Skocz do zawartości

[Zabawa] Zgadnij Miejsce


Starlight Sparkle

Recommended Posts

Pozwolę sobie pozostać, że tak to ujmę, w sypialnianej tematyce. Tym razem moja odpowiedź brzmi:



puzzel przedstawia fragment łóżka z baldachimem Shinig Armora, tego z odcinka, w którym Pinkie dowiaduje się, że księżniczka Cadance jest w stanie błogosławionym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nieee... - Krzyknęły wszystkie razem, po czym Starlight dodała wyraźnie zadowolona — Uff dobrze, że jednak jakaś próba padła, ponieważ już się bałam, że porzucili naszą zagadkę. 

- Jest taka możliwość. Grzegorz nam gdzieś znikł... - Merry rozejrzała się po sali. 

- Jest u mnie w gabinecie. Pewnie coś kombinuje, ale sprawdzę to później. - Starlight zawiesiła kolejny fragment obrazka — Teraz czas na element, który rzuci nieco światła na zagadkę... mam nadzieję.
 

pppp.png.e0574585d4b2f97d068a891b86dbb19e.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

czas na element, który rzuci nieco światła na zagadkę

O tak, zdecydowanie. Piękny fragment niczego. :) A niczego wiele jest na przykład...
 

Spoiler

w kopalniach pod Canterlotem, co wiem od księżniczki Cadance ;) 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kopalnie pod Canterlotem? - Merry powtórzyła słysząc odpowiedź Youkaia. 

- Tak... Twilight mi opowiadała o tym, jak znalazła tam uwięzioną Cadance. - Klacz zamyśliła się — Ciekawe co można tam znaleźć i kto wybudował to miejsce. 

- Nie wiem... i nie zamierzam tego sprawdzać — Mówiła asystentka, przyczepiając kolejny fragment zagadki — I raczej widząc wasze miny, również nie chciałybyście się tam zapuszczać

- Ja mam za dużo obowiązków w szkole — powiedziała szybko Merry widząc jak na nią spojrzała. 

- Możemy popytać o to Celestie... może zdradzi nam coś o tym miejscu — Zastanowiła się chwilkę — Albo Lunę. 

- W każdym razie... o to kolejny fragment obrazka — Wskazała kopytkiem tablicę, patrząc w stronę grających i dodała — Jak myślicie co to za miejsce?

 

pppp.png.2fa362e4cce0633541b4e5f9685060f7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to może być... muszę pomyśleć.
Iiiiii... Nope, wciąż nie wiem. :/  Zatem z braku innych pomysłów (dobra - jeden jeszcze mam, ale jest zbyt oczywisty, jak na tę zabawę ;) ) powiem póki co:
 

Spoiler

że podobne barwy "posiada" wewnątrz butik Rarity - ten z odcinka "Fake it til you make it". Może to "jego" wnętrze? Nie wiem, ale jednego jestem pewny - Rarity kocha swoją grzywę, stąd zawsze otaczają ją fiolety i purpura. Bo to tak pięknie, tak... królewsko :)

 

Edytowano przez Youkai20
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wspaniale kombinujecie... ale muszę was po raz kolejny zmartwić, że to nie są właściwe odpowiedzi. - Mówiła Starlight przechadzając się po sali i przyglądając się grającym. 

- Miejsce królowania Thoraxa może wykorzystamy innym razem — Puściła oczko Grzegorzowi. - królewska Rarity i jej królewskie miejsce? - Zachichotała — Niestety... może jak dołożę to tutaj albo to tam — Zastanawiała się, trzymając przed sobą dwa fragmenty. 

- Starlight — Powiedziała Merry widząc jak klacz nie może się zdecydować - Starlight... daj im teraz jakiś łatwiejszy fragment. 

Klacz spojrzała na Merry mrugając. Po chwili odłożyła oba fragmenty i wybrała inny — Skoro chcesz... Więc niech wygra lepszy.

 

pppp.png.251b27dcdc7ebc387d4bca1bbfaeb6da.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Moi drodzy... - mówiła Starlight wchodząc do sali razem ze swoją asystentką. - Długo rozmawiałyśmy o tym, jaki fragment teraz wam dorzucić i po długiej kłótni... 

- To nie była kłótnia... 

- Jak chcesz — Machnęła Starlight kopytkiem — Po długiej debacie uznałyśmy, że zaryzykujemy taki o to fragment... 

Starlight spojrzała w stronę Merry, która coś usilnie tłumaczyła Grzegorzowi, pokazując rysunek w swoim notatniku. 

- Merry czy możesz dołożyć fragment o numerze dwunastym? 

- Jasne już to robię - Merry zamknęła snów notes i zeskoczywszy z krzesła podbiegła do tablicy. 

- Tak więc teraz wygląda to w ten sposób — mówiła dalej Starlight mijając graczy i zajmując swoje miejsce z boku sali — Czy ktoś ma już jakieś pomysły?

 

pppp.png.f2c331032db44869c42b9d007127a8fc.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że Starlight jest zawiedziona, trzeba będzie wreszcie podać prawidłowe miejsce, bo nam zrobi to, co Discordowi na szkolnym stadionie...

Nieeeeeeeeeee! Ach, co ja zrobiłem :/
Chciałem coś tam sobie tylko zobaczyć na profilu, coś przełączyłem... i usunąłem sobie wszystko, co obserwowałem. Teraz tamte nieszczęsne tematy z godzinę będę z powrotem dodawał do obserwowanych. O ile sobie wszystkie przypomnę.
O, Starlight, najlepsza klaczy w dziejach - weź mnie przytul, bo mi przykro. 

Edytowano przez Youkai20
  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ahh więc zbliżamy się do końca - Starlight zawieszała kolejny fragment obrazka zerkając w stronę Youkaia — A co się stanie, jeśli i ten strzał nie wypali? - Skończyła i spojrzała na tablicę raz jeszcze, sprawdzając, czy element się trzyma, po czym przeniosła wzrok na gracza. - Czy ujrzymy wtedy białą flagę? - przechyliła ciekawie łepek. 

- To by było coś nowego — zachichotała asystentka i skierowała się w stronę wyjścia - Merry chodź, pomożesz mi w jednej sprawie i potem zaraz tutaj wrócimy, zobaczyć jak się skończy cała ta zabawa. 

- Dobrze... a widziałaś Grzegorza? Podobno jest teraz troszkę inny... 

- Ahh wyjaśnię Ci po drodze. No chodź już... 

Merry i asystentka Starlight opuściły pomieszczenie, dyskutując na temat Grzegorza i jednej rzeczy, którą od pewnego czasu przygotowywały. 

 

pppp.png.7645b3875568a2ab2d622966170bd4c8.png

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, chyba mam :)  Chciałem napisać, że to szkoła księżniczki Celestii w Canterlocie, więc wpisałem sobie "School for Gifted Unicorns", a tam gdzieś pośród innych taka grafika:
 

Spoiler

ts1.thumb.jpg.7a30a0123f4678106a8bc317a11496ae.jpg

Ale to nie szkoła, tylko pokój Twilight jak mniemam. Zatem moja odpowiedź to pokój małej Twiley ;)

  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

- Uhh to było dość tego świętowania... - klacz weszła do pomieszczenia rozglądając się. 

Świąteczne ozdoby wciąż wisiały. Nad tablicą świeciły kolorowe lampki, a niedaleko wejścia po prawej stronie stała bardzo ładnie ubrana choinka. 

- Ciekawe czy ktoś tutaj bywał? - Spojrzała na tablicę, gdzie wisiały jeszcze poprzednie puzzle. Po chwili przeniosła wzrok w stronę niedbale pozostawionych krzeseł i odetchnęła głęboko. Jej róg zapalił się magiczną aurą, a wszystkie krzesła i ławki powoli zaczęły ustawiać się na swoich miejscach. 

Po chwili do sali wbiegła Merry trzymając zapieczętowane pudełko i ledwo uniknęła czołowego zderzenia z lewitującym krzesłem. 

- Ejjj... co tu się wyprawia!! - Spojrzała w stronę klaczy i dodała — Co Ty robisz? 

- Co? Ja... przepraszam — Zachichotała i szybko ustawiła krzesła na swoich miejscach — zamyśliłam się... 

- Tak... a wszystkie meble lewitowały bez ładu i składu naokoło Ciebie... - Merry pokręciła głową, po czym położyła paczkę na biurku i dodała — Tutaj są świeżutkie puzzle dla naszych graczy. - Spojrzała na paczkę i skierowała się w stronę drzwi — Ja muszę jeszcze znaleźć Starlight Glimmer... podobno dostała nową listę pytań w trakcie swojej nieobecności. 

- Tak... dobrze to ja to rozwieszę... - Klacz odprowadziła Merry wzrokiem do drzwi, po czym odpieczętowała paczkę i przeglądnęła kilka losowych puzzli. - A więc to jest dzisiejsza zagadka — Przechyliła łepek, po czym magicznie przyczepiła do tablicy jeden puzzel — No... zobaczymy, jak teraz im pójdzie. - Uśmiechnęła się i opuściła pomieszczenie, zostawiając uchylone drzwi.  

pppp.thumb.png.bd53b36d6e5ba783a447704c2987924a.png

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zabawa ponownie, że się tak swojsko wyrażę, rusza z kopyta! Cudnie, ale pierwszą odpowiedź napiszę już jutro... póki co "odkrywam" Netflixa.
 

Spoiler

Tylko nie mówcie o nim Starlight Glimmer, bo skończy jak Twilight, gdy odkryła Wikipedię i nie będzie więcej puzzli ;) 

 

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cheerful Sparkle - Możesz sobie udawać, że to wciąż ty, ale ja i Spike wiemy kim jesteś naprawdę! Co zrobiłeś z Grzegorzem, mów, Podmieńcu! Jak go nam nie oddasz to skończysz na Księżycu... albo w Magicznym Przedszkolu, już ja to załatwię. Księżniczka Celestia jest mi ciągle wdzięczna za smile and wave w Kryształowym Imperium, więc uczyni mi przysługę, gdy jej powiem, że trzeba kogoś zniknąć, a jak zrobię przy tym wielkie oczy i drżącą wargę, to cię zniknie podwójnie, więc bez sztuczek mi!   ;)

  • +1 1
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzała zdumiona na Cheerful Sparkle, gdy wystrzelił istną serię chybionych strzałów. Zamrugała kilka razy oczkami i wskazując go kopytkiem, rzekła. 

- Widziałyście, co on zrobił? - Rozejrzała się po sali i przyłożyła kopytko do łepka — A no tak... jestem tu sama z nimi. - Odetchnęła głęboko i dodała. - Cheerful Sparkle nie masz magicznej umiejętności miotania odpowiedziami i więc ogranicz się do jednej propozycji — Zachichotała i przeniosła kopytko na Youkaia — Niestety nie mistrzu...

Wolno podchodziła do pudełka z puzzlami. 

- Dobrze... skoro nie udało wam się trafić to damy kolejny element układanki, ale z uwagi, że mam kiepski nastrój to dam coś, co i tak wam nie wiele powie — Śmiała się, wyciągając puzzel i przyczepiając go do tablicy — Tak to będzie idealne...

Następnie spojrzała ponownie na Cheerful Sparkle. 

- Jesteś podmieńcem? 

 

pppp.thumb.png.c78ce79326e65866afffc2ebbec0a74a.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...