nazwa Alcyone bardzo mi się spodobała, a do tego jest to najjaśniejsza z Plejad, gromady gwiazd w mojej konstelacji zodiakalnej, czyli w Byku.

 

6. Jakbyś rozmawiała z osobą która jest anty brony?

Sama w sumie jestem trochę anty brony, heh. Pewnie opowiedziałabym mu z jaką patologią spotkałam się w fandomie. Osobiście nie uważam się za brony/pegasis, a raczej po prostu za osobę oglądającą serial.

 

7. Co sądzisz obecnie o fandomie?

To co powiem będzie niemiłe, ale fandom mlp to najmniej przyjazny fandom z jakim miałam do czynienia. Spotkałam się z większą ilością syfu i chamstwa, niż w innych fandomach, także mam generalnie dość negatywną opinię. Mimo to lubię serial, więc fajnie sobie czasem poczytać co tam ludzie mówią. Mogło być gorzej, I guess.

 

8. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Dawniej pisałam swoje opowiadanie “Szklistość”, a także przetłumaczyłam dwa krótkie fanfiki, generalnie interesowała mnie literacka strona fandomu. Mało udzielałam się na forum, więcej w grupach na fimfiction poświęconych poszczególnym tematom.

 

9. Gdybyś mogła się przenieść do krainy Equestrii, to kim chciałabyś tam być i jak chciałabyś spędzić tam swój czas?

Nie chciałabym się tam przenosić, bardzo dobrze mi tu, gdzie jestem. Gdybym jednak musiała spędzić tam trochę czasu, pewnie zajęłabym się próbowaniem lokalnych przysmaków. Wegetarianie podobno jedzą trawę, ale mnie jeszcze nie zdarzyła się ta przyjemność - w Equestrii wreszcie będę mogła pójść za moim roślinożernym instynktem i nażreć się siana.

 

10. Byłaś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

Nigdy nie byłam i nie planuję.

 

11. Którą postać z tła chciałabyś widzieć częściej?

Wolę, kiedy serial skupia się na głównych postaciach. Tło ma pozostać tłem. Jeżeli natomiast chodzi o postacie epizodyczne, to zawsze miło mi się ogląda odcinki o best princess, czyli Cadence. Kocham też young six, w szczególności Silverstream jest przeurocza.

 

12. Jaka jest twoim zdaniem największa zaleta i wada serialu?

Serial jest uroczy i kolorowy, a większość postaci jest przesłodka. Uwielbiam też piosenki oraz fakt, że serial jest epizodyczny i nie posiada jakiejś wielkiej fabuły, której poświęca się wszystkie odcinki.

Największą wadą są moim zdaniem niektóre odcinki, których morały są w moim odczuciu szkodliwe dla dzieci, czyli domyślnej publiki serialu. Szczególnie na nerwy działa mi “Parental Glideance” z sezonu 7. Inną wadą jest dla mnie obecność Starlight Glimmer jako jednej z głównych bohaterek  - nie wnosi ona do odcinków nic ciekawego, a jedynie zajmuje czas, który mógłby być poświęcony innym, ciekawszym postaciom.

 

13. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Oglądam mnóstwo seriali dla dzieci i regularnie kupuje merch z Psiego Patrolu. Wszyscy o tym wiedzą i nikt nie ma z tym problemu. Bywały gorsze coming outy.

 

14. Czy przed MLP udzielałaś się w jakieś grupie?

Równolegle z kucykami weszłam do fandomu Homestuck, siedziałam tam głównie na tumblr. Pisałam krótkie shippingi, ale nigdy nic nie publikowałam. Wymyślałam za to i rysowałam mnóstwo ocków.

 

15. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

Mnóstwo, zarówno animowane, jak i aktorskie. Moje absolutnie ulubione to Orphan Black, Orange is the New Black, La Casa Del Papel i How To Get Away With Murder, a także przeuroczy sitcom One Day at a Time. Ostatnio jestem też zakochana w netflixowym reality show “Queer Eye”.

 

16. Czy widziałaś już film MLP, jeśli tak to czy się podobał?

Był uroczy, miło było zobaczyć inną animację dla odmiany, a i piosenki były przyjemne dla ucha. Zachwycił mnie voice acting nowych postaci (Queen Novo <3 Capper <3).

 

17. Jaki jest twój ulubiony film, oprócz MLP ?

Oglądam niewiele filmów, wolę książki oraz seriale - dają mi więcej czasu na przywiązanie się do postaci, dlatego też mój ulubiony film to po prostu adaptacja mojej ukochanej książki. “Carol” w reżyserii Todda Haynesa mogłabym oglądać codziennie - Cate Blanchett to absolutna bogini. Bardzo lubię również włoskie “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz węgierskiego “Białego Boga”.

 

18. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Lubię indie/pop/electro/soul z dobrym kobiecym wokalem. Moją pierwszą muzyczną miłością było Florence and the Machine, a największą Marina and the Diamonds. Poza nimi kocham również Aurorę, Palomę Faith, Reginę Spektor i LP, a ze starszych wykonawców ABBĘ oraz Kate Bush.

 

19. Chciałabyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Absolutnie nie.

 

20. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

Moje największe marzenie jest dość proste - chciałabym zwyczajnie móc wziąć ślub, mieć dziecko (i koty, i psy, i moje najdroższe świnki morskie) i prowadzić spokojne życie. Ale na wszystko jest jeszcze czas, najpierw muszę skończyć studia i wyjechać z Polski.

 

21. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mogłabyś dyskutować godzinami?

Kiedy rozmawiam z drugą osobą, bardzo chcę poznać ją jak najlepiej, dlatego długimi godzinami mogę dyskutować po prostu o życiu. Uwielbiam słuchać opowieści i wspomnień innych, szczególnie z ich dzieciństwa, oraz jaki ich biografia ma wpływ na to, kim są teraz.

 

22. W co lubisz najbardziej grać?

Nie lubię za bardzo gier, gdzie gameplay jest oparty na walce/przemocy. Nie dlatego, że jestem skrajną pacyfistką, ale po prostu niszczenie rzeczy, zwierząt, ludzi itp. nie przynosi mi satysfakcji, a przecież o to powinno chodzić w grach, prawda? Uwielbiam więc gry, gdzie mogę coś budować lub tworzyć (simsy, civilization) a także logiczne (Portal, The Talos Principle).

Jeżeli natomiast chodzi o gry niekomputerowe, to jestem wielką fanką Never Have I Ever, a kiedy już wszyscy dobrze sobie popiją, to Truth or Dare.

 

23. Jak lubisz spędzać wolny czas?

Najbardziej na świecie uwielbiam spać, szczególnie że zwykle mam bardzo realistyczne i przyjemne sny. Uwielbiam też długie, samotne spacery oraz długie rozmowy z moją dziewczyną, wspólne oglądanie seriali i czytanie książek.

 

 

Dziękujemy za poświęcony nam czas i życzymy abyś jednak dalej miło spędzała tu czas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...