Skocz do zawartości

[Zabawa] Jaka to Melodia?


Suchar

Recommended Posts

Witam wszystkich w wyczekiwanej głównie przeze mnie zabawie pod nazwą:

Jaka to Melodia?

 

5bfd86f821a8b_DoJakatomelodia.thumb.png.eab01b2da0a72c2baad5c27e496954d0.png

Źródło obrazka: https://derpibooru.org/238440

 

 

Co jakiś czas na głównej stronie działu prowadzone będą zapisy do swego rodzaju, forumowego teleturnieju. Kiedy zbiorą się trzy osoby zabawa wystartuje.

 

Zabawa polegać będzie ona na tym, że po zebraniu odpowiedniej ilości osób, będę w tym temacie podsyłał fragmenty utworów z naszego kochanego serialu. Zadaniem uczestników będzie odgadnięcie tytułu piosenki, lub odcinka a którym się pojawiła, a następnie udzielenie odpowiedzi wysyłając ją na moje PW*, w czasie nie dłuższym niż dwa dni**. Po udzieleniu odpowiedzi przez każdego z uczestników, podam wyniki w tym temacie jednocześnie zadam kolejny fragment. Ma to zapobiec ściąganiu odpowiedzi od innych graczy. W miarę upływu czasu fragmenty będą stawać się coraz krótsze, zwiększając tym samym poziom trudności. Każdy z uczestników ma dwie szanse na odpowiedź, jednak przy jednym utworze może odpowiadać tylko raz, gdy zawodnik straci obie szanse odpada z gry. Wygrywa osoba która jako ostatnia pozostanie w grze, przechodzi tym samym do etapu drugiego. Etap pierwszy będzie powtarzany trzy razy.

 

Etap drugi wystartuje po zakończeniu wszystkich części etapu pierwszego, a wezmą w nim udział zwycięzcy poprzedniego etapu. Druga część będzie trudniejsza, uczestnicy dostaną konkretną pulę piosenek np. z pierwszego i drugiego sezonu i na podstawie znajomości tychże piosenek będą musieli odgadnąć tytuł po na prawdę krótkim fragmencie, tu również mają dwie szanse na odpowiedź. Zwycięzca drugiego etapu wygrywa jednocześnie całą edycję oraz zostaje uhonorowany forumowym awardem.

 

 

W razie jakichkolwiek niejasności, moje PW stoją przed wami otworem.

 

Życzę miłej zabawy i oczekujcie zapisów:D

 

* Proszę nie tworzyć do każdej odpowiedzi nowej rozmowy, tylko pisać w już założonej. Ułatwi mi to pracę.

**W przypadku awarii forum trwającej co najmniej 24 godziny oraz uniemożliwiającej udzielenie odpowiedzi czas na jej podanie zostaje zatrzymany na dniu w którym ostatni raz forum było dostępne, oraz wznowiony po usunięciu usterki.

Edytowano przez Suchar
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Ciemność w studiu przerwał rozbłyskujący reflektor skierowany na wejście. W kręgu światła pojawiła się postać prowadzącego wychodzącego na środek aby rozpocząć teleturniej*

Witam wszystkich państwa w pierwszej edycji forumowej zabawy pod nazwą "Jaka to Melodia?" Do gry zgłosiło się trzech uczestników są to *Studio rozbłysło kolorowymi światłami*: @Youkai20, @swinkipinki oraz @GlaceCordis.*Rozbrzmiały brawa*

Pokrótce poinformuję jeszcze o drobnych zmianach w zasadach gry. Otóż, nie jest już wymagane wysyłanie odpowiedzi na PW, można to robić w tym temacie, jednak pamiętając o umieszczeniu odpowiedzi w spojlerze. W pierwszym etapie można również podać numer lub tytuł odcinka w którym dana piosenka się pojawiła, zamiast tytułu piosenki.

 

Cóż, myślę że to na tyle, rozpocznijmy grę!

 

 

Fragment pierwszy. Na rozgrzewkę dosyć długi urywek.

Spoiler

 

 

Edytowano przez Suchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 o 18:55, Suchar napisał:

 Zadaniem uczestników będzie odgadnięcie tytułu piosenki, lub odcinka a którym się pojawiła, a następnie udzielenie odpowiedzi wysyłając ją na moje PW. Po udzieleniu odpowiedzi przez każdego z uczestników, podam wyniki w tym temacie jednocześnie zadam kolejny fragment. Ma to zapobiec ściąganiu odpowiedzi od innych graczy

Na prośbę pewnej osoby regulamin ponownie zostaje zmieniony. Odpowiedzi do poniższej piosenki oraz każdej następnej powinny być udzielane na moim PW. Przepraszam za zamieszanie.

 

Poprzedni fragment to oczywiście:

Spoiler

You’ll Play Your Part 

S 4 Odc. 25

Do następnego fragmentu przechodzą wszyscy zawodnicy, wszyscy zachowali dwie szanse:NjdaT:

 

Następny utwór:

Spoiler

 

 

Edytowano przez Suchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne sprostowanie do zasad gry:

Wprowadzony zostaje limit czasowy na odpowiedź i wynosi on trzy dni. W przypadku gdy uczestnik nie odpowie w wyznaczonym czasie, zostanie to uznane jako, że nie zna odpowiedzi i utraci jedną szansę. W przypadku awarii forum trwającej co najmniej 24 godziny oraz uniemożliwiającej udzielenie odpowiedzi czas na jej podanie zostaje zatrzymany na dniu w którym ostatni raz forum było dostępne, oraz wznowiony po usunięciu usterki.

 

Osobie która jeszcze nie udzieliła odpowiedzi daję jeszcze dwa dni, po ich upływie przechodzimy do następnego utworu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnej piosenki przeszli wszyscy zawodnicy. Wszyscy z kompletem szans.

 

Poprzedni fragment to:

Spoiler

Smile song

S 2 Odc. 18

 

Następny fragment, również myślę, że dość prosty:

Spoiler

 

 

Edytowano przez Suchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wszyscy odpowiedzieli bezbłędnie, nikt nie utracił szansy.

 

Poprzednio słuchaliśmy:

Spoiler

Glass of Water

S 4 Odc. 11

 

Następny fragment:

Spoiler

 

 

Chyba zbyt proste daję te fragmenty...

Edytowano przez Suchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy zawodnicy, dwóch z nich zachowało po dwie szanse.

@Youkai20- Dwie szanse

@GlaceCordis- Jedna szansa

@swinkipinki- Dwie szanse

 

Poprzednia piosenka funkcjonuje pod dwoma tytułami, a są to:

Spoiler

Find a Pet oraz May the Best Pet Win

 

Następny fragment:

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans bez zmian, wszyscy odpowiedzieli poprawnie.

 

Piosenka której fragmentu słuchaliśmy nosi nazwę:

Spoiler

Becoming Popular

 

 

W takim razie, lecimy dalej:

 

Spoiler

 

 

To ostatni tak długi fragment, następne będą krótsze:interesting:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszło dwoje zawodników, oboje zachowali dwie szanse.

 

Niestety musimy się pożegnać z @GlaceCordis. Przykro mi, ale udzieliłeś błędnej odpowiedzi i straciłeś ostatnią szansę. Mam nadzieję, że dobrze się tu z nami bawiłeś, zapraszam do wzięcia udziału w drugiej turze pierwszego etapu gdzie będziemy wyłaniać drugą osobę która zagra w drugim etapie. Nabór wystartuje już nie długo.

 

Tytuł poprzedniego fragmentu to:

Spoiler

Generosity

 

Do dalszej zabawy zapraszam @Youkai20 oraz @swinkipinki. Jedno z was przejdzie do drugiego etapu. Które? To pokaże czas... Tymczasem zapraszam do odsłuchania kolejnego fragmentu:

Spoiler

 

 

 

Jednocześnie informuję, że ze względu na trwający okres przedświąteczny oraz zbliżające się święta, termin wysyłania odpowiedzi zostaje wydłużony o jeden dzień. Macie czas do wtorku, powodzenia:yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszło dwoje zawodników, jeden z nich zachował obie szanse.

@Youkai20- Dwie szanse

@GlaceCordis-

@swinkipinki- Jedna szansa

 

Poprzednia piosenka nosi tytuł

Spoiler

Make This Castle a Home

 

Zapraszam do odsłuchania kolejnego fragmentu.

Spoiler

 

 

Macie czas do końca roku:lunalaugh:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio słuchaliśmy:

Spoiler

Let the Rainbow Reminds You

 

Z przykrością informuję, że naszą rozgrywkę opuszcza @swinkipinki. Mam nadzieję, że podobała ci się zabawa i jeszcze kiedyś tutaj zawitasz:pinkieawesome:

 

Pierwszym graczem który dostał się do drugiego etapu zostaje @Youkai20, który przez całą dotychczasową grę nie stracił ani jednej szansy. Gratuluję i życzę powodzenia w dalszej grze. Na razie jednak masz wolne, bo będziemy wyłaniać twoich oponentów:lunalaugh:

 

W najbliższym czasie wystartuje nabór do kolejnej części pierwszego etapu, gdzie ponownie trzech użytkowników będzie walczyć o przejście do drugiego etapu i możliwość rywalizacji o forumowy award. Nabór będzie prowadzony w osobnym temacie, na głównej stronie działu, więc radzę obserwować, jeżeli ktoś jest zainteresowany udziałem:interesting:

Edytowano przez Suchar
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

I witam w drugiej już części pierwszego etapu zabawy "Jaka to Melodia?". Zasady pozostają identyczne jak w pierwszej części, jednak zmienia się obsada graczy. Tym razem o wejście do drugiego etapu zawalczą:

 

@IloveSombra

@darkblodpony

@MagiMemNon

 

Witam serdecznie.

Jak już mówiłem, zasady gry się nie zmieniają. Ponownie każdy ma dwie szanse na odpowiedź, ponownie odpowiadamy pisząc do mnie na PW, ponownie macie na to trzy dni od opublikowania fragmentu(prosiłbym o nie tworzenie za każdym razem nowej rozmowy, tylko pisać w już powstałej. Ułatwi mi to pracę;)). Po utracie wszystkich szans zawodnik odpada, a etap wygrywa ten, który jako ostatni pozostanie w grze.

W następnym poście pojawi się pierwszy fragment do odgadnięcia, jednak niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to nastąpi, ze względu na problemy techniczne ze strony Youtube. Przepraszam za utrudnienia i życzę powodzenia oraz miłej gry:enjoy:

Edytowano przez Suchar
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy uczestniczy. Wszyscy zachowali komplet szans.

 

Poprzedni fragment nie sprawił wam trudności, było to oczywiście:

Spoiler

Art of the Dress

 

Kolejny fragment:

Spoiler

 

 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy uczestniczy. Wszyscy zachowali komplet szans.

 

Przepraszam za lekką obsuwę :v

 

Poprzedni fragment również nie był dla nikogo problemem, więc zwiększamy poziom trudności skracając czas wycinka o połowę

 

Ostatnio słuchaliśmy:

Spoiler

I'll Fly

 

Kolejny fragment:

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy uczestniczy. Wszyscy zachowali komplet szans.

 

Coś wam za dobrze idzie, trzeba będzie podwyższyć nieco poziom:twistare:

 

Poprzednio słuchaliśmy:

Spoiler

Light of Your Cute Mark

 

I kolejny fragment do odsłuchania:

Spoiler

 

 

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy zawodnicy. Jeden z nich zachował wszystkie szanse.

 

Niestety nie mogłem uznać dwóch odpowiedzi, mimo że autorzy byli blisko. Wymagany jest poprawny tytuł piosenki, a brzmi on:

Spoiler

Bats

 

Tabela szans prezentuje się obecnie następująco:

 

@IloveSombra- Jedna szansa

@darkblodpony- Dwie szanse

@MagiMemNon- Jedna szansa

 

Przejdźmy zatem do następnego fragmentu:

Spoiler

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy uczestnicy. Nikt nie utracił szansy.

 

Wszyscy odpowiedzieli jednogłośnie, że poprzednia piosenka to:

Spoiler

Flawless

 

 

Oto kolejny fragment:

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszli wszyscy zawodnicy. Stan szans nie zmienił się.

 

Poprzednia piosenka:

Spoiler

Pinkie's Lament

 

Widzę, że nie dajecie za wygraną i dzielnie się trzymacie. Tak trzymać!

 

Kolejny fragment:

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do następnego fragmentu przeszło dwóch zawodników.

 

I niestety nadszedł czas pożegnań... Naszą zabawę opuszcza @MagiMemNon, po utracie ostatniej z szans. Dziękuję za wzięcie udziału i mam nadzieję, że dobrze się z nami bawiłeś;)

 

W grze pozostaje zatem dwójka uczestników, z czego tylko jeden wejdzie do drugiego etapu, a o przejściu zadecydują kolejne przesłuchane fragmenty...

 

@IloveSombra- Jedna szansa

@darkblodpony- Jedna szansa

@MagiMemNon-

 

Poprzednio słuchaliśmy:

Spoiler

You Got to Share, You Got to Care

 

Kolejny urywek:

Spoiler

 

 

Edytowano przez Suchar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto kończy się druga część eliminacji. W tym momencie musimy się pożegnać z @darkblodpony, mam nadzieję, że się nie nudziłeś bawiąc się tutaj z nami;)

 

Na liście zwycięzców ląduje @IloveSombra i jednocześnie przechodzi do drugiego etapu, który już niebawem. Gratuluję!

 

Otwieram nabór do kolejnej części eliminacji, gdzie wyłonimy ostatnią osobę która wystartuje w drugim etapie. Zapisać się można w temacie poniżej, a gdy ponownie zbiorą się trzy osoby, gra się rozpocznie.

Spoiler

 

 

Poprzednia piosenka:

Spoiler

Pinkie's Present

 

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...