Recommended Posts

Z racji że troszkę rysuję, głównie w saiu, podrzucam tutaj kilka prac:

Moje konto na deviantarcie funkcjonuje pod nickiem Notsowhiteworld

Spoiler

falling_pegasus_by_notsowhiteworld-dcnec

Spoiler

my_little_sweetness___notsowhiteworld_by

Spoiler

A to Glassy, ocka Anoaxa: 

glassy2_by_notsowhiteworld-dcm96i0.png

Houndsmoor to dla wyjaśnienia miasto z którego pochodzą moje ocki 

Edytowano przez Stormy Mood
  • +1 5
  • Lubię to! 2
  • Mistrzostwo 2

Ok więc tak... zawszę lubię komentować obrazki i zwracać uwagę na detale, które mi się podobają, a które nie... wiec jedziemy.

Pierwszy obrazek jak dla mnie jest z całej trójki najlepszy. Wręcz idealny. Ciężko mi się do czegoś tutaj przyczepić. Kucyk ładnie narysowany, fajnie cienie wyszły i światło. Może na siłę nie będę się do niczego czepiał. 8 na 10 :twistare:

Drugi obrazek również jest w porządku. Taki prosty, ale ciekawy, a co najbardziej zwróciło w nim moją uwagę to pocałunek. Ta czerwona barwa wygląda jak krew... dziwne i zastanawiające.:twistare: Co do oceny podobnie ale tak na 7/10.

Trzeci obrazek według mnie jest najsłabszy. Niby kucyk dobrze narysowany, ale... Kopyta są tak okrągłe i błyszczące jak by były z plasteliny lub jakiejś masy. Pysk jest jakiś taki spłaszczony i kojarzy mim się z psim i co jeszcze to oczy są fajne takie skośne, ale hm może mi się wydaje, ale czy prawe nie odstaje za bardzo? Średnio mam ochotę ten obrazek ocenić ale nie ze względu na to, że słaby czy coś tylko nie jestem przekonany do tych kopyt i prawego oka. tak w okolicach 5 może 6/10. 

Dziękuję za opinię c: To zawsze miło usłyszeć pozytywne głosy (a te mniej pozytywne również są przydatne)

Odpowiadając, z tych trzech obrazków najwcześniej powstał właśnie trzeci, więc dziwię ci się. To był chyba trzeci digitalowy obrazek kucyka jaki rysowałam? :twistare: Choć głowy za to nie dam. 

Wszystkie prace bardzo mi się podobają. Każda zrobiona innym stylem, ale to nie minus. Wręcz przeciwnie. Fajnie się patrzy jak artysta kombinuje z różnymi stylami. Nie potrafię powiedzieć która praca mi się najbardziej podoba, ale chyba ostatnia.

Ten pysio i nóżki są takie urocze :3 Super pocieniowane. Jedyne co mi się w tej ostatniej pracy nie podoba to kolor grzywy. Zwyczajnie niezbyt przepadam za takimi ^^" Ale pod względem artystycznym jest dobrze.

Masz może jakiś temat ze swoimi OCkami, ich historią? Zaciekawiła mnie nieco, szczególnie w Evencie jak widziałam jak wplatasz między fabułę swoją :D

Dziękuję <3 

Niestety nie mam jeszcze takiego tematu, chciałam kiedyś założyć, ale wciąż jakoś nie mogę się zebrać do opisania wszystkich informacji o nich w formie jakiegoś tekstu :twistare:

Mam ten problem, że wymyślam za dużo historyjek i postaci i potem spisywanie ich wydaje mi się dość przytłaczającą perspektywą :fluttersad: No i kiepsko u mnie z motywacją

Inna sprawa, że jeślibym miała zakładać temat, chciałabym mieć narysowane wizerunki przynajmniej kilku tych ważniejszych postaci, a jak na razie dwóch mi jeszcze do tego grona brakuje i nie wiem kiedy mi się to uda wykonać 

Zaś co do eksperymentowania, lubię korzystanie z różnych styli, to zawsze daje możliwości zmiany jeśli jeden się akurat znudzi. No i też w ten sposób wiem ile czasu mniej więcej zajmie mi rysowanie czegoś jeśli użyję takiego konkretnego sposobu i jeśli mam go mniej to mogę skorzystać z tego mniej czasochłonnego w wykonaniu. Zawsze też można odkryć coś nowego i fajnego c: 

• +1 1

Wszystkie rysunki są bardzo ładne :pinkiehappy:  Na pierwszym z nich kopyta kończyn przedniej i tylnej są niesymetryczne (na przedniej kopytko jest grubsze), ale nie licząc tego, to art jest dla mnie miodzio ^^ Na drugim - pyszczek fioletowego kuca jest słabo zaznaczony i wygląda dla mnie, jakby postać była zhumanizowana i nie wiem czy taki był zamysł. Drugi wygląda super, podoba mi się ten styl :) A Białas na trzecim rysunku jest świetny :yay: ale wydaje mi się, że przy tym profilu głowy, lewe uszko powinno być skierowane bardziej stroną przyśrodkową. Lewe skrzydło wydaj się większe od prawego - możliwe, że to przez długość piór.

Trzy razy TAK. Miodzio dla oczu :) 

Duckling, dziękuję za opinię  i uwagi :NjdaT: (do tej pory nie zauważyłam wgl tej różnicy w kopytkach, a faktycznie jest spora) 

Od eventu sporo czasu minęło, ale nie zapomniałam o tym temacie. Po prostu raczej nie mam dużej ilości czasu na rysowanie.

Aczkolwiek czasem sobie jednak coś tam rysuję i dzisiaj np powstał taki szybki arcik. 

Spoiler

klik

parrot___notsowhiteworld_by_notsowhitewo

Jestem świadoma że widać tu szkic, nie ma lineartu i sporo mu pewnie brakuje, aczkolwiek stworzenie tego miało na celu głównie chwilę relaksu i to mi się udało :) 

• +1 1
  • Mistrzostwo 2

Nie znam się bardzo na rysowaniu, na pewno mogę powiedzieć że mi się podoba. Lubię szkice i twój styl. Więc props odemnie =3

• Lubię to! 1

Dziękuję @Anoax <3 To zawsze miłe usłyszeć coś takiego c: Albo przeczytać

I kolejna aktualizacja, wreszcie zabrałam się za rysowanie jakiejś ocki :NjdaT:

Szkice w zeszycie powstały oczywiście wcześniej i na ich podstawie zrobiłam ten rysunek

Nie jestem pewna czy tak powinno się opisywać postacie :TaTds: Ale chciałam spróbować (i może nawet zostanę przy opisywaniu)

To drugi obrazek próbujący być refką, jaki zrobiłam, ten pierwszy nie był nigdzie udostępniony, ale jeśli go odnajdę w czeluściach folderów to też wrzucę.

I zapraszam też do aktywności :pinkiesmile: Może nawet narysowałabym portret jakiegoś ocka w następnym wolnym czasie? (no ok, nie wiem kiedy ten następny wolny czas będzie miał miejsce, ale zawsze warto szukać inspiracji, nie?) 

Spoiler

• Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 2

Bardzo fajnie narysowany kucyk... Podobają mi się włosy zwłaszcza w wersji 3 i drugiej. :rdhug:Ładne oczka i te urocze kły na drugim obrazku super.
Opis jest dobry... przynajmniej tak mi się wydaje. Zawiera chyba wszystko, co najważniejsze.

Chciałbym się do czegoś przyczepić bowiem lubię się czepiać różnych rzeczy, ale... no nie mam do czego. :ppshrug:

Te rysunki zrobiły na mnie dobre wrażenie <3
Niemniej jako że jestem dosyć upierdliwa, zauważyłam kilka błędów, często pojawiające się u początkujących artystów.

W pierwszym rysunku kończyny miedniczne nie mają takiej samej długości co piersiowe. Dodajmy, że według mnie staw skokowy jest nieco za długi... Głowa wydaje się nieproporcjonalna w porównaniu do reszty ciała. Dostrzegłam też dziwny łuk na odcinku kręgosłupa lędźwiowego; dla mnie przypomina to łękowaty grzbiet. Myślę też, że lepiej by było, jeśli tylne nogi były by bardziej w bok(?) (mam na myśli to, żeby były bardziej równoległe do kręgosłupa...), lecz jest w miarę dobrze tak jak jest :twilight2:

Na drugim arcie przeraziło mnie ucho u niebieskiej klaczy. Nie jestem w stanie określić z jakiej strony narysowałeś jej profil (z przodu, boku czy z 3/4 profilu) więc najbardziej mnie to razi.

Co do trzeciego...

Aż musiałam sobie to rozrysować.

Spoiler

obraz.thumb.png.0c1535867f249ec523dff2920c2362df.png

(poprawki w 10min challenge)

Ja też się uczę, więc nie radzę wzorować się na mnie :v To jest jedynie moja sugestia jak według mnie powinno to wyglądać.

Gdy na to patrzę, mam wrażenie że pierś wraz z głową i szyją to jeden kawałek kucyka a grzbiet z tylnymi nogami został doklejony kropelką. Nogi również wyglądają nieco dziwnie... Jakby zamiast kości palców (pęcinowej, koronowej i kopytowej) miała coś a'la worek ziemniaków.

Jednak widzę kilka fajnych plusów. Cienie są dosyć fajne, lecz nieco źle nałożone. Ale można na to przymknąć oko. Skrzydła również bardzo mi się podobają <3

Podsumowując- nie zrażaj się. Bardzo fajnie zaczynasz, a bez błędów się nie obejdzie. Trzymam kciuki za kolejne udane rysunki <3
Życzę połamanego rysika :MJTQO:

Witam ponownie :NjdaT:

Starlight, Victoria, dziękuję za opinię i rady <3 Dobrze wiedzieć nad czym pracować 

Trochę mnie tu nie było, bo ostatnio miałam ciut mniej czasu na rysowanie. Studia takie są. 

W każdym razie, jako że złapałam chwilkę, wzięłam sobie szkic z kiedyś i spróbowałam go przerobić na wersję digitalową. Tak powstała kolejna refka do kolekcji (i spodobały mi się takie ramki z tekstem). Trudno mi powiedzieć z kiedy pochodził sam szkic który był bazą, ale narysowałam to przed eventem w którymś z zeszytów, najpewniej na wykładzie. Oczywiście trochę to poprawiłam... Poza tym, pytanko, czy lepiej jest wyróżniać "tytuły" w tej ramce innym kolorem (patrz spoiler), czy ładniej jest jednak jednokolorowo tak, jak to było na arcie z Golden?

Postać to moja ocka, Seabreeze. 

Poza tym, w poprzednim poście napisałam że poszukam tego pierwszego refko-podobnego rysunku i znalazłam. Co prawda wisi już od pewnego czasu na deviantarcie, ale skoro już o nim wcześniej wspomniałam...

Więc, dla porównania, obrazek który według według tego co mam zapisane na laptopie, powstał 9 października. Także ten.. Nie bierzcie go jako mój aktualny poziom kucykorysowania, to raczej taka ciekawostka. 

• Lubię to! 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się