Skocz do zawartości

Podmieńcowe dywagacje, czyli słoń, mysz, kamień i niedźwiedź


Razh

Recommended Posts

Już od dłuższego czasu zastanawia mnie jak coś o masie kucyka może zmienić się w dużą kreaturę. Mam pewną teorię, która opiera się na jednym z bohaterów Marvela. Zmiana kształtu to jedno, a zmiana wielkości to już zupełnie inna sprawa, dlatego myślę, że może być to spowodowane magicznym procesem zmiany odległości między atomami. Chociaż tutaj też wkrada się problem w postaci udokumentowanych dowodów (nie pamiętam co prawda numeru odcinka, ale było na pewno, a przynajmniej tak mi się wydaje) co do zmiany wagi dostosowanej do wielkości. Branie materii z powietrza? Konwersja czystej magii na materię?

Jak to jest ze zmianami u podmieńców? Czy mają ograniczenia co do wielkości istoty, w którą się zmieniają? Gdzie tu zachowanie masy (cichy płacz fizyków w pobliskim kącie)?

Co sądzicie o całej sprawie? Piszcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na pewno nie mają ograniczeń, co zostało pokazane w serialu. Ocellus zmieniła się w takie coś:

 

image.thumb.png.ee47412906d199ab21937123940eba42.png

Co zdecydowanie przewyższa jej masę ciała. Zresztą tak samo jak przybrała postać Chrysalis. 3-4 krotnie większego podmieńca niż ona sama.

 

Fizycznie nie da się zmienić nic na masę, więc to raczej sama magia daje im taką możliwość.

 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje także u smoków:

Spoiler

maxresdefault.jpg

 

Co do Ant-Mana, to polecam analizę z kanału Naukowo TV. W skrócie, mały człowiek (przy zmniejszeniu odległości między atomami) zachowuje siłę dużego człowieka, ale nie jest to fajne, bo np. zwiększa się także siła serca i małe ciało nie wytrzymuje takiego ciśnienia krwi. Kwestii powiększania się (i nagłego nabrania masy) już w ogóle nie dałoby się osiągnąć w ten sposób (tu byłoby zwiększenie odległości zamiast zmniejszenia).

 

Spoiler

 

 

Miałem napisać, że jedynym wytłumaczeniem jest magia, ale przypomniała mi się superpozycja kwantów. Znaczy się według popularnej teorii kwanty mogą podróżować między równoległymi wymiarami. Znaczy się podmieńce w jakiś sposób mogą kontrolować pozycję swoich kwantów (podobnie jak to ma być w przypadku komputerów kwantowych) i w zależności od tego jaką masę i rozmiar potrzebują, w ich wymiarze pojawia się tyle kwantów ile potrzeba do prawidłowego zbudowania ich ciała, a odległość między ich atomami nie zmienia się.

  • +1 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...