Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Paladyn Zanderson

Kozure Okamii (Samotny wilk i szczenię)

Recommended Posts

Witajcie długo się zbierałem do napisanie tego tematu zwłaszcza iż  dzieło o którym mówię może niektórym mangą się nie wydawać ( a przynajmniej nie jest mangą sensie w jakim myśli większość użytkowników), ale faktem od tego komiksu rozpoczęła się moja przygoda z mangą. Do dziś  bowiem mam w pamięci okoliczności w których dostałem Kozure Okami do rąk - było to w dniu moich urodzi które  spędzałem wtedy w szpitalu , a siostra wiedząc iż  oglądam sporo anime i marzę o jakieś mandze kupiła mi z polecenia przez jej znajomych właśnie ten tytuł.. Początkowo byłem lekko zawiedzony i to o dziwo nie formatem wydania, bowiem ten odwzorowywał japońskie tomikowe wydanie, ale kreską która bardziej przypomina "zachodni" komiks. Wciągła mnie jednak historia, która  jest klasyką jeśli chodzi o samurajskie kino i trzyma w napięciu nie pozwala się oderwać, dlatego tym większy żal, że w Polsce wydano tylko 7 z 28 tomów (wydawca polski Mandragora  po wydaniu 7 tomu początkowo zawiesił działalność, a następnie wydawnictwo rozwiązano),, a szkoda bo Kozure Okami czy raczej Lone Wolf and The Cub to chyba jedyny znany mi przykład japońskiego komisu który oddziałuje na kulturę komksu światowego czy światowej kultury (czy ktoś pamięta scenie z Kill Bill gdy głowna bohaterka ogląda film ? - Cóż jest to film Kat Szoguna z 1980 który jest kompllacją 3 pierwszych filmów opartych o mangę). Dodam jeszcze, że scenarzysta tej mangi Kazuo Koike jest dosyć znany i kultowy tak samo jak nieżyjący już Goseki Kojima, który odpowiadał za szatę graficzną,

Nie Obraziłbym się gdyby któreś z mangowych wydawnictw podjęło się kontynuacji wydawania tego tytułu

A jakie jest wasze zdanie na ten temat

Manga po Angielsku