Skocz do zawartości

Game Of Thrones [Gra O Tron]


Lucjan

Recommended Posts

Jak sama nazwa wskazuje chciałbym poruszyć temat Gry O Tron. I to nie ostatniego sezonu który wyszedł ( i tego który wyjdzie i już się nie mogę po prostu doczekać ) ale całego serialu i książki jak ktoś czytał.

 

A więc zacznijmy od tego co pierwsze mam do powiedzenia co do samego serialu który został stworzony na bardzo wysokim poziomie. I nie mówię tutaj o samej fabule ale dokładnym odwzorowaniu świata Siedmiu Królestw, kraju za morzem oraz postaci i idealnym dobraniu charakteru do nich. Wiem również, że są tu osoby które przywiązały się do niektórych postaci i uważam że George R.R. Martin był bardzo niemiłym człowiekiem że te fajne postacie pozabijał xD

 

Ale wracając. Zacznijmy do pierwszego sezonu. Oglądając go i czytając książkę stwierdzam, że Ned Stark był bardzo niedomyślny i łatwowierny tak samo jak jego córka Sansa. Przykładowo zabicie Damy. Mógł jakoś przebłagać Roberta ale tego nie zrobił i zabił wilkora. Sansa dokładnie to samo. Jak można zaufać Lannisterowi? A w szczególności jeśli to Jeffrey? Młody i głupi... I taki mami synek że o Jezu.. Ale wypowiedzcie swoje zdanie.

 

A takie pytanie poboczne. Jakie są wasze ulubione postacie? Bo ja za najlepszą uważam Tyriona. Może i Lannister ale chyba najbardziej zabawna i pozytywna postać w całej serii :v 

tyrion-lannister-16-1430225501.gif

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja z gry o Tron oglądałem tylko 3 pierwsze sezony jeśli chodzi o serial tak samo jest z książkami zachowanie Neda Starka Mozę się wydawać naiwne, choć nie pozbawine inteligencji, weź pod uwagę jak skonstruowawszy jest świat Westeros jest to pełne angielskie średniowiecze czego Martin nie ukrywa, ba podaję nawet, że cała fabuła serialu i książek inspirowana jest konfliktem zwanym Wojną 2 Róż kiedy to rody angielskie dosłownie walczyły o angielski tron mor i pocpoczątek jest nawet poodbny bowiem z Angli zostaje wygnany król a na tron wsypuje uzurpator który nie ma dziedzica oficjalnie, a mnóstwo bękartów i co  się dzeje żeni się z babą z Lancasterów niby wszytko powino być git, abo rodzi im się dziecko tylko czy to na-pewno ich dziecko ? okazuje się że nie cz, czego dowdzi o zgrozo Lord Protektor przyjaciel Uzurpatora, który potem  wywodzący się z Yorków,  i  zazna się teatr bowiem Synalek uzurpatora to rozpuszczony bachor, zachowujący się w 100^ jak Joffrey, a   mamuśka jak Cerseii tak się to krę ci aż do 16 Weiku kiedy to na wyspę przybywa Henryk VII i  bierze  wszytkich za mordę i na tronie zasiadają wtedy Todorowie łączący obie strony konfliktu/

I Historia Westeros potoczy się podbnie bo wszytko na to wskazuje

mamy bowiem osobęę ze Starków Jona Snow , który jest bekartem oficjalnie Neda, ale tak naprawdę jego siostry Liliany z  księciem z rodu Trathatyen i mamy Denerys ostatnią  z rodu p u Tayharyen  władczynię smoków

 

Co zaś do postaci to ja też najbardziej lubię Triiona dlaczego z kilku powodów

1. jJest jest tak jak ja osobą niepełnosprawną

2. jest njabardziej inteligentną z postaci w uniwersum, bo inni to banda idiotów, albo cwaniaczków, a by sprawnie rządzić to potrzeba jednak mózgu, co tiron posiada aż w nadmiarze

3. jjego słowa choć przepełnione cynizme są bardzo trafne np to by ucznić ze śalbości swą tarczę, albo ze mózg jestg jestm moim mimieczęm zaś ksiażki to kamień szliferski

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia ‎12‎.‎11‎.‎2018 o 10:39, Zandetsu napisał:

Co zaś do postaci to ja też najbardziej lubię Triiona dlaczego z kilku powodów

1. jJest jest tak jak ja osobą niepełnosprawną

Tyrion powiedział jedną rzecz którą udowadnia, że niepełnosprawni nie są gorsi od innych. Cytując mistrza

 

Jestem mały, pokraczny i naznaczony blizną, ale (…) w łożu, gdy zgasną świece, jestem zbudowany nie gorzej od innych mężczyzn. Po ciemku jestem Rycerzem Kwiatów. (…) Jestem szczodry. Odpłacam lojalnością za lojalność. Dowiodłem, że nie jestem tchórzem. Przewyższam też większość ludzi bystrością. To z pewnością coś znaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...