Skocz do zawartości

[Dyskusja] Podobieństwa między Sombrą, a Storm Kingiem


Veqer

Recommended Posts

Siema. 

 

Co sądzicie o porównaniu Króla Sombry do Storm Kinga ze znienawidzonego przeze mnie mlp movie?

Ja osobiście widzę między nimi całkiem sporo podobieństw i wcale nie wykluczone, że tworząc Storma twórcy mlp movie czerpali trochę z odcinków w których wystąpił Sombra.

Nawet skończyli w bardzo podobny sposób... No, ale powiedzcie czy też widzicie jakieś podobieństwa i czy również uważacie, że postać Storma mogła być inspirowana Naszym kochanym Królem :V.

 

Edytowano przez Veqer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storm King ponoć też w komiksach był czy gdzieśtam, ale jako osoba co widziała  tylko serial i film to uważam, że niezbyt między nimi są podobieństwa. Może podobnie skończyli - o, to jest jedno. Ale przede wszystkim Sombra był bardziej enigmatyczny, czuć było jakby respekt przed nim. Raczej poważny. A Storm Kingowi bliżej do Discorda przez poczucie humoru. Chociaż też bym nie mówiła, że podobny, bo Storm King kpił z przyjaźni w dość lekceważący sposób - nie doceniał swojego wroga. Przynajmniej ja tak to widzę. Ale mogłam pozapominać szczegółów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MLP Movie było dobre, ale o gustach cię nie dyskutuje :)

Dla mnie Storm King i Król Sombra nie są za bardzo podobni. Fakt, oba są złymi bohaterami, obaj są facetami i obaj chcą przejąć władzę w Equestrii, obaj zostają wymazani z egzystencji (chociaż wokół KS są teorie)... ale to praktycznie tyle.

Z wyglądu do siebie nie podobni, z głosu i wymowy też nie (jeden mówi dużo, drugi praktycznie nie wypowiada słowa), jeden magii używa swoją różdżką (bez której jest bezużyteczny), a drugi jest jednorożcem i używa rogu.

Po za tym jeden rzuca klątwą, a drugi zamienia kucyki w kamień. Jeden był cieniem przez tysiąc lat, a drugi podbijał tereny niczym Hitler (kur*wa za to porównanie mnie zadźgają :facehoof:).

Dla mnie nie mają wspólnych cech (oprócz chęci podboju Equestrii, ale tego przecież chciał prawie każdy antagonista w serii) :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie są podobni. Król Sombra jest złowrogi i czuć, że to ktoś z kim lepiej nie zadzierać i jeśli ma się możliwości to nie pozwolić mu działać swobodnie. Storm King natomiast to nie dość, że taki komediowy czarny charakter to jeszcze w przeciwieństwie do Sombry intelektem nie grzeszy. Poza tym Sombra był potężnym przeciwnikiem, a ten był mocny, bo miał armię bałwanów i zdobył magiczny kostur. Bez tego raczej nie wiele mógłby zdziałać... dziwię się, że ktoś go wybrał na władcę albo, że nikt go nie obalił.

A co do filmu to był świetny. :ourtown:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...