Skocz do zawartości

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Skoro wszyscy zostali pokonani przez Lune oraz Celestie to oznacza, że one mogą wiedzieć coś o miejscu ich pochówku. A co do Sternuma z czarnej przystani dlaczego ciężko będzie znaleść miejsce jego pochówku?

Edytowano przez MagiMemNon

- Róg być może został, ale wydaje mi się to wciąż za mało. Nie pasuje mi do wskazówki. Ale dobrze jest go mieć w pamięci.

Uśmiechnął się do Doktora, po czym spojrzał na Dziadka.

- Wiem gdzie są pochowani. Lorian został pogrzebany w Studni Dusz. Są to obecne tereny podmieńców. Trochę daleko stąd. Spatula pochowali na cmentarzu w Everfree, jednak warto także wziąć pod uwagę, że zmarł w lochach zamku. - Opowiadał to wszystko z pasją, zupełnie zapominając o wszystkim dookoła.

- Natomiast jeśli chodzi o Sternuma to nikt nie ma pojęcia co się stało z jego ciałem po śmierci. Ale wydaje mi się, że księżniczki mogą wiedzieć nieco więcej. 

Odetchnął cicho. Nie był zadowolony, że z taką ważną wiedzą nie może się podzielić.

- A-ale jeśli chcecie to mogę wam o nich więcej opowiedzieć. Żebyście mogli sobie porównać z wiedzą innych... doskonale jestem świadomy, że jestem na liście podejrzanych.

Oczywiście chętnie posłucham co ma pan do powiedzenia. To może być naprawde przydatne. - Odpowiedział poczym pociągną pare łyków z kubka.

- Dobrze. Więc zacznę od Loriana. Był potężnym czarnoksiężnikiem. Jak na maga miał też dość potężną budowę ciała i był dość silny fizycznie. Czcił Nightmare Moon.

Spojrzał na ich pyszczki, chcąc sprawdzić ich zainteresowanie, po czym kontynuował.

- Likwidował każdego, kto stawał mu na drodze. Ale nie  tylko. Tych, co nie chcieli się buntować przeciwko Księżniczce Dnia też nie darował życia. Niektóre źródła mówią, ze miał brata bliźniaka. Bardzo chorowitego, urodzonego wadliwie. Lothric się bodajże nazywał. Bardzo możliwe, że to śmierć jego brata była motywem przewodnim...ale to tylko moje osobiste domysły, więc nie kierujcie się nimi.

Uśmiechnął się zadowolony. 

Edytowano przez PervKapitan

Ciekawe co zatem wiesz o Spatulu. Skoro jest pochowany w Lesie Everfree może być ważny ze względu na to, że wiedźmy nie musiały by daleko szukać. Z chęcią posłucham. - Zaciekawił się starzec.

- Spatul Zgniły.

Powiedział jego imię. Przypominał sobie dokładnie o nim, męcząc kopytkiem swoją wystającą bródkę. 

- Miał swoje miasteczko. Niewielkie. Miał motywy bardzo szlachetne, ale wykonanie już mniej. Chciał po prostu chronić swoje kochane miejsce. Ale jego magia...

Mówiąc o tym aż jego pomarańczowe futerko się lekko zjeżyło. 

- Wiecie czym jest nekromancja? To wskrzeszanie ciała zmarłego. Samego ciała. Bez duszy. Spatul taką magię właśnie posiadał. Stworzył więc armie nieumarłych. Chodzących zwłok biednych kucyków!

Spojrzał na nich. Opowiadając o tym mocno emocjonował się, machając kopytkami. Nerwowo odchrząknął, kiedy to zauważył i przestał.

- Nie podobało się to prawie nikomu. W końcu bezcześcił ciała kucyków. Księżniczki zareagowały i zamknęły go w lochu swojego zamku. Jak mówiłem - tam zmarł. Ale ciało pochowali w lesie Everfree. 

Odetchnął cicho.

- Ostatni, którego znam chyba był najbardziej przerażającym. Sternum należał go grupy Wielkich Czarnych Magów, a specjalizował się w przyzywaniu demonów do naszego świata.

Zmarszczył brwi, mówiąc o tym. 

- Zawarł z jednym demonem pakt. A jeśli nie wiecie, to demony pragnął na ogół jednego - duszy niewinnych, rozumnych stworzeń. Takich jak my. Spatul bez wahania oddawał demonowi co chciał. Aż nasze księżniczki Dnia i Nocy nie załatwiły sprawy. Nie wiem jednak, gdzie leżą jego zwłoki.

Usiadł już normalnie, kończąc opowiadać. Chociaż uśmiechał się nerwowo przez to swoje emocjonowanie się.

- Ale myślę, że w takiej wyjątkowej sytuacji księżniczki - chociaż jedna z nich - powinna odpowiedniej informacji udzielić...

• +1 1

Dziękuję ci za opowieść. Chyba rzeczywiście będzie trzeba złożyć wizytę księżniczkom. Skoro Spatul Zgniły wyznawał Nightmare Moon to księżniczka Luna raczej nie będzie na jego temat wiedziała zbyt wiele. Wszak przebywała wtedy na księżycu, chyba będę musiał odwiedzić Celestię. - Starzec uśmiechnął się. - Dziękuję ci Sunburst za gościnę. Gdy zdobędę więcej informacji przybędę ponownie. - Ogier zwrócił się w stronę Doktora. - Życzę powodzenia Doktorze wierze iż uda ci się dowiedzieć czegoś ważnego. - Skończywszy zdanie udał się w kierunku wyjścia.

Edytowano przez PervKapitan
poprawienie byków - PervKapitan

(Poprawiłam Ci błędy na zielono, staraj się większą uwagę na nie zwracać, większość przeglądarek je na czerwono zaznacza, a komórki także posiadają w ustawieniach sprawdzanie pisowni - nie odpisuj już na to, to tylko upomnienie. Chyba, że na PW, ale tu nie ma co robić offtop.)

- Pamiętaj, że chcąc nie chcąc księżniczka Celestia jest w gronie podejrzanych. Nie, żebym coś sugerował... ale domyślam się, że nam ciężko ufać.

Spojrzał na Dziadka smutnawo. 

- Dziękuję jednak, że przyszliście. Chciałbym, żeby to już się skończyło... Do zobaczenia.

- Oh... ale powodzenie ma te ciasto. Będę musiał upiec nowe.

Zaśmiał się cicho i zapakował mu odpowiednią ilość kawałków.

- Proszę. Smacznego życzę.

Powiedział i spojrzał jak Doktor odchodzi. Następnie poszedł do kuchni by napiec więcej ciasta.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się