Skocz do zawartości

Bizon - wolność, czy spisek?


Razh

Recommended Posts

Tak dość dawno nic nie pisałem, to pomyślałem, że wezmę się za coś z innej beczki. Myślę, że temat raczej pomijany, a przynajmniej nigdzie się z nim nie zetknąłem zbytnio. Mianowicie... Bizony. Mimo, iż nie podlegają pod dział, to nie podlegają nigdzie indziej, a jednak są jedną z "innych" ras. Czemu nie uwzględniłem ich wcześniej i czemu tego nie zrobię? W sumie nie wiem. Teraz zasadnicze pytanie: skąd się to wzięło, to ignorowanie ich jestestwa? 

Faktem jest, że pojawiają się dość rzadko. Faktem też jest, że mogłyby mieć potencjał, ze względu na grupę etniczną, którą poniekąd reprezentują. 

Można by też pomyśleć, że z jakiegoś powodu może być to działanie celowe. Zabieranie ziem, dyskryminacja... Jaki, które mają własne państwo, są jedną z ras, które biorą udział w programie szerzenia przyjaźni, są podobne pod pewnymi względami do bizonów (fizycznie, nie kulturowo), a jednak bizony, które są mniej agresywne i destrukcyjne są pomijane i ignorowane przy integracjach między rasowych.

Przypadek? Nie wiadomo.

Wnioski? Zdecydowanie różnorodne.

Hotel...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko bajka dla małych dziewczynek, więc jak nie ma natchnienia na odcinki z bizonami, to nikt sobie tym głowy nie zawraca. Skończyłem oglądać MLP na 5 sezonie, więc nie wiem jak to wygląda teraz, ale raczej nie należy mieć wygórowanych oczekiwać wobec tego uniwersum. Raczej wątpię, żeby twórcy celowo pomijali bizony, bo i po co. Jakby chcieli zwrócić uwagę na problemy tych zwierząt w realnym świecie, to zrobiliby odcinek o tym.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ConQrMJak nie masz nic do powiedzenia na temat postu to oszczędź spamu.

 

Co do tematu to rzeczywiście ciekawe, ale wątpię, by ich pominięcie i zapomnienie miało jakiś cel. Po prostu nie mieli żadnego praktycznego i ciekawego zastosowania w dalszych planach odcinkowych, albo zwyczajnie o nich zapomnieli. Bo właściwie ja też prawie o nich zapomniałam :drurrp: Może się jeszcze z nimi spotkamy, chociaż obecność jaków chyba bardziej ich odpycha na dalszy plan. 

W ogóle to dziwne, bo w google szukając ich są podpisane jako bawoły, ale z wyglądu bardziej im do bizonów...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie przepadam za wyjaśnieniami typu: "to jest bajka dla małych dziewczynek i nic tu nie ma sensu", ale po odcinku "Over a Barrel" (gdzie bawoły / bizony pojawiły się po raz pierwszy) odniosłem takie wrażenie. Rozumiem, że to nie Mortal Kombat, etc, ale bitwa na ciasta w poważnym konflikcie była najgłupszym pomysłem w całym mlp g4. Ta rasa jest niedopracowana, nie przemyślana do końca i chyba sami twórcy o niej zapomnieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...