Skocz do zawartości

Christmas Special: Best Gift Ever


Niklas

Ocena  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      0
    • 2\10 Okropne
      0
    • 3\10 Słaby
      0
    • 4\10 Ujdzie
      0
    • 5\10 OK
      3
    • 6\10 Solidny
      1
    • 7\10 Dobry
      4
    • 8\10 Bardzo dobry
      5
    • 9\10 Świetny
      3
    • 10\10 Wybitny
      3
    • 11\10 IT WAS FRIENDSHIP AFTER ALL!
      8


Recommended Posts

Ja wspomniałem o Derpy ale mniejsza, czy i wam zrobiło się choć trochę żal tych braci? Jak zobaczyłem ich samych w pociągu,  to nawet trochę im współczułem. Za to fajnym motywem było jak Spike podpytywał się kto ma Rarity i tu każdy wiedział o kogo mu chodzi.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jest mi szkoda ani Flima, ani Flama. Niszczy ich fakt że nie potrafią wyciągać wniosków i powtarzają wciąż te same błędy licząc na inny rezultat, próbują wzbogacić się koniecznie na cudzym nieszczęściu.

Mi się zrobiło szkoda biednej Marble Pie. Tyle bólu w jednej krótkiej scenie...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BiP napisał:

czy i wam zrobiło się choć trochę żal tych braci?

 

Współczucie dla gości, którzy perfidnie próbowali się dorobić, sprzedając kucom śmieć za wysoką cenę, bo "super cudowny prezent"? Nie ;p

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niklas napisał:

 

Współczucie dla gości, którzy perfidnie próbowali się dorobić, sprzedając kucom śmieć za wysoką cenę, bo "super cudowny prezent"? Nie ;p

Eeee czyli taki typowy handlarz, bo w prawdziwym świecie ludzie nie wciskają innym bubli reklamując go jako najlepsza rzecz pod słońcem.  I notabene nie zmuszali nikogo na siłę, to była tylko reklama jakich pełno choćby w telewizji. "Ten produkt jest lepszy niż inne produkty innych marek", a finalnie jest taki sam lub gorszy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

O odcinku świątecznym mogę powiedzieć jedno, jego największą zaletą jak i równocześnie największą wadą jest to, że jest to, że opowiada o wszystkim po trochu. Dzięki temu fan którejkolwiek postaci coś znajdzie dla siebie, acz z drugiej strony sprawia to, że to nie mamy żadnej rozbudowanego wątku fabularnego.
 

Sam odcinek jest dla mnie smutny. Smutny, bo Marble Pie (nawet jeśli jedyne co robiła wspólnie z Big Maciem to omatopeje), jednak nie tylko z nią jest problem.

Problem jest ze Spike’m, który po odcinku ze swoim starym (domniemanym) zrozumiał, że nie może pozwalać na traktowanie siebie jako niewolnika…   a w tym odcinku Twilight używała go jako przynęty do odwrócenia uwagi wściekłego gryzonia. Generalnie Spike zalicza duży regres.
 

I jeszcze jest smutny z powodu braci Flim i Flam, dlaczego? Problem polega na tym, że w Equestrii za bardzo elektroniki i odtwarzaczy dźwięku nie ma, zaś Flim i Flam byli w stanie masowo wyprodukować zabawki odtwarzające nagrane kwestie. Dla społeczeństwa postmodernistycznego (czyli naszego) te zabawki to chłam, dla społeczeństwa industrialnego (domniemany poziom kucy) te zabawki są cudem techniki. Doprawdy, myśl techniczna tych dwóch jednorożców wyprzedza pokolenie w którym żyją, a oni rozmieniają się na drobne.
 

Niemniej wątek Flima i Flama ma ciekawe przesłanie jak na serial mający reklamować zabawki, co mi się podoba.  Podobnie jak sama końcówka odcinka, gdzie mamy sceny z różnymi postaciami, przyjemny akcent.

No i jeszcze mamy renifery, niby kolejna inteligentna rasa, co jest fajne.  Jednak przez brak czasu ekranowego nie można było nimi przedstawić cokolwiek konkretnego.

No i właśnie,  40 minutowy odcinek daje możliwość zrobienia czegoś na miarę finału sezonu, a tak mamy tylko zapychacza po którym zostaje smutek i gorycz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...