Suchar

[Dyskusja] Muzyka magią świąt

Recommended Posts

- Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem,[...]

 

- Ładne piosenki śpiewacie na wigilię serdeczności. Chyba przerobię kilka i zaprezentuję gdzieś jak będę następnym razem w Equestrii.

U nas nie obchodzi się wigilii serdeczności, tylko święta Bożego narodzenia, a piosenki śpiewane podczas nich nazywane są kolędami.

- No... Dobrze. A te święta to obchodzi się na całym świecie?

Na całym może nie, ale wiele krajów w tym okresie świętuje, może nie koniecznie to samo co my, ale świętuje. Święta w innych krajach mogą mieć inną różną długość, inne zwyczaje, lub zupełnie inaczej się je obchodzi. Nawet tu, w Polsce w zależności od regionu występują drobne różnice w obchodach, również w aspekcie muzycznym.

- I tu mnie zainteresowałeś, jakie konkretnie różnice w muzyce masz na myśli?

To pytanie może zostawimy użytkownikom, oni na pewno będą mieli większą wiedzę.

 

Po odwiedzeniu nas przez @Stormy Mood Octavia bardzo zainteresowała się tematem świąt w naszym świecie i chciałaby się dowiedzieć więcej o zwyczajach związanych z muzyką w innych rejonach Polski oraz świata. ŚląskKaszuby, Kresy wschodnie oraz inne regiony na pewno mają jakiś swój "repertuar kolędowy" różniący się od standardowego zestawu. A może ktoś spędza święta święta za granicą i chciałby się podzielić piosenkami śpiewanymi w innych krajach?

Octavia bardzo się ucieszy jeśli będzie mogła poznać inne zwyczaje, szczególnie że ostatnio nie może znaleźć inspiracji do tworzenia.

 

Także zapraszam! Dzielcie się muzyką, dyskutujcie na jej temat, stwórzmy razem atmosferę świąt!

Edytowano przez Suchar
  • +1 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość Automatyczna

 

Temat został zamknięty i przeniesiony do Archiwum Działowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.