Skocz do zawartości

[Dyskusja] Przyszlość Vinyl i Octavii


Suchar

Recommended Posts

Witajcie,

zgodnie z zapowiedzią chciałbym wam przedstawić moją pierwszą dyskusję w tym dziale. Temat będzie dotyczył dalszych losów naszych muzycznych klaczy w serialu. Chodzi mi tu o przyszły sezon, odcinek dwusetny jeśli również byłby dedykowany fandomowi, oraz następną generację. Możecie tu napisać jak waszym zdaniem będą wyglądać ich dalsze losy, jeżeli byłyby rozwijane; jak chcielibyście żeby ich historia się potoczyła; jak mogą zostać według was wykorzystane w przyszłej generacji, lub inne przemyślenia związane z ich przyszłością. Temat jest raczej luźny, więc możecie na prawdę puścić wodze fantazji.

Cóż, to chyba tyle, zapraszam do dyskusji:D.

Edytowano przez Suchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przyszłość Vinyl i Octavii? Na pewno będą związane z muzyką, wydaje mi się że Hasbro będzie po prostu kontynuować to co robiło do tej pory. Octavia możliwe że wystąpi przed publiką, idąc dalej ścieżką kariery. 

 

A co chciałabym zobaczyć? To jest lepsze pytanie :twistare: Ja osobiście chętnie obejrzałabym wątek o tym jak Octavia bierze pod opiekę jakieś dziecko i uczy je grać. Tu można rozegrać różne scenariusze, od takiego zwykłego, gdzie po prostu jakieś źrebię chce podążać taką ścieżką, po wątek w którym okazywałoby się że muzyka to w jego przypadku wymysł i ambicje rodzica.

 

A tak swoją drogą w takiej wersji dalszych losów sądzicie że jak Octavia zachowałaby się po odkryciu takiego faktu? Po prostu odmówiłaby dalszej nauki, czy może próbowała rozmawiać z rodzicami ucznia, albo pokazać jemu że muzyka klasyczna jest warta poświęcenia? I pytanie też czy zauważyłaby to szybko jeśli na przykład jej uczeń nie chciałby zawieść rodzinki ale jednocześnie nie lubił właściwie grania na instrumencie.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowej generacji to obawiam się iż Vinyl, jak i Octavia mogą się wcale nie pojawić. Sądząc po koncepcji M6 wnioskuje iż całe uniwersum zostanie "wycięte" i rozkręcane na nowo, niekoniecznie z udziałem kucyków z G4, przy czym bardziej popularne postacie mogą liczyć na swoje odświeżone wersje, a omawiane tutaj dwie muzykantki do takich się zaliczają. Czas pokaże.  Jeśli pojawią się w nowej odsłonie to podejrzewam że będą robić praktycznie to samo, od nowa. :pinkie3:

Podobnie myślę odnośnie nadchodzącego sezonu i epizodu 200 - jeśli Octavia czy Dj Pon-3 dostaną jakąś rolę to obawiam się że zostanie ona ponownie spłycona do postaci muzykujących kucyków, bez większych ambicji czy zainteresowań. A szkoda. A jak widzę ich przyszłość? Nic szczególnego - będą robiły to co robią, bo się na tym znają i najwyraźniej nie mają ochoty na dokonywanie zmian. Osobiście to chciałbym zobaczyć chociaż jeden odcinek w którym któraś z tej dwójki bierze czynniejszy udział i angażuje się w wydarzenia w sposób bardziej znaczący... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niewątpliwie byłoby to spore wydarzenie w serialu, jednak wiązałoby się z tym również również niezadowolenie fanów. Wiele osób lubi Vinyl jako tą milczącą i samo Hasbro się pod to podpięło w odcinku setnym. Gdyby mogli daliby jej kwestię mówioną, jednak zdecydowali się pozostać przy motywie stworzonym przez fanów.

Sam również chętnie usłyszałbym jej głos w serialu, jednak nie wiem czy tai moment kiedyś nastąpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze losy Vinyl i Octavii? No cóż:

- będą postaciami z tła

- nie odegrają żadnej ważnej roli (no chyba, że w odcinku specjalnym)

- Vinyl może coś powie

 

25 minut temu, wampir221 napisał:

Dlatego moim zdaniem to trochę nie w porządku , pewne postacie zasługują na więcej.Taki Discord nie cierpię tej  postaci a ma więcej czasu antenowego od pozostałych powinni to zmienić.

 

Zacznijmy od tego, że Discord nie jest postacią z tła, a co za tym idzie nie ma sensu porównywać go z Vinyl czy Octavią. Discord był świetnym antagonistą i odegrał sporą rolę w serialu (a już na pewno w życiu Fluttershy). A co miała by robić Vinyl, Octavia, Lyra, Bon Bon czy [wstaw imię kuca]? Ot tak stać się bohaterem, który "uratuje dzień"? A może złoczyńcą znikąd? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pisać o różnicy pomiędzy Discordem a Vinyl ale widzę, że Triste mnie wyprzedził... Nie zgodzę się jednak z ostatnim zdaniem:

9 minut temu, Triste Cordis napisał:

A co miała by robić Vinyl, Octavia, Lyra, Bon Bon czy [wstaw imię kuca]? Ot tak stać się bohaterem, który "uratuje dzień"? A może złoczyńcą znikąd? 

Są inne sposoby na rozbudowanie postaci, nie muszą od razu ratować dnia, czy stawać się antagonistami. Historia Vinyl mogłaby zostać rozbudowana wykorzystując Pinkie Pie i jej zamiłowanie do imprez. Mogłyby nawiązać jakąś bliższą współpracę i w ten sposób dowiedzielibyśmy się trochę o naszej DJ. Nie mówię oczywiście, że ma być to jakoś uber rozbudowana historia pokroju mane six, ale większe lub mniejsze rozwinięcie postaci.

Edytowano przez Suchar
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suchar napisał:

 Historia Vinyl mogłaby zostać rozbudowana wykorzystując Pinkie Pie i jej zamiłowanie do imprez. Mogłyby nawiązać jakąś bliższą współpracę i w ten sposób dowiedzielibyśmy się trochę o naszej DJ. Nie mówię oczywiście, że ma być to jakoś uber rozbudowana historia pokroju mane six, ale większe lub mniejsze rozwinięcie postaci.

Dokładnie tak możliwości jest sporo i nie trzeba się ograniczać , ze musi ratować świat jak  mane 6 robi sie to nudne.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...