Skocz do zawartości

Czy kopiowanie rysunku Dr.Hooves'a jest zabronione?


Komar Jazdek

Recommended Posts

Hm... Zależy od woli autora.

Najlepiej, żebyś w opisie na DeviantArcie napisał, iż powyższy rysunek jest wzorowany na istniejącym już arcie i podał link do oryginału.

 

Jeśli autor jest w redakcji/znasz jego pseudonim, zapytaj go o ewentualną zgodę na udostępnienie tego na social mediach.

Jeśli autor jest nieznany, możesz zrobić tak jak napisałam na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tłumaczenia, Olsikowa najlepiej opisała kiedy, co i gdzie jest uznawane za kradzież, inspiracje dziełem, kalkę, etc.

 

Spoiler

 

 

 

Dodam tylko, że imię Dr Whooves jest nazwą fanowską, w MLP:FiM nigdy tak nie został nazwany, chyba, że jednak gdzieś się ono przemknęło i nie pamiętam. Zatem masz do czynienia ze źródłem od Hasbro, a to często jest pomijane, bo i tak wiadomo co to za postać jest :) 

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przerysowanie czyjejś pracy grzechem nie jest, ale jeśli to robisz, to schowaj ją do biurka. Nie wstawiaj w internety i nie podpisuj, że jest to Twoja własna praca, bo jest to oszustwo.

Mam o wiele krótszy poradnik jeśli chodzi o to co jest inspiracją, co jest wzorowaniem, co jest przerysowaniem, a co kopią pracy.

15032819_1165300690173700_92763982436380

 

Generalnie to dziwna nazwa tematu, bo kopiowanie jakiegokolwiek arta jest zabronione, nie tylko Dr. Hoovesa z Equestria Times.

A i jeszcze jedno... jak wstawiasz arta to zadbaj, by nie trzeba było obracać głową albo monitorem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2018 o 16:37, Victoria Luna napisał:

 

Jeśli autor jest w redakcji/znasz jego pseudonim, zapytaj go o ewentualną zgodę na udostępnienie tego na social mediach.

Jeśli autor jest nieznany, możesz zrobić tak jak napisałam na górze.

A mam szukać pseudonimu?Bo nie znam, więc nie wiem, czy mam sprawdzać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda praca graficzna zamieszczona na łamach ET jest jednocześnie linkiem i prowadzi do jej autora. Wyjątki stanowią np. okładki, ale wtedy gdzieś w numerze jest napisane, kto jest autorem rysunku.

 

A ten Doctor Whooves to chyba wektor wyjęty z serialu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...