Skocz do zawartości

Fallout Equestria: Remains, spolszczenie


Ziemniakford

Recommended Posts

Iidzień dobry wieczór państwu.

Większość, bynajmniej tak zgaduje, z was zna Fallout Equestria, nie ma więc dużego sensu tłumaczyć, czym jest to dosyć specyficzne połączenie uniwersów. 

Ale nie wiem, ile z tej większości zna tytułową grę, do której zrobiłem wraz z 2 koleżkami spolszczenie. 

Więc słowem wstępu, nim dam sam link do spolszczenia, wyjaśnię pokrótce, czym jest ta gra. 

Gra na pewno nie jest egranizacją (?) oryginalnego fanfika, posiada zupełnie inną historię, aczkolwiek nie mogę też powiedzieć, czy historia jest stworzona pod grę, bo nie czytałem specjalnie dużo fanfików z tego uniwersum. Gra to strzelanka, platformówka 2d, i do tego roguelike, przez dużą losowość świata (choć oczywiście są też lokacje robione „ręcznie", i łatwo je rozpoznać).

Strona gry: http://foe.ucoz.org 

Nie przejmujcie się, że strona jest po rosyjsku. Jeśli nie znacie tego dziwnego języka, to żeby pobrać grę, trzeba  poszukać tekstu „Скачать .exe", następnie kliknąć ten tekst a pobieranie się rozpocznie. A jeśli ktoś mi nie ufa, zawsze może skorzystać z usług „niezwodnego" tłumacza gugyl. 

No ale, bo bym pewnie już wysłał temat, a spolszczenia nie dał. Z moją pamięcią to możliwe. Wczoraj, (czyli jeśli ktoś czyta to w odległej przyszłości, to będzie dzień 2019 5 lutego) prawie zapomniałem wziąć czapkę ze sklepu, którą odłożyłem do koszyka, bo było mi za gorąco... ale nikogo to nie obchodzi, więc mniejsza z tym xd. 

Oto link do spolszczenia: klik

Oczywiście wszelkie zgody są, a dodatkowo Polski jest też jedną z czterech domyślnych opcji językowych w grze (obok Rosyjskiego, chyba Chińskiego i Angielskiego; na razie cztery języki są tylko w wersji przeglądarkowej, nie tej do pobrania) . W spolszczaniu pomagali mi Kraples i Esperant, ale nie wiem, czy mają tu konta. 

Spolszczenie instalujemy w ten sposób: pobieramy plik (co ty nie powiesz, Szerloku?), otwieramy główny folder gry, przenosimy do niego spolszczenie, i jeśli wszystkie te skomplikowane i ciężkie czynności zrobiliśmy dobrze, to po uruchomieniu gry w ekranie startowym będzie można wybrać naszą piękną polszczyznę. A jeśli ktoś, jakimś niewyjaśnionym przez Boga i ludzi sposobem się pomylił i coś mu nie działa, to proszę pisać. Spróbuje nie odpisać, że u mnie działa xd.

Jeśli znajdziecie błędy, to proszę oczywiście pisać. 

Na zakończenie dodam, że nie jestem do końca pewien, czy w dobrym dziale to umieszczam, możliwe, że mogłoby być w dziale „Brony Gaming"... No i że jeszcze odpowiedni temat powstanie, (ale to już tak o 17, bo teraz chcę iść spać...) na polskim forum poświęconym właśnie Fallout Equestria. No i jeszcze muszę się tam zarejestrować... 

Jeju, ale tego tekstu dużo wyszło. Mam nadzieje, że wszystko. Miłej gry.

Pozdrawiam. 

Edytowano przez Ziemniakford111222
Już cztery języki, no i nie w czasie przyszłym
  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...