Stormy Mood

Krąg Światła [Oneshot] [Alternative Universe] [Mystery] [Sad] [Konkurs]

Recommended Posts

Krąg Światła

L I N K

Księżniczka Twillight poszukuje zgubionych zaklęć. Do pomocy zgłasza się Antilia.

Pegaz trafia do pewnego domu, gdzie odkryje dawno zapomniane magiczne sekrety, ale i coś więcej...

Jak bardzo jedno zaklęcie potrafi zmienić czyjeś życie?

:runningvinyl:

Przychodzę do działu opowiadań z opowiadaniem, które powstało na konkurs w dziale Twillight.

Z tym fikiem udało mi się wygrać drugie miejsce, za co bardzo dziękuję :hug4: Tak jak napisałam już w temacie konkursu, wstawiam go także tutaj, do działu opowiadań. Co prawda miał być już po świętach, a troszkę czasu minęło, ale przynajmniej zdążyłam przed końcem roku 

Fabularnie treść pozostała taka sama, poprawione jest formatowanie i te błędy które wychwyciłam. Podrzuciłam też tekst do pre-readingu, bo w samym konkursie Krąg uczestniczył bez niego, aby zachować zgodność z regulaminem. Mam nadzieję że tagi są ok.

Jako że już wkrótce zmienimy datę na 2019:

Życzę wam wszystkim udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku ^^ 

• +1 2
  • Lubię to! 4
  • Mistrzostwo 1

Jeśli chodzi o mnie, to opowiadanie to bardzo mi się spodobało, ponieważ nie tylko spełniało wymogi konkursu (czyli było opisem zaklęcia), ale snuło ponadto pewną ciekawą historię. Kiedy je przeczytałem, zacząłem żałować, iż samemu zrezygnowałem z formy opowiadania w konkursie, ponieważ byłem pewny, że "Krąg Światła" zajmie pierwsze miejsce. Moim zdaniem powinien :)

Przejdźmy jednak do samego tekstu.

Fabularnie otrzymujemy wspomniany opis działania zaklęcia przeplatany wspomnieniami, wydarzeniami i czasem dygresjami, co moim zdaniem wyszło naprawdę fajnie. Czytało mi się ten tekst przyjemnie, a historia naprawdę mnie wciągnęła.

Bardzo spodobało mi się nazewnictwo stosowane w tekście oraz mityczne stworzenia. Zastanawiam się czy je sama wymyśliłaś czy też czerpałaś inspirację z jakiś dawnych wierzeń? Osobiście wszystko to mi się skojarzyło z Inuitami, choć jest to całkowicie luźne skojarzenie, ponieważ o ich kulturze w zasadzie nie wiem zbyt wiele... Jeszcze. Zamierzam nadrobić te braki :MJTQO: Ogółem, to szkoda że wcześniej nie napisałaś tego tekstu, bo przy jednym moim opowiadaniu pewnie bym miał nadzieję na zgodę wykorzystania Twoich pomysłów dotyczących tych "mitów".

Co do postaci, to w zasadzie wyróżnia się jedna, o której za bardzo nie wiedziałem co myśleć na początku, ale to właśnie jej historię poznajemy i powoli jej zachowanie staje się jasne. Nic nie napiszę więcej, żeby nie zdradzać fabuły.

Technicznie było dobrze wcześniej, kiedy czytałem ten tekst i ufam, że autorka rzeczywiście poprawiła błędy, o czym wspomina. Jak jest teraz nie wiem, ponieważ nie czytałem drugi raz skoro fabularnie jest bez zmian.

Podsumowując, kawałek przyjemnego opowiadania z ciekawymi pomysłami. Polecam :NjdaT:

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się