Skocz do zawartości

[Wywiad] Sun


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie w naszym Domku, dzisiejszy wywiad przeprowadziliśmy z osobą, która znana jest raczej tylko w jednym dziale...

Dziale opowiadań, ale uznałyśmy, że osoba jest to dość ciekawa i od dłuższego czasu planowany był ten wywiad, a osobą tą jest nie kto inny jak @Sun

 

HSZkVz7.gif

 

1. Na początek, opowiedz kilka słów o sobie.

Krasnolud, level prawie 25. Po studiach, obecnie pracuje przy spełnianiu marzeń dużych dzieci. Spokojny, wesoły, trochę złośliwy. Jak na typowego mieszkańca nadbałtyckiej północy, nie znoszę wody w postaci rzek, jezior, mórz i oceanów. 

 

2. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?

To było dawno, dawno temu. podczas pewnej rozmowy, wyszło, ze znajomy, który był metalem zaczął oglądać kuce. Zacząłem się zastanawiać czemu i sam obejrzałem jeden odcinek, drugi... trzeci sezon... potem zacząłem gmerać w internecie i trafiłem na fandom. Oto jestem.

 

3. Jak widzisz przyszłość forum?

Trudno powiedzieć. Wszystko zależy, co zmieni nowa generacja. Jeśli serial w obecnej postaci się skończy, to zapewne będzie stabilizacja z powolną tendencją spadkową. Jeśli zaś będzie podobna i równie wciągająca, zapewne sporo ludzi tu zawita. Może nawet będzie drugi rozkwit. Ale to dopiero czas pokaże. 

 

4. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

W zasadzie to siedzę tylko i wyłącznie w dziale fanfikowym. Jakoś nie wychodzę za wiele poza niego. Jakoś tak jest on mi najbliższy sercu.

 

5. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

Gdybym miał powiedzieć, co cenię w forum najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ludzi, których spotkałem w dziale fanfikowym, którzy zaszczepili we mnie miłość do pisania i wiarę, że mogę coś takiego sam zrobić. Właśnie takie przypadkowe spotkania ze wspaniałymi ludźmi odmieniają nasze życie.

Z kolei rzecz, która mi się najmniej podoba? Tu już kwestia jest znacznie trudniejsza, gdyż niezwykle trudnym a nawet i niemożliwym jest znalezienie rzeczy negatywnej w tym forum. Wszystko z czym się dotychczas zetknąłem było zjawiskiem raczej pozytywnym, w najgorszym wypadku neutralnym. Tak więc ciężko mi powiedzieć czy coś konkretnego podoba mi się najmniej.

 

6. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?

Zapewne nie poruszałbym tematu fandomu, póki sam by nie wypłynął w sposób wysoce utrudniający udzielenie szczerej odpowiedzi (o ile byłaby to osoba, z którą taką informacją można się dzielić). A gdyby już na fandom zeszło, pewnie udzielałbym spokojnych i oszczędnych odpowiedzi. Nie ma po co chwalić się wszystkim od razu.

 

7. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Olbrzymia społeczność wspaniałych ludzi mających cudowne pasje, które nierzadko wykiełkowały właśnie dzięki przebywaniu w fandomie. Myślę, że na tle innych fandomów wypadamy całkiem nieźle, zarówno pod względem liczebności, jak i zakręcenia, czy też tworzonego contentu.

 

8. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Trochę piszę, trochę tłumaczę, trochę startuję w konkursach literackich i trochę wydaje fanfików w postaci książek. Nic wielkiego, czy niezwykłego. 

 

9. Gdybyś mógł się przenieść do krainy Equestrii, to kim chciałbyś tam być i jak chciałbyś spędzić tam swój czas?

 Podmieńcem (ale tym normalnym, nie kolorowym) i spotkać królową. A co dale? Może szpiegować dla niej kucyki pod postacią jakiegoś kuca tła. Albo wziąć udział w inwazji. Kto wie.

 

10. Byłeś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

Byłem na 23 jeśli się nie pomyliłem co do stosu identyfikatorów. Zdecydowanie polecam się wszystkim wybrać.

 

11. Którą postać z tła chciałbyś widzieć częściej?

Chrysalis chyba pod tło nie podpada, więc... trudny wybór.  Little Strongheart i reszta bizonów mogłyby powrócić. A tak poza tym, to  Tree Hugger. 

 

12. Jaka jest twoim zdaniem największa zaleta i wada serialu?

Zaleta: Ma w sobie jakąś taką magię, która przyciąga ludzi. Dobrych bohaterów, ciekawy świat, niezłą fabułę, klimat... Ma też jedną, zasadniczą wadę. Logika często jest olewana. Ale nad tym można przejść do porządku dziennego.

 

13. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Niektórzy wiedzą, niektórzy nie wiedzą. Zazwyczaj nie jest to tematem rozmów. Najwyżej marudzenia, czemu znowu gdzieś jadę zamiast zaoszczędzić.

 

14. Czy przed MLP udzielałeś się w jakieś grupie?

Nie.

 

15. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

W zasadzie standard. Futurama, Allo Allo, Macgyver... A ze współczesnych chyba Gravity Falls było ostatnim, który oglądałem na serio. Pora też na poważnie nadrobić nowe, kacze opowieści.

 

16. Czy widziałeś już film MLP, jeśli tak to czy się podobał?

Widziałem. Był bardzo spoko. Oczywiście za krótki, ale otwierał tyle nowych opcji. Sam zdążyłem z jednej skorzystać w fiku.

 

17. Jaki jest twój ulubiony film, oprócz MLP ?

Jest masa filmów, które znam i które mógłbym oglądać raz po raz. Wachlarz gatunków też olbrzymi. Nie umiem spośród nich wybrać tego, który jest mi najbliższy. 

 

18. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Słoń mi na ucho nadepnął, a do tego jestem kompletnym ignorantem. Lubię to co fajnie brzmi. Zazwyczaj nie wiem kto to gra, czy śpiewa i nigdy mnie to nie obchodziło.

 

19. Chciałbyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Nie.

 

20. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

Chciałbym poprowadzić czołg. Prawdziwy czołg. 

 

21. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

Książki, gdy, czołgi chyba tyle.

 

22. W co lubisz najbardziej grać?

Jeśli chodzi o gatunki gier komputerowych, to wszystkie poza przygodówkami, symulatorami, większością skradanek. A jeśli chodzi o ulubiony tytuł, to Stalker. Za klimat, mechanikę, mody i klimat. 

 

23. Jak lubisz spędzać wolny czas?

Gram, piszę, sklejam modele, czytam książki. Czasami coś upichcę, ale rzadko. 

 

Dziękujemy za wywiad i życzymy samych ciekawych opowiadań :sweetbook:

  • +1 4
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...