Skocz do zawartości

Spoilery: sezon IX (finałowy)


Niklas

Recommended Posts

Łee, nawet nowego final bossa* nie wymyślili :/

 

Coś widzę, że to będzie rehash ostatniej akcji Chrysalis zmiksowany z czymś-tam co w sumie też już było wcześniej. Lenie. Stylistyka na "Grę o Tron" średnio mi przypadła do gustu, akurat ten mem już się troszkę zestarzał. Jedyna nadzieja w tym, że scenarzyści postarają się o jakieś interesujące lore. Zobaczymy. To dopiero początek promocji i materiału jest mało, aczkolwiek szału nie ma.

 

To tyle szybkich przemyśleń na temat wyżej zapodanego zwiastuna. Zobaczymy co przyniosą kolejne informacje ;)

 

Pozdrawiam.

 

 

*No, chyba, że to jest powrót na jakiś odcinek fillerowy, ale wątpię. A może sezon będzie w pełni oparty na fabule ciągłej? Hm...

 

EDIT:

 

 


W sumie, to ujęcie jak przyjaciółki są w tej kuli energii, a boss stoi sobie na dole, skojarzyło mi się ze sceną z poprzedniego finału z uczniami Szkoły Przyjaźni i momentem pokonania Cozy Glow. 
 

 

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być powiązane z tym "oficjalnym" komiksem o Sombrze to jestem za.

Choć szczerze, raczej to jest zapowiedź początku sezonu, czyli pierwszych dwóch odcinków, bo na finał sobie zostawili Kryśkę. Tak czy tak chętnie obejrzę, nawet jeśli wyjdzie klapa.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekscytacja po obejrzeniu zwiastuna:

Spoiler

full.gif

 

Najwidoczniej znudziłem się MLP: FiM, ponieważ zwiastun kompletnie mnie zainteresował. Obejrzeć, obejrzę, ale nie jestem ani trochę podekscytowany. Ot, "więcej kucyków? Czemu nie?" :sweetbook:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, misterspauls napisał:

UUUUU.......??? Nie mogę się doczekać. Kiedy będzie premiera?

W kwietniu nawet na minaturce teaseru było napisane

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Talar napisał:

Jak to ma być powiązane z tym "oficjalnym" komiksem o Sombrze to jestem za.

Komiksy o Sombrze spoko, ale obstawiam że nie będą one miały niemal nic wspolnego z nadchodzącym sezonem, bo historie obrazkowe rządzą się innymi prawami (sprzedaży). ;) Wydaje mi się że to lepiej jeśli kreskówka odda Królowi należne mu miejsce w de facto kanonicznej linii fabularnej. W drugiej kwestii myślę że masz rację, iż to co pokazuje trailer jest najprawdopodobniej początkiem sezonu. Przykładowo "ósemkę" również reklamowano wycinkami z min. pierwszych dwóch epków, o finale nie było długo nic wiadomo (poza wyciekami... :pinkiep:). 

Odnośnie moich ogólnych odczuć na temat najbliższego sezonu i zapowiedzi - niechaj przyjdzie szybko, bo rozwieje nieco nudę i da trochę tlenu temu forum. Trailer mi się nie podoba, czy raczej nie wzbudza mojego zaufania, bo buduje dziwne napięcie i oczekiwanie. I tak jak w przypadku filmu rozczarowanie może mocno zaboleć. Hasbro mogło podarować sobie ten niesmaczny patos i stworzyć luźniejszą reklamę. Dodam iż po pierwszym obejrzeniu pomyślałem że to fanmade, bo przypomina mi to nieco jakąś sklejkę animacji ze starszych epizodów. 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Niklas napisał:

 

Mimo wszystko, raczej nie bez powodu pod koniec "walki" pokazali pozostały po nim róg xd

W sumie logiczne, scenarzyści zostawili sobie w ten sposób otwartą bramkę.

Osobiście liczę na jakieś fajne nowe postacie poboczne, które wystąpią w ostatnim sezonie. Po cichu marzę i liczę, że Lauren Faust wraz z ekipą zrobią pożegnalny odcinek, będący ukłonem w stronę fandomu i jego społeczności.

Dnia 28.02.2019 o 07:52, BiP napisał:

No ja czekam z zapartym tchem, na to co przyniesie finał serialu, oby było to coś, co zapadnie w pamięci, a nie byle co, byle to zakończyć....

Też, mam taką nadzieje, aby zrobili to z należytą starannością, a nie zrobić tak, żeby po prostu było i już.

Modle się o to, aby wreszcie zobaczyć mocne dowody na to, że Bat-Pony są kanoniczne.

Myślicie, że jest szansa zobaczyć jeszcze Grogara w wersji G4 ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzałem ten teaser. I... tak szczerze mówiąc to nie wiem nawet, czy będę oglądał ten sezon. 

 

Po pierwsze - fakt, że przy tak rozbudowanym uniwersum jakie twórcy stworzyli, nagle nie są oni zdolni dociągnąć z pomysłami nawet do okrągłych 10 sezonów (nadal uważam że potencjału starcza jeszcze na co najmniej 5-10 bez uszczerbku na fabule, ale o tym już tu mówiłem parokrotnie xD) uważam raczej za powód do wstydu, niż coś co należy wprost reklamować - patrzcie, final, FINAL season is coming!!!1. Toteż podkreślanie faktu że to jest UWAGA FINAŁOWY sezon, trochę mnie jednak razi :rwink:

 

Po drugie - wnioskując z teasera stanie się to, czego obawiałem się najbardziej. Czyli dużo dramatyzmu na siłę. Sombra porywający Flurry Heart, drzewko Harmonii rozwalone, oj czego tu nie ma.

Nie chcę być złośliwym zgredem, ale brakuje mi tu jeszcze tylko potwierdzenia że Scootaloo jednak nigdy nie będzie mogła latać, wizyty AJ na grobie rodziców, Celestii/Luny ginącej w walce z Sombrą, albo którejś z Mane 6 zdradzającej przyjaciółki i przechodzącej na jego stronę - żeby było jeszcze trochę bardziej smutno, dramatycznie, shockująco i mhrocznie. xd 

 

No nie dla takich rzeczy oglądam ten serial xD Uwielbiam oglądać dobre horrory, uwielbiam czytać mocno depresyjne skandynawskie kryminały, ale od MLP oczekuję jednak czegoś innego.

Kuce pokochałem i zostałem z nimi na dłużej (i chyba nie tylko ja :P ) ze względu na klimat pierwszych sezonów, ich... "pozytywne zwariowanie" miało w sobie coś wyjątkowego. :fluttershy5: I miałem taką cichą nadzieję że po paru sezonach w których takich odcinków było zauważalnie mniej, twórcy pójdą po rozum do głowy i ten nieszczęsny "finałowy" będzie takim powrotem do korzeni, i będzie utrzymany w podobnym tonie co pierwsze sezony, z zakończeniem nawiązującym jakoś do np. Gali. Powstałaby całkiem fajna klamra spinająca cały serial. 

Niestety po obejrzeniu teasera imho jest całkiem możliwe, że zamiast tego dostaniemy sezon przekombinowany trochę za mocno, o klimacie rodem z jakiegoś anime klasy B (tu najbardziej obawiam się ostatnich odcinków, bo zakładam że to w nich wystąpi Sombra xD).

 

Meh. Zobaczymy. 

 

A tego fontu stylizowanego na Grę o Tron nawet nie skomentuję xD Im się chyba naprawdę kończą pomysły na cokolwiek.

 

  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ta cała zapowiedź nowego sezonu ma zaledwie 30 sekund, a widzę że tyle starczy, aby ocenić cały sezon, którego jeszcze nawet niema... Ja tam nie oceniam rzeczy, których jeszcze sam nie widziałem, dlatego ja akurat czekam na ten sezon.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nastraja bardzo smutno... ale myślę że ogólnie sezon nie będzie przebiegał w dołującym klimacie, może poza momentami kulminacyjnymi. Rolą trailera jest przyciągnąć widzów, a tutaj producenci postanowili postawić na nostalgię, czyli wywołać uczucie nadchodzącego końca i późniejszej pustki. Na mnie działa to lepiej niż poprzednia pierdołka, nie wiem jak na Was. ;) Poza tym pokazali całkiem sporo materiału, tak jakby epizody IX sezonu miałyby być jednym ciągiem fabularnym. Oczywiście tylko sobie gdybam. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o wiele lepszy niż teaser, fakt. Ale ja bym nie nazwała tego smutnym, według mnie bardziej dominują uczucia takiej powagi, podniosłości, wzruszenia, poczucia obowiązku. Nie jest mi smutno, że generacja się kończy. Chcę by się skończyła jak najlepiej.

 

Swoją drogą ciekawe jak to będzie wyglądało, czy Twilight przejmie obowiązki i Luny i Celestii apropo wznoszenia ciał niebieskich? Samo rządzenie jeszcze nie jest takie straszne, ma przyjaciółki, ale ona jedyna jest alikornem. 

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...