Skocz do zawartości

Królewskie Antyprzygody [Seria][NZ]


Kredke

Recommended Posts

Kolejne Czterdzisci odcinków przeczytanie (i to jakiś czas temu) pora na komentarz.

Ogólnie jest progress, z tej czterdziestki już jakieś trzy czwarte odcinków uważam za warte napisania i przeczytania. Do tego pojawił się mój absolutny faworyt w całej serii czyli odcinkek 55, "Ziemia Obiecana". Jest to rozdział wyjątkowy, bo przyjęta forma przypowieści idealnie pasuje do formuły krótkiego rozdziału. Jednak mimo minimalnej formy jest przewrotna w treści, to co z początku wydaje się propagandową legendą na końcu okazuje się być czymś zupełnie innym. Wyjątkowa udane zgranie wielu motywów w małej formie.

Poza tym godne nadmienienia jest "Wielka Biblioteka Przyjaźni", za prosty (choć często zapominany) motyw, że Equestria to coś więcej niż kuce i lokacje znane z serialu, i że to "społeczeństwo kucy" może w końcu się do czegoś przydać. "Dylemat" jest średnim odcinkiem, który byłby idealnym scenariuszem na średni odcinek serialu. xD

Seria "Przeznaczenie" jest ciekawa jednak odgórnie narzucona minimalistyczna forma, sprawia, że mamy zbyt wiele grimdarku na raz, nie pozwala jednemu smutnemu wydarzeniu wybrzmieć do końca, a już następuje następne. 

I żeby nie było, że tylko mroczne rzeczy lubię to humor w "Twilight" jak najbardziej przypadł mi do gustu. Następnie mamy odcinek 59 "H'rbtha", która rozpoczyna przyjemną mini-serię. Po niej mamy nieco bardziej smutną, ale też przyjemną serię o Tempest Shadow.  Godne wspomnienia są również dwa odcinki z Sombrą. "Zdrada" przedstawia nieco przyziemny, ale i ciekawy motyw, że nawet król rzadko kiedy ma swobodę decyzji. "Posąg" z kolei pokazuje, że pewnych rzeczy nie sposób odkupić. 

Na zakończenie był bardzo pocieszny odcinek "Spacer" o "zwykłym-niezwykłym" dniu dwóch sióstr. 

No i jako bonus muszę wspomnieć, że choć nie lubię absurdalnego humoru to "Erę Imperiów" doceniam za hermetyczne żarty z Age of Empiress. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz i przeczytanie kolejnych odcinków. 

 

Co do „Ziemi Obiecanej” to jest to odcinek z którego jestem wyjątkowo zadowolony i cieszę się że się spodobał. Jeżeli chodzi o „kredkohumor” to kolejne epizody są nastawione w sporej mierze na absurdalne komedyjki. Z wyjątkiem odcinka nr 84 który był pewnym eksperymentem z mrocznymi motywami (i nie do końca chyba udanym motywem). 

Aktualny odcinek ma numer 98. Dziś porzucamy śmieszki i wchodzimy w smutne klimaty. Luna może wreszcie spełnić daną tysiąc lat temu obietnicę. Fanfik, jak pisałem, bardziej na smutno choć jest pewien wesoły fragment z początku (zwyczajnie nie mogłem się powstrzymać - to co się tam działo w nocy tomateriał na prawdopodobnie kolejny odcinek - ale najpierw jutrzejszy i specjal na setny dzień mojego pisania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek numer 99. Kontynuacja poprzedniego epizodu. Ponownie, odcinek utrzymany w smutniejszym tonie.

 

Jutrzejszy odcinek stoi pod znakiem zapytania. Czeka mnie bardzo wyczerpujący dzień, ale postaram się, by setny epizod się pojawił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek nr 100. Niby special, ale inny niż prawdopodobnie by się część z was spodziewała:)

 

Aktualnie „Królewskie Antyprzygody” liczą 63557 słów. najdłuższym odcinkeim jest „Dylemat” który liczy 2252 słowa. Najkrótsze to początkowe drabble po sto słów. Jedno muszę przyznać, świetnie się bawiłem przy pisaniu kolejnych odcinków. I mam nadzieję, że i Wy się dobrze bawiliście czytając kolejne odcinki. 

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy czytali kolejne epizody. Specjalne podziękowania dla osób z Kącika Lektorskiego Bronies Corner, za niestrudzone czytanie na głos kolejnych odcinków. 

 

Czy będzie jutrzejszy odcinek? Nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...