Skocz do zawartości

[Zabawa] Wielki Kucykowo-Muzyczny Quiz


Akouu

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć wielki muzyczny quiz i mam nadzieję, że będzie sukcesem.

Co 2 dni mniej więcej o godzinie 21, będę zamieszcał 1 fragment piosenki z uniwersum MLP (po polsku i po angielsku), a waszym zadaniem będzie zgadnąć co to za piosenka (odpowiedzi proszę pisać w spojlerach). Nie trzeba pisać tytułu, ale należy pokazać, że dobrze wiecie o jaką piosenkę chodzi.

 

Za prawidłową odpowiedź jest 1 punkt, a ten kto jako pierwszy poda prawidłową odpowiedź dostaje 2 punkty.

 

Bawcie się dobrze:party:

 

Pierwszy fragment:

[Polski]

Ogrodowy sprzęt też jej przyda się.

 

[Angielski]

Hoes and rakes and some more garden supplies.

 

Dotychczasowe prawidłowe odpowiedzi:

1. Make This Castle A Home

2. Raise This Barn

3. Shake Your Tail

4. Best Friends Until The End Of Time

5. Cutie Mark Crusaders Song

6. The Magic Inside

7. We Got This Together

8. Legend Of Everfree

9. Out On My Own

10. Blank Flanks Forever

11. Pinkie's Present

12. Welcome To The Show

13. Friends Are Always There For You

14. Open Up Your Eyes

15. Generosity

16. School Of Friendship

17. Find The Purporse In Your Life

18. Morning In Ponyvill

19. Equestria Girls/Cafeteria Song

20. The Cupcake Song

21. A Kirin Tale

 

 

Punktacja:

Youkai20 - 27

Starlight Sparkle - 13

Grzegorz_Nikodem - 13

GlaceCordis - 2

 

Edytowano przez Akouu
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa zabawa, czekam na więcej cytatów. A co do słów, to jest, jak mi się wydaje:
 

Spoiler

piosenka pt. : "Let's make this castle a home"/nie znam nazwy po naszemu :) 


Bardzo chcę pogłówkować nad każdym cytatem, więc mam jedno pytanie - w sumie dość kiepsko kojarzę nazwy serialowych piosenek (raczej takich "nowszych" np. z sezonu ósmego nie wymienię żadnej  - zwyczajnie nie znam nazw i już - choć najnowszy sezon obejrzałem raptem w tym miesiącu), poza takimi, które lubię. Za to bardzo dobrze znam nazwy odcinków. I teraz pytanie - jako, że pisanie postów w stylu "nie wiem, nie znam nazwy" mija się z celem, moje pytanie jest takie - czy mogę w razie czego zamiast nazwy piosenki wpisać w spoiler np. "to tekst piosenki z odcinka "xxxx", śpiewanej przez "yyyyyy"? Nie musisz mi za to dawać punktów, wystarczy napisać "tak,  chodziło o właśnie tę piosenkę". Oczywiście, jeśli znał nazwę, to ją podam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Youkai20 napisał:

Ciekawa zabawa, czekam na więcej cytatów. A co do słów, to jest, jak mi się wydaje:
 

  Ukryj treść

piosenka pt. : "Let's make this castle a home"/nie znam nazwy po naszemu :) 


Bardzo chcę pogłówkować nad każdym cytatem, więc mam jedno pytanie - w sumie dość kiepsko kojarzę nazwy serialowych piosenek (raczej takich "nowszych" np. z sezonu ósmego nie wymienię żadnej  - zwyczajnie nie znam nazw i już - choć najnowszy sezon obejrzałem raptem w tym miesiącu), poza takimi, które lubię. Za to bardzo dobrze znam nazwy odcinków. I teraz pytanie - jako, że pisanie postów w stylu "nie wiem, nie znam nazwy" mija się z celem, moje pytanie jest takie - czy mogę w razie czego zamiast nazwy piosenki wpisać w spoiler np. "to tekst piosenki z odcinka "xxxx", śpiewanej przez "yyyyyy"? Nie musisz mi za to dawać punktów, wystarczy napisać "tak,  chodziło o właśnie tę piosenkę". Oczywiście, jeśli znał nazwę, to ją podam.

Jeśli pokażesz, że dobrze wiesz o jaką piosenkę chodzi, to jak najbardziej odpowiedź będzie prawidłowa

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, aż 2 osoby w to grają, myślałem, że nikt nie odpisze. Wszyscy podali prawidłową odpowiedź, czyli Make This Castle a Home. Więc czas na drugi fragment

[Polski]

Trzymaj się, bo będzie źle

[Angileski]

Get down if you're scared of heights

 

Ucieszyłbym się gdyby 3 osoby odpisały

Edytowano przez Akouu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak szybko odgadujecie?:stare: Za proste wam daje. Trzeba zwiększyć poziom trudności

[Polski]

Marzenia spełnią się, jeżeli tego bardzo chcesz

[Angielski]

Your ideas are so funny that they're criminal

 

 

A poprawną odpowiedzią było oczywiście Raise This Barn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ chce mi się jak najbardziej i nie przejmuj się, @Akouu  - jeszcze się tu z pewnością ktoś pojawi. Poza tym zaprzestanie zabawy po raptem kilku dniach nie ma sensu; jasne - to smutne, że nikt oprócz mnie tym razem nic nie napisał, i tak, może jest tak dlatego, że nikogo ta zabawa nie interesuje... ALE! - może po prostu akurat nikt nie miał czasu, chęci, albo zwyczajnie nie znał nazwy piosenki? Nie warto się poddawać, z powodu lichego odzewu. Jeszcze będzie tu mnóstwo komentarzy, jestem pewien. Jeśli nie jest to więc dla Ciebie problem - ja się chętnie pobawię dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

To kontynuuję grę dalej

Prawidłową odpowiedzią było Shake Your Tail, bo przecież nikt nie mówił, że piosenki będą tylko z serialu. Ciekawostka: w polskiej wersji językowej fragment ten jest śpiewany przez Rainbow, a w angielskiej przez AJ

 

[Polski]

Wśród was czas płynie szybko, wręcz gna

[Angielski]

The race that doesn't end in a tie

Edytowano przez Akouu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tym razem miałem napisać
 

Spoiler

że to piosenka "Derby racers" (o ile tak się nazywa), ale po chwili pomyślałem, że to:
"Best friends until the end of time" (nawiasem mówiąc - bardzo przyjemna piosenka, jak dla mnie najlepsza w sezonie. Coś Hasbro powraca do takich "wesołch" nutek o przyjaźni,  czego dobrym przykładem jest ta "nowa" śpiewana przez Starlight i Trixie) i taką daję odpowiedź. Jak zwykle słowa po naszemu nic mi nie mówią, ale "was" sugeruje śpiewanie w grupie, więc to raczej ta.  Będzie zabawnie, jeśli jednak nie, bo jest to fajna piosenka, którą naprawdę lubię :)  


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było Best Friends Until The End Of Time, tak bardzo fajna piosenka, lecz dla mnie ulubioną w tym sezonie była ta śpiewana przez rodziców AJ (nie pamiętam tytułu), ale swoją drogą w siódmym sezonie było najmniej piosenek

 

[Polski]

Gdy na niebie się pojawia świt

[Angielski]

But it's not as easy as it sounds

Edytowano przez Akouu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się zdziwiłem, gdy zobaczyłem takie (angielskie) słowa, nawet chciałem już napisać, że tym razem mnie masz, lecz teraz, dla odmiany, to słowa po naszemu mnie uratowały:

Spoiler

to stareńka piosenka, którą słyszałem już daaawnoo temu (i chyba znów sobie odpalę - jesteś inspirujący ;) ), a której nazwy w sumie nawet nie kojarzę, ale pamiętam, że jest śpiewana przecz Znaczkową Ligę podczas ich zakończonego małą katastrofą występu przed sporą publiką. Co do "Gdy na niebie się pojawia świt" to chyba kwestia Scootaloo (chyba, bo szczerze mówiąc w polskiej trudno mi odróżnić ich głosy, przynajmniej w piosenkach). Słowem - po prostu piosenka Znaczkowej Ligi. Może być?  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Akouu napisał:

Odpowiedź może być, ale czy dobra to pojutrze się dowiesz

"Może być"... Znaczy dobra :) Szkoda, że znów nikt oprócz mnie nie podał odpowiedzi (bo trochę to dziwne bawić się samemu),  ale i tak jest fajnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz_Nikodem jest nie aktywny od poniedziałku, więc mam nadzieję, że po prostu nie ma czasu teraz zaglądać na to forum i może w weekend znajdzie czas

Edytowano przez Akouu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nie wstawienie fragmentu wczoraj, ale jakiegoś errora miałem i nie mogłem.

Powiedziałeś "piosenka znaczkowej ligi" i dokładnie tak to się nazywa - Cutie Mark Crusaders Song

 

[Polski]

Pokonać niełatwo jednak mnie

[Angielski]

And now that I'm back I still belong

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem, chyba forum po prostu zniknęło. Co do piosenki
 

Spoiler

Dobra, tym razem mnie masz. Nie mam pojęcia, ale jakąś nazwą chyba rzucę. "Pokonać niełatwo jednak mnie" - takie słowa, jak sądzę, mogła powiedzieć chyba tylko Rainbow Dash, a na myśl przychodzą mi trzy utwory w jej wykonaniu.
1. Awesome as I wanna be, z filmu "Rainbow Rocks" (swoją drogą słabiutki wg mnie film, nie wiem dlaczego szeroko pojmowana większość uważa go za najlepszy film z uniwersum Equestria Girls)
2. Piosenka z odcinka "Tanks for the memories", której nazwy nie znam, oraz
3. "Time to be awesome" z filmu pełnometrażowego i to jest moja odpowiedź
... choć szczerze mówiąc wątpię.
Jeszcze jedno - pamiętam, że pisałem iż nie będę raczej dawał odpowiedzi w stylu "nie wiem/nie znam", ale skoro póki co tylko ja coś wstawiam, to niech już będzie. Coś tam zawsze napiszę, abyś wiedział, że mi się nie znudziło :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...