Skocz do zawartości

Zagadki agentki Bon Bon


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie! Co prawda nie pracuję już w super tajnej agencji, ale nadal lubię bawić się w przekazywanie zaszyfrowanych informacji. Niestety, ale Lyra nie ma do tego cierpliwości. Właśnie dlatego pomyślałam, że może wy dacie się na to namówić? Oddaję głos opiekunowi działu, który zrobi z tego zabawę. Wiecie, doda reguły, wyjaśni zasady i takie tam. Triste, działaj... :rd:

 

Cel zabawy:

- waszym zadaniem będzie rozszyfrowanej pewnej wiadomości, która ułoży się w zdanie. Poziom trudności kolejnych zagadek będzie rósł lub malał w zależności od tego, jak wam będzie szło. 

 

Zasady:

- w zabawie może brać udział każdy forumowicz. Można do niej dołączyć w dowolnej chwili, ale nie w trakcie trwania etapu! Musicie poczekać aż dobiegnie końca (ktoś odgadnie hasło)

- przez kilka dni będą trwały zapisy do danego etapu. Wystarczy zgłosić się w poście. 

- po zamknięciu zapisów rozpocznie się właściwa zabawa

- każdy gracz na starcie danego etapu dostaje 10pkt. To waluta, za którą wykupicie sobie podpowiedź wysłaną na prywatną wiadomość. Cennik:

  • delikatna sugestia - 2pkt
  • konkretna podpowiedź - 5pkt
  • naprowadzenie na rozwiązanie - 9pkt

Wystarczy napisać coś w stylu "poproszę o...", a ja coś doradzę i odliczę punkty. Wygrywa osoba, której po odgadnięciu hasła zostanie najwięcej punktów. 

- punkty, które wam pozostaną NIE przechodzą do kolejnego etapu, będą zerowane.

Aktualizacja:

- gracze, którzy nie brali czynnego udziału nie będą brani pod uwagę

- za odgadnięcie hasła otrzymacie złoty medal. Pozostali uczestnicy, którzy coś robili dostaną srebrny. Osoby które siedziały bezczynnie zostaną nagrodzone uśmiechem Lyry

 

W zabawie będę używał:

- istniejących w rzeczywistości szyfrów

- fikcyjnego alfabetu z serialu Gravity Falls (podam go, gdy będzie trzeba)

- kodów QR (co wy, smartfonów nie macie? :grumpyscoot:

- i innych rzeczy 

 

Nagrody:

- najaktywniejsze osoby otrzymają odznaki ("Przyjaciel Bon Bon")

 

###################################

 

Otwieram zapisy do pierwszego etapu! :YEtmX: Potrwają one do wtorku

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Triste Cordis napisał:

(co wy, smartfonów nie macie? :grumpyscoot:

xDDD

 

Zgłaszam się. Na szczęście czytniki QR są online też na internecie :P

Chociaż zasady są trochę dziwne, bo wychodzi na to, że można się zgłosić, nie poprosić o żadną wskazówkę i czekać aż inni o nie poproszą :> Chyba że na PW będziesz wysyłać.

Ale tak czy siak biorę udział, bo ciekawi mnie gra.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

W tej sprawie skontaktuj się z opiekunem działu. Jestem pewien, że z przyjemnością odpowie... a nie, czekaj... nieważne :drurrp:

Bez kolorka też możesz prowadzić tę zabawę, a ma potencjał i zainteresowanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BiP napisał:

Bez kolorka też możesz prowadzić tę zabawę, a ma potencjał i zainteresowanie...

Racja, ale nie mam na to ani sił, ani czasu. Idą święta, w pracy mam urwanie głowy. Zobaczę co będzie po nowym roku gdy wszystko wróci do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...