Skocz do zawartości

No siemka wszystkim :D


Aurinko

Recommended Posts

Kopytko /)

 

Aurinko melduje się na forum! :fluttershy5:

 

Jestem takim trochę starym-nowym bronym. Kucyki zacząłem oglądać już we wczesnym 2012 roku, no ale jakoś nigdy nie udzielałem się za bardzo w fandomie, zawsze było "coś pilniejszego do zrobienia" i tak to wyszło. Byłem przez parę lat członkiem innego fandomu, ale ilość w nim osobników... um... toksycznych, w pewnym momencie mnie przerosła i od 1-2 lat jestem z nim dość mocno na dystans.

Znalazłem za to więcej czasu na kucykowanie, nadrobiłem trochę zaległości w oglądaniu serialu, i w końcu pomyślałem że fajnie by było wyjść z piwnicy i zanurkować trochę głębiej w tym świecie. I tak oto trafiłem na to forum! :fshug: 

 

Prywatnie jestem dosyć zwyczajnym typkiem, pracuję sobie w gastronomii, robię drugie podejście do technika informatyka w policealnej (pierwsze kilka lat temu przerwane bo rozwiązali mi grupę akurat kiedy byłem na 3 semestrze xD) bo na studia niestety z moimi "talentami" wybitnie się nie nadaję.

Słucham głównie rocka/metalu (bycie kucem zobowiązuje), ale nierzadko wpadnie mi w ucho coś z totalnie innej beczki. Czytam różne rzeczy, najczęściej szeroko pojętą fantastykę. Z bardziej hipsterskich zainteresowań mogę wymienić minerały, skały itp. cuda (tak, Maud Pie to moja bratnia dusza) i lingwistykę (tak, chcę nauczyć się starokucykowego xD). Lubię pizzę i jestem uzależniony od porannej kawy. 

 

Moimi ulubionymi kucykami z serialu są Fluttershy, Rarity i Dashie. :yay::rarityexcited::rd6:Chyba każda w równym stopniu.

 

Avek jest roboczo-zastępczy xD zasadniczo będzie na nim kuc, ale najpierw trzeba nie być leniwą bułą i go w końcu narysować. Kopytnych nigdy nie rysowałem, ale miejmy nadzieję że pierwszy raz nie będzie aż taki tragiczny.

 

Coś tam kombinuję z OC-kami, mam 3, dobiję pewnie do 6 i będę mieć swój własny Mane 6 xD głównie będą wykorzystywane do jakichś opowiadań i artów, stąd trochę większa ich liczba. 

 

Nick znaczy po fińsku "słońce", i wziął się z jednej ze zwrotek piosenki "Sata salamaa" Vicky Rosti, która reprezentowała Finlandię na Eurowizji w roku 1987 i do której jakiś brony utworzył ten teledysk, będący moim absolutnie ulubionym filmikiem na YT! :rainpriest:

 

Z fandomu znam 2 osoby, na żadnym ponymeecie jednak jeszcze nigdy nie byłem. No ale kiedyś musi być ten pierwszy raz! ^^ 

 

I to chyba tyle na początek *przytula wszystkich, nikogo nie oszczędza*

 

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, towarzyszu.
Miło poznać i przywitać kolejną osóbkę na forum. Żeby jakoś zacząć rozmowę tradycyjnie zadam kilka pytań.
1. Gdzie robisz w gastro? Nie wstydź się, bo ja też tam robię :P
2. Czy oprócz MLP jakieś seriale animowane oglądasz/łeś?
3. Grywasz w gry? Jakiekolwiek. Czy planszowe czy komputerowe. Jeśli tak to wymień ulubione, czy gatunki ^^

Jeśli chodzi o kucykowe OC'ki to nie są to OC'ki, a FC'ki. Fan Charactery, bo bazujemy na stworzonym już uniwersum. Nawet jeśli alternatywny będzie.
Pierwsze na co zwróciłam uwagę to ten avek i podoba mi się jego minimalizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o, jednak siedzi ktoś oprócz mnie tutaj o takiej zakazanej godzinie xD

 

17 minut temu, PervKapitan napisał:

Gdzie robisz w gastro? Nie wstydź się, bo ja też tam robię :P

 

North Fish. Nawet całkiem OK, z moich rozmów z drugim gastrokucem wynika że mamy parę rzeczy inaczej rozwiązanych niż w lokalach AmRestu (KFC. Burger King itd) w których chyba większość ludzi pracuje, czasem są to pomysły lepsze niż u nich, czasem gorsze. Ale nie jest źle ^^

 

23 minuty temu, PervKapitan napisał:

Czy oprócz MLP jakieś seriale animowane oglądasz/łeś?

 

*śpiewa* Kaczki, u u :D ale to dawno temu. I w czasach gimbazowo-licbazowych trochę Simpsonów.

Z obecnych seriali obejrzałem kilkanaście odcinków Regular Show, który uważam za jeden z lepiej zrobionych ostatnio seriali animowanych. Trafiłem też parę razy na Gumballa i też doceniam, fajny schizowy humor.

 

Ogółem brakuje mi trochę systematyczności do oglądania seriali, jak już skupię się na jednym to ciężko mi na bieżąco oglądać inne xD

 

35 minut temu, PervKapitan napisał:

Grywasz w gry? Jakiekolwiek. Czy planszowe czy komputerowe. Jeśli tak to wymień ulubione, czy gatunki ^^

 

Właśnie tak średnio, trochę brakuje mi czasu ^^'  a w planszówki po prostu nie mam z kim xD

 

Ale jest jedna gra którą przeszedłem całą i bardzo cenię za design, fabułę i ogólny klimat - pierwsza część Unreala.

 

fajnie by było sobie obczaić dodatek Return to Na Pali, z tego co widziałem po gameplayach na yt jest bardzo podobna do jedynki ^^

 

41 minut temu, PervKapitan napisał:

Jeśli chodzi o kucykowe OC'ki to nie są to OC'ki, a FC'ki. Fan Charactery, bo bazujemy na stworzonym już uniwersum. Nawet jeśli alternatywny będzie.

 

Ups :flutterblush:  To tego nie wiedziałem, z kim bym nie rozmawiał każdy nawija o OCkach xD

 

42 minuty temu, PervKapitan napisał:

Pierwsze na co zwróciłam uwagę to ten avek i podoba mi się jego minimalizm.

Yay! Dziękuję :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aurinko napisał:

...o, jednak siedzi ktoś oprócz mnie tutaj o takiej zakazanej godzinie xD

 

Toż to najlepsze godziny!

 

2 minuty temu, Aurinko napisał:

North Fish. Nawet całkiem OK, z moich rozmów z drugim gastrokucem wynika że mamy parę rzeczy inaczej rozwiązanych niż w lokalach AmRestu (KFC. Burger King itd) w których chyba większość ludzi pracuje, czasem są to pomysły lepsze niż u nich, czasem gorsze. Ale nie jest źle ^^

To ja w przeklętym maczku robię :P
 

2 minuty temu, Aurinko napisał:

Ups :flutterblush:  To tego nie wiedziałem, z kim bym nie rozmawiał każdy nawija o OCkach xD

Właściwie to nie znam nikogo poza sobą i bratem, kto by na to zwracał uwagę. Na samym forum wszędzie pisze OCek jako o postaci bazowanej na MLP. Cóż. Chyba nie zmienię podejścia ludzi w nazywaniu, ale zawsze można uświadomić ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aurinko

 

Witaj na forum :bronies:

 

Baw się tu dobrze - jesteś wśród swoich :cadancehug2:

 

Mamy tu sporo ciekawych zabaw, roleplayów itp., dyskusje trochę wygasły, bo zostały już chyba obgadane wszystkie aspekty serialu... Ja też uwielbiam poranną kawę i mam podobny gust co do kucykowych postaci, więc widzę na początek, że chociaż tyle mamy wspólnego :)

 

Co do toksycznych ludzi: myślę, że w każdej większej zbiorowości może się zdarzyć jakaś denerwująca zakała :chainsaw: Najlepiej jest po prostu takich ludzi olać i skupić się na tych, których lubimy/ szanujemy. W naszym fandomie większość osób jest otwarta i sympatyczna (jak kucyki :saywhat:), więc witaj raz jeszcze i zostań z nami na dłużej.

 

Pozdrówki /)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, 

Za dużo, jak zwykle ostatnimi czasy, do powiedzenia w powitaniu nie mam, więc by nie było jakoś strasznie krótko, to powiem, jak zostało co prawda już napisane powyżej, że osobnikami toksycznymi najlepiej się nie przejmować. 

Mam nadzieje, że pobyt na forum będzie udany.

Pozdrawiam, Ziemniak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cheerful Sparkle napisał:

Witaj na forum :bronies:

 

No witam ^^ 

 

(btw - skąd można wziąć takie gify z kucami przybijającymi kopytko, bo nie widzę ich w emotkach? Są uroczeee :angelbloom:)

13 godzin temu, Cheerful Sparkle napisał:

dyskusje trochę wygasły, bo zostały już chyba obgadane wszystkie aspekty serialu...

 

...o właśnie, czy paleontologia forumowa jest tutaj zakazana? Bo jeżeli znalazłby się jakiś arcyciekawy stary wątek, to pewnie pojawiłaby się pokusa żeby coś w nim jeszcze napisać od siebie :fluttershy4:

 

13 godzin temu, Cheerful Sparkle napisał:

Ja też uwielbiam poranną kawę i mam podobny gust co do kucykowych postaci, więc widzę na początek, że chociaż tyle mamy wspólnego :)

 

 

Yay!

 

13 godzin temu, Cheerful Sparkle napisał:

Co do toksycznych ludzi: myślę, że w każdej większej zbiorowości może się zdarzyć jakaś denerwująca zakała :chainsaw: Najlepiej jest po prostu takich ludzi olać i skupić się na tych, których lubimy/ szanujemy.

 

Nie no, pewnie że w każdej. Chociaż mam wrażenie że w niektórych więcej niż w innych. Przynajmniej tam gdzie byłem wcześniej.. oj, bardzo często brakowało mi u boku takiej Pinkie z piłą mechaniczną xD

 

A olewanie zazwyczaj działa, potwierdzam. Gorzej jest kiedy ktoś po prostu zaweźmie się na kogoś i brak reakcji z jego strony traktuje jako zachętę do dalszego przedłużania sobie pewnej części ciała poprzez oczernianie i wyśmiewanie tej osoby ^^' 

 

Ale co do zasady 100% zgody :fluttershy5:

 

5 godzin temu, Ziemniakford111222 napisał:

Witam na forum, 

Za dużo, jak zwykle ostatnimi czasy, do powiedzenia w powitaniu nie mam, więc by nie było jakoś strasznie krótko, to powiem, jak zostało co prawda już napisane powyżej, że osobnikami toksycznymi najlepiej się nie przejmować. 

Mam nadzieje, że pobyt na forum będzie udany.

Pozdrawiam, Ziemniak. 

 

Hai

No mam nadzieję że czasy największej styczności z toksykologią mam już za sobą xD

 

Pozdrowionka /)

 

3 godziny temu, IloveSombra napisał:

Ostatnio na forum dość cicho, ale zawsze wypada się przywitać.

Witaj nowy kucu, fajnie że wpadłeś.:1xkfz:

 

Hejkaa :rainhug: 

 

1 godzinę temu, Starlight Sparkle napisał:

Cześć. 

Witaj na forum i baw się dobrze. Mam nadzieję, że trochę z nami zostaniesz.:rdhug:

 

No taki właśnie mam zamiar! :rwink:

 

Jak na razie bardzo mi się tu podoba, forum jest ładne i jak dla mnie bardzo wygodne w użytkowaniu, a atmosfera bardzo miła ^^ Zobaczymy jak będzie dalej i co jeszcze tutaj ciekawego odkryję.

 

20 godzin temu, PervKapitan napisał:

Toż to najlepsze godziny!

 

Grzeczne kucyki o tej porze śpią! :lazyrainbow:

  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cheerful Sparkle napisał:

A proszę bardzo: klikasz w ikonę emotek, wybierasz "kategorie", potem z listy "pozostałe kucyki" i na samym dole masz kopycio :NjdaT:

 

Dziękuuuję ^^

 

Byłem O KROK xD bo  otworzyłem "kategorie" ale nie pomyślałem że może tam być coś innego niż w głównym panelu  :derp3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 03:25, Aurinko napisał:

Z obecnych seriali obejrzałem kilkanaście odcinków Regular Show, który uważam za jeden z lepiej zrobionych ostatnio seriali animowanych. Trafiłem też parę razy na Gumballa i też doceniam, fajny schizowy humor.

W takim razie z całego serca polecam Gravity Falls. Zapraszam do tego tematu, w którym znajdziesz linki do wszystkich odcinków (po angielsku). 

 

Cytat

Ale jest jedna gra którą przeszedłem całą i bardzo cenię za design, fabułę i ogólny klimat - pierwsza część Unreala. Fajnie by było sobie obczaić dodatek Return to Na Pali, z tego co widziałem po gameplayach na yt jest bardzo podobna do jedynki ^^

Oho, szacun za Unreala :isee: Kto by pomyślał, że na tym forum będą ludzie, którzy go ogrywali. Na GOG.com możesz kupić grę w wersji Gold. Co prawda teraz cena jest dość duża, ale prędzej, czy później będzie jakaś wyprzedaż. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 00:36, Pshemo napisał:

Have fun :pinkie:.

 

Chyba już mam ^^

 

Dnia 18.01.2019 o 08:47, Triste Cordis napisał:

W takim razie z całego serca polecam Gravity Falls. Zapraszam do tego tematu, w którym znajdziesz linki do wszystkich odcinków (po angielsku). 

 

Dzięki :fluttershy5:

 

Dnia 18.01.2019 o 08:47, Triste Cordis napisał:

Oho, szacun za Unreala :isee: Kto by pomyślał, że na tym forum będą ludzie, którzy go ogrywali.

 

No pacz pan, niektóre kuce potrafią magią przyjaźni nawet Skaarjów pokonać! xD

 

A tak na serio to tak, bardzo lubię klimat Unreala, zarówno lokacje na różnych opuszczonych statkach kosmicznych jak i w tych świątyniach/zamkach Nali (Sun Spire <3 ) mają w sobie to fajne, ciężko-ponuro-straszne COŚ. Gra-dinozaur, ale nawet dziś imho robi bardzo dobre wrażenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orsiro napisał:

@Aurinko Witaj na forum i miłej zabawy ;).

 

No hejka ;) 

 

59 minut temu, misterspauls napisał:

Cześć Aurinko!

Witam cię na forum i życzę ci miłej zabawy.

Czy masz jakiś swój fanfik?

Lubisz czytać fanfiki?

 

Witam i dziękuję ^^

 

Fanfika żadnego jeszcze niestety nie napisałem, ale coś mi tam się powoli układa w głowie. Może za jakiś czas przyjmie formę pisemną.

Ogólnie mam tendencje do zwlekania z dzieleniem się swoją twórczością bo zawsze mi się wydaje że nie dałem  z siebie wszystkiego ^^' 

 

A czytać bardzo lubię. Piszesz coś? :fluttershy5:

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...