Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu poszukuje jakiegoś zajęcia, w którym mógłbym się odnaleźć, więc postanowiłem, że pójdę w kierunku muzyki, jako DJ. Dostałem zielone światło od DJ Pona 3.:djpon3:

Jeśli chodzi o początek rozpoczęcia przygody z muzyką, na obecną chwilę nie jestem wstanie podjąć żadnych działań w tym kierunku. Moje godziny pracy nie pozwalają mi zapisać się do szkoły. W weekendy jest zamknięte,

dlatego do tego czasu, muszę poczekać aż będę mógł wziąć dzień wolny od pracy i zapisać się na wstępną konsultacje, aby zaznajomić się ze sprzętem.

Kurs trwa 3 dni, około 18 godzin.

Sprzęt powinienem kupić po konsultacji? Tak, aby trenować po każdym dniu w domu, czy po skończonym kursie?

Na samym początku, po konsultacji będę musiał podjąć ważną decyzje, czy pójdę w kierunku Gramofonów (Winyli) czy odtwarzaczy cyfrowych, dlatego mam pytanie do was, czy ktoś z was miał styczność z sprzętem dla DJów.

-Odtwarzaczami CD od Pionieer CDJ jak i XDJ.

-Gramofonami do scratchowania.

Moje propozycje zestawu:

Pioneer DJM 750 mk2.

Spoiler

LyiWfK4.jpg

2 razy Pioneer PLX 1000.

Spoiler

ebWxxnj.jpg

Cały zestaw.

Spoiler

mERAmi8.png

Co jest godne polecenia, do tego czasu zanim to nastąpi każda opinia będzie dla mnie ważna. Chciałbym w tym wątku również informować was o moich postępach w tym kierunku.

Co o tym myślicie?

A może zwariowałem dajcie znać.

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.

Swego czasu, przez jakiś miesiąc byłem DJem. Nie wyszło (mała miejscowość, jeszcze mniejsze zainteresowanie). Mimo to, dam ci kilka rad:

1. NIE pakuj się od razu w cholernie drogi sprzęt. Na początek wystarczy coś starszego, używanego. Poczytaj recenzje, opinie na forach etc. 

2. Moim zdaniem lepiej zacząć od muzyki cyfrowej. Jest łatwiej dostępna, tańsza i zajmuje mniej miejsca. 

3. Kup sprzęt po kursie. A co jeśli pomimo ogromnych chęci nie będziesz miał do tego głowy? 

4. Nie zapominaj o dobrych słuchawkach. Muszą mieć:

• kabel typu "świński ogon", 
  • możliwość przekręcania muszli o 180 stopni
  • zapewniać dobrą jakość dźwięku
  • przejściówkę mini jack - duży jack. 
  • być wytrzymałe

Może coś jeszcze napiszę

• +1 1

23 minuty temu, Triste Cordis napisał:

Mimo to, dam ci kilka rad

Wielki dzięki za cenne informacje.

1.Jeśli chodzi o cenę sprzętu to nie ma znaczenie, bo mieszkam w UK więc u mnie nie jest drogie , po za tym ja nigdy nie żałuje wydanych pieniędzy.

2.Wiadomo łatwiej i wygodniej ale właśnie ciągnie mnie to Winylów tak jak mój mentor gra :djpon3:i ta przyjemność posiadania muzyki Winylu taki urok.

3. Chęci mogą kiedyś zniknąć to prawda ale póki co miksuje sobie w programie co dzień w Virtual DJ pro i mi się podoba.Zawsze mogę grać w domu dla siebie dla przyjemności.

4.A tu będę musiał zgłębić temat i się rozejrzeć .

Edytowano przez wampir221

W tym miejscu będą znajdować się wszystkie aktualizacje związane z kursem.:NjdaT:

Lista kupionych rzeczy:

1.Głośniki Pioneer DM 40

Spoiler

WeyIirI.jpg

Spoiler

TYgx2vM.jpg

Potwierdzone terminy.

1 marca konsultacja 2 godzinna.

8,9 i 10 kwietnia 3 dniowy kurs od 10:00-16:00.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się