Skocz do zawartości

[Zabawa] Zgadnij Miejsce


Starlight Sparkle

Recommended Posts

Kilka kucyków wniosło do sali duża czarną tablicę.

Kucyki kierowane przez asystentkę Starlight zawiesiły tablicę na dobrze oświetlonej ścianie, a następnie opuściły pomieszczenie, by wrócić z kilkoma kartonami, które ustawiły obok.

Wszystko było prawie gotowe.

- Witajcie moi drodzy. Kiedyś nasza księżniczka Twilight podarowała swojej uczennicy lustro, do którego były przyczepione zdjęcia z przyjaciółmi.

Ostatnio Starlight wpadła na pomysł, by przygotować wam zabawę polegającą na odgadnięciu miejsca przedstawionego na zdjęciu...

Klacz podeszła do Merry Glow i dodała, wskazując ją kopytkiem.

- Merry robiła za naszą panią fotograf i wróciła z całkiem pokaźną ilością zdjęć, które następnie razem z Starlight pocięłam na fragmenty podobne do puzzli.

Klacz podeszła do tablicy i wskazała ją kopytkiem, a potem na stertę kartonów.

- Wiecie, że nasza pani pedagog bardzo lubi puzzle i gry planszowe, dlatego też zdjęcia będą przyczepiane do tablicy w formie puzzli.

- Ten z was kto pierwszy odgadnie, co przedstawia zdjęcie, ten otrzyma od nas jeden punkt.

- Jeśli przez cały dzień nie otrzymamy poprawnej odpowiedzi, dołożymy kolejny fragment i tak do zapełnienia tablicy.

Spojrzała na zebranych, podnosząc kopytko i powiedziała ostrzegająco.

- Żeby jednak wyeliminować spryciarzy, którzy po prostu poczekaliby, aż odpowiednia ilość puzzli zostanie dodana, to ostrzegam, że gdy obrazek stanie się zbyt oczywisty to nie otrzymacie punktów.

Spojrzała na zebrane kucyki.

- Sądzę, że wszystko jest jasne, tak więc zaczynamy. Pierwszą zagadką będzie…

Otwarła pierwszy karton i wyjęła z niego duży puzzel, który następnie przyczepiła do tablicy.

Punktacja:

Youkai20 - 10 Punktów

Cheerful Sparkle - 2 Punkty

Misterspauls - 1 Punkt

GlaceCordis - 1 Punkt

 

Puzzle:

Puzzle.jpg.9f5f221a57e8a233b42377721200fff8.jpg

 

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klacz siedziała obok tablicy, przyglądając się grającym. Gdy padły pierwsze odpowiedzi zachichotała cicho zadowolona z siebie i z pomysłu Starlight. 

- Niestety nie moi mili... chyba trzeba będzie dołożyć kolejny fragment. 

Spojrzała w stronę swojej pomocnicy, która szybko zeskoczyła ze swojego krzesła i podbiegła do kartonu, z którego wyciągnęła kolejną część układanki.
Chwilę na nią popatrzyła, po czym przykleiła w odpowiednie miejsce na tablicy.

 

Puzzle.jpg.8b8a6f145d781f4f65909799dafe7402.jpg

Edytowano przez Starlight Sparkle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- I to prawidłowa odpowiedz... brawo panie Youkai. - Klacz klasnęła kopytkami i pokiwała głową, potwierdzając jego odpowiedź.

- Cóż już przy drugim puzzlu trafione - zastanowiła się chwilkę, patrząc na tablicę - A miałam dziś wstawić fragmentów, który rzuciłby nieco więcej światła na zagadkę.

- No nic... w takim razie następne zdjęcie - Zeskoczyła z krzesła i odłożyła karton z rozwiązaną zagadka na bok.

- Co by teraz wybrać... - Przeglądała kartony.

- A może to? - zaproponowała Merry wyciągać coś z jeszcze innego kartonu.

- Dlaczego nie... W takim razie następna zagadka to... - Wskazała na pustą tablicę z jednym przyczepionym puzzlem.

 

Puzzle2.jpg.67767b6fd9396199e8d33c7723b46e66.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to jest trudne... Albo i niezwykle proste. Mamy domek... noc, hm, widok raczej rzadki. Widzę trzy możliwości. Póki co zgaduję, iż jest to Ponyville, skoro pierwszy obrazek pochodził z sezonu drugiego, to być może ten jest z odcinka pt. "Luna Eclipsed" (S02E04). Odcinka oczywiście nie jestem pewny (bądź co bądź to zaledwie jeden fragment, ten może równie dobrze pochodzić np. Z odcinka pt. "Do Princesses Dream of Magic Sheep"), ale w tej zabawie nie o odcinek się rozchodzi. Zatem ponownie - wg mnie to Ponyville.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparkle i Merry powoli szły korytarzem w stronę sali z zabawą, wesoło rozmawiając całą drogę. 

- Słyszałaś, że Starlight miała pierwszego odwiedzającego? - Zapytała Merry przyglądając się klaczy. 

- Tak... pan misterspauls. To był jej częsty gość, a teraz zjawił się jako jeden z pierwszych zaraz po remoncie. - Zachichotała, po czym szybko dodała. 

- A wiesz, jak przedstawił jej swoje pytania?  - Spojrzała na Merry.

- Słyszałam, że na karteczce i ponumerowane jak jakiś plan Twilight. - Merry zatrzymała się i zrobiła ruch kopytkiem w powietrzu, jakby prezentowała jakąś nową listę zadań. 

Sparkle roześmiała się i dała znać Merry by nie zatrzymywała się już. Do sali weszły w momencie, gdy wszyscy debatowali nad przedstawioną zagadką. Klacze stanęły cicho w otwartych drzwiach. 

- Czyli stawiacie na Ponyville... - Nagle powiedziała Sparkle i powoli przeszła pomiędzy ławkami kierując się w stronę tablicy a za nią szła Merry przyglądając się grającym.

- Mam dołożyć kolejny fragment? 

- Tak! Wybierz coś losowo. 

- No to niech będzie... - Przeglądała puzzle, po czym wybierając jeden, umieściła go na tablicy — Niech będzie ten!

 

Puzzle2.jpg.f787202fa0436f968f129032adf98e23.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Cóż to takiego... może fragment góry, abo co? Podobne "tło" kojarzę z odcinka pt. "Boast Busters"/"Chwalipięta", no ale skoro to nie Ponyville, to muszę jeszcze pomyśleć...
EDIT - no dobra, mam kolejny pomysł, może to... Wioska Starlight Glimmer nocą?

Edytowano przez Youkai20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klacz cierpliwie czekała niemal cały dzień na propozycję, ale gdy godziny mijały, a odpowiedz padła tylko jedna, spojrzała w stronę tablicy i stwierdziła, że może by wrzucić co bardziej nakieruje graczy na rozwiązanie zagadki. 

- Jejku, jakiego mamy wiernego fana naszej zabawy. Niestety nadal nietrafione. Dobrze teraz dołożymy coś, co może nakierować was na prawidłową odpowiedź. - Kiwnęła w stronę Merry.

- Jesteś pewna? A jak od razu zgadną?

- Zobaczymy, kto pierwszy skojarzy...


- No dobrze. - Merry wyjęła tym razem fragment odsłaniający nieco więcej tajemnicy.

 

Puzzle2.jpg.4b696caa337e9cc6925c6fab2a89c09c.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooooooccccccccccchhhhhhhhhhh... na litość. Wreszcie no...:
 

Spoiler

To jest szpital w Ponyville, z odcinka pt. "Read It and Weep"/"Czytaj i płacz". Szczerze mówiąc, to już była ostatnia miejscówka, o której myślałem. Chciałem się już poddać, choć miałem ten odcinek w głowie od początku, ale zamiast podać budynek, podałem wcześniej miasto. Półtorej godziny zajęło mi dojście do tego, że to szpital;  będę żył przez to krócej o tydzień jak nie lepiej. Jeszcze dam screena:sz1.thumb.jpg.7d830cffe55d599d3b283a819ea60e8d.jpg

 

 

  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merry od samego rana biegała po szkole szukając Sparkle.

Od dwóch dni nie dała nowego obrazka, a Merry otrzymała informację, że gracze zaczynają się niecierpliwić.

Sprawdziła jej gabinet, lecz był zamknięty, a w środku nikogo nie było, o czym klacz się przekonała, gdy podleciała do okna i zajrzała do środka.

Chciała zapytać o to Starlight, lecz i jej nie było w gabinecie, a co najdziwniejsze zostawiła dokumenty na biurku.

Młoda klacz przetrząsnęła szkołę i zrezygnowana postanowiła wrócić do sali zabaw.
Przelatując przez hol, zauważyła, że do szkoły wchodzi Starlight ze swoją asystentką.


- Gdzieście się podziewały! - Krzyknęła, stając przed klaczami. - Nasza zabawa stoi od dwóch dni, a Wy sobie… wychodzicie na spacer?
- Ohh Merry daj spokój. Nie było nas tylko chwilę. Zaraz wszystko nadrobimy… I tak jeszcze długo nie odkryją rozwiązania waszej zagadki.
- Zdziwisz się panno Glimmer — zachichotała Merry — już rozwiązali zagadkę… a raczej on rozwiązał.
- On? Youkai? Zdolna bestia… może teraz będzie miał więcej do roboty. Merry leć szybko i zaktualizuj naszą punktację, a my wybierzemy nowy obrazek.

Zgodnie z poleceniem młoda klacz poleciała do pokoju zabaw. Po chwili do pokoju weszła Starlight z asystentką i spojrzała w stronę tablicy, przy której kręciła się Merry.
- No, no już przy trzecim puzzlu odkryto miejsce? - Starlight podeszła do tablicy i zajrzała do kartonów.
- Może spróbujemy teraz to? - Wskazała na stojący w rogu karton.
Merry rzuciła okiem w stronę pudła i spojrzała na asystentkę, która kiwnęła głową zgadzając się ze Starlight.
- A więc o to pierwszy puzzel nowej zagadki.

 

ghj.png.0f6267e094b8d598e8862bf69cfc2bba.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę... jak się namyślę, to coś zaproponuję... ale to będzie trudne.
EDIT - może to... pokój Starlight Glimmer?

WRÓĆ!!!! W pokoju Starlight nie ma schodów, albo ja jestem ślepy.
Moim zdaniem (i już nie będę go zmieniał) to jest - pauza dla zbudowania napięcia :) - kawałek wnętrza WIEŻY Z KOŚCI SŁONIOWEJ, W KTÓREJ MIESZKAŁA TWILIGHT. Daję głowę, że druga zagadka pochodzi z odcinka pt. "Amending Fences"

Edytowano przez Youkai20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klacz przecierała oczka i patrzyła to na tablice to na Youkaia.

 

- Widzisz... mówiłam Ci. To zdolna bestia. - pokręciła głową z niedowierzaniem. Jeden kwadracik, a ten już odgadł zagadkę.

 

- Ale co z Grzegorzem zrobimy? Odpowiedział czy nie? - Zapytała Merry.

 

- No właśnie... Twilight mieszkała w bibliotece w Ponyville, ale to nie jest zdjęciem tego miejsca. - Zauważyła Starlight pokazując wszystkim całą fotografię.

Spoiler

5c04623a512cd_Puzzle3.jpg.aca3974a4dcd23bfbafd61135a6a8ef6.jpg

 

- Ale jest to biblioteka. - Zauważyła Merry.

 

- Zgadza się. Tak więc tym razem, wyjątkowo rozdamy po punkcie zarówno naszemu geniuszowi, jak i Grzegorzowi. Dobrze tym razem rzucimy wam niezłą zagwozdkę. Merry poproszę o ostatni karton. - Wskazała kopytkiem odpowiednie pudło.

 

asd.png.a9b5280ff12afaada699d2c5c4735923.png

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z krótkich wakacji, podczas których szkoła, jak i inne atrakcje były całkowicie wyłączone.

Klacze postanowiły zajrzeć do klasy, gdzie odbywała się zabawa puzzlami.
Pierwsze co rzuciło im się w oczy zaraz po wejściu to wybrany przez Merry puzzel.

Jasny kawałek nieba nic nie mówił kucykom, więc jak mogły zgadnąć, o co chodzi w teraz.
- Merry, ale lepszego fragmentu wybrać nie mogłaś — Śmiała się asystentka Starlight szturchając w bok pannę Glimmer i wskazując tablicę.
Starlight chwilę patrzyła na tablicę, mrugając oczkami ze zdumienia, po czym roześmiała się i rzekła.

- No faktycznie to niezłe wyzwanie było.
- Ale o co wam chodzi? - Odpowiedziała im naburmuszona Merry i podbiegając do tablicy, zawiesiła na niej inny puzzel.
- Teraz lepiej? Uważam, że dałam wystarczającą podpowiedź… - mówiąc Merry przyglądała się tablicy.
Starlight, jak i asystentka spojrzały na grających, zastanawiając się, czy Merry nie dała zbyt oczywistej podpowiedzi.

 

asd.png.7b308028f538150415ac73267d306174.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...