Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
fallout152

Wielka Lechia

Recommended Posts

Na wstępie chcę nadmienić, że zawsze interesowałem się różnymi teoriami spiskowymi i niektóre nawet podzielam, ale patrząc na to jakie zidiocenie ostatnio zapanowało w internecie, myślę że z wieloma teoriami spiskowymi należy wręcz walczyć. Jedną z nich jest tzw. Wielka Lechia, czyli wiara w to, że przed Mieszkiem I, w Polsce / Wielkiej Lechii było od kilku do kilkudziesięciu poprzednich królów, a sam kraj sięgał (w zależności od wersji) nawet od Indii aż po Francję.

Ślady po tym imperium miał ukryć Watykan, tak więc wyznawcy tej teorii nie czują się zobowiązani przedstawiać jakichkolwiek dowodów. Oznacza to też to, że można wymyślić właściwie wszystko i jedynym ograniczeniem jest własne wyobraźnia. Jednakże czasami też zdarzają się z ich strony pewne argumenty i właśnie celem tego tematu będzie ich omówienie.

 

Argument # 1: Kroniki:

Faktem jest istnienie pewnych kronik historycznych, które opisują dzieje Lechii, ale wynika to z tego że historia w ów czas dopiero zaczynała być spisywana i ciężko było odróżnić rzeczywiste wydarzenia od różnych bajań ludowych. Ponadto trudno jest mi uwierzyć w to że kronika spisana chociażby w XI w., byłaby naoczną relacją wydarzeń z przed 966 r.

 

Pierwszą taką kroniką była kronika Galla Anonima (XI w.). Może nie jest to dobry przykład w temacie, gdyż ta kronika jest w większości wiarygodna i nic nie mówi o Lechii, ale pojawia się tam książę Popiel, który miał rządzić przed Mieszkiem I, do czasu aż zjadły go myszy. Tym niestety Gall Anonim otworzył furtkę do dopisywania do kronik oczywistych bzdur. Fantastyczności Popiela chyba nie muszę tłumaczyć. Co prawda ktoś taki mógł istnieć (zdaniem historyków), ale nie był żadnym księciem, tylko przywódcą jednego z pra-polskich plemion. I raczej nie miał na imię Popiel / Pompiel, gdyż pompiel to taka prześmiewcza nazwa na kogoś z naroślą na twarzy. I też nie został zjedzony przez myszy, a jedynie wygoniony przez rozgoryczony tłum jego dawniejszych poddanych. No ale wiadomo, że jeśli nie ma pisma i legendy są przekazywane ustnie, to z każdym powtórzeniem  stają się coraz bardziej baśniowe.

 

Drugą taką kroniką była ta od Wincentego Kadłubka (XI - XII w.). Tam oprócz legend główne skrzypce grała wyobraźnie autora, no i być może nawet biblia. Poskutkowało to wymyśleniem wielu kolejnych królów oraz rzeczy wprost nie z tej ziemi. Legenda o Popielu jeszcze urosła, gdyż od teraz myszy które go rzekomo zjadły miały być opętane przez dusze ludzi których otruł. Dodano też np. legendę o królu Kraku, który to dosłownie zabił Smoka Wawelskiego. Celem tego wszystkiego miało być upiększenie historii Polski i dodanie otuchy młodemu narodowi.

 

Kolejnymi takimi kronikami miałyby być Kronika Wielkopolska (koniec XII w.) oraz Kronika Dzierzwy (najprawdopodobniej XIV w. chociaż niektóre źródła podają XII w.). Tam jest jeszcze więcej królów, oraz po raz pierwszy pojawia się mowa o Wielkiej Lechii. Są też legendy o np. Lechu, Czechu i Rusie, a nawet wizje przyszłości. Generalnie ciężko jest mi powiedzieć czemu to miało służyć, ale widać, że im dalej od chrztu, tym więcej powstawało rzekomo dowodów na dzieje przed nim.

 

Na koniec kronika Prokosza. W kronice tej pojawia się data X w., jednakże jest datowana na XVII w., no i jest w niej użyty język z XVII w., o czym można przeczytać np tutaj. Tam historia Lechii jest już rozciągnięta na co najmniej 4 tysiące lat. Tę rzekomą kronikę odnalazł ówczesny historyk Joachim Lelewel, a następnie odkrył, że jest to owoc żartów z poprzednich kronik i, że została ona spisana przez znanego fałszerza - Przybysława Dyjamentowskiego. Dzisiaj nazwalibyśmy to trollingiem.

Nie powstrzymuje to fanów Lechii, którzy wierzą w autentyczność kroniki Prokosza, a także w to, że jest ona z X w. (co i tak byłoby już po chrzcie). Joachima nazywają Niemcem, wypominając jego pruskie pochodzenie, wszak wiadomo, że jak Niemiec, to musi być nazista. Nie pomaga nawet to, że dzięki Lelewela, w ogóle wiadomo, że taka kronika istniała. Ogólnie w internecie jest wiele wydalin krytykujących Lelewela, choć oczywiście żadne z nich nie pochodzi od historyków. Na przykład Poszczególni wyznawcy Lechii prześcigają się na liczbę umlautów w rzekomo prawdziwym imieniu Lelewela, albo piszą, że "Dyjamentowski nie był autorem kronik Prokosza, bo miał wtedy 10 lat", a parę linijek piszą, że "miał 16 lat" (nawet nie potrafią konsekwentnie kłamać). Aczkolwiek o fanach Lechii (zwanych zazwyczaj Turbo Słowianami) planuję napisać szerzej później.

Puki co wystarczy mi jedno proste pytanie: jeśli Lechia była, to czemu nie pozostawiła żadnych kronik z okresu przed chrztem? Zaznaczam że tego typu rzeczy jak rzekome niszczenie lechickich ksiąg przez inkwizycję lub nawet samo rzekome słowiańskie pismo, są bzdurami łatwymi do obalenia i wrócę do tego później.

 

Na razie tyle z mojej strony...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz zaczniesz pisać, że ziemia nie jest płaska... 

 

Kronik nie ma, bo Watykan je zniszczył. Robią wszystko, żeby prawda o Lechii nie wyszła na jaw. Ja przejrzałem ich kłamstwa i wiem, że już niedługo nastąpi masowe przebudzenie polaków i odbudowa wielkiego królestwa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta część miała być trochę wcześniej, ale Sanjaya rzucił na mnie klątwę i przez ostatnich kilka dni walczyłem z gorączką.

 

Argument # 2: Książki:

W księgarniach można nabyć wiele książek o tematyce Wielkiej Lechii. Rzecz jasna nie są one oparte o wiedzę historyczną, a nawet stoją z nią w sprzeczności. Dobrym tego przykładem jest książka "Wandalowie czyli Polacy", która próbuje wmawiać czytelnikowi to co w tytule, mając w ten sposób wywołać podnietę z powodu wandalskich podbojów. W rzeczywistości jednak Wandalowie byli plemieniem germańskim i wiemy to z tego, że pozostawili po sobie dowody archeologiczne, spisane skandynawskimi runami. Turbosłowianie tłumaczą to tym, że to właśnie Polacy założyli wszystkie państwa germańskie oraz skandynawskie, albo że chociaż stworzyliśmy dla nich runy, aczkolwiek nie chce mi się w tym momencie polemizować z tak piramidalnymi bzdurami.

Chciałbym natomiast omówić sylwetki pisarzy, którzy stworzyli dla nas te arcydzieła literackie. Oczywiście wiem, że powinno się atakować poglądy a nie autorów, ale okoliczności napisania tych książek wiele świadczą o ich wiarygodności.

 

Pierwszym z wielkiej trójcy jest Janusz Bieszk. Autor takich książek jak: "Chrześcijańscy królowie Lechii. Polska średniowieczna", "Królowie Lechii i Lechici w dziejach", "Prokosz Kronika Słowiańsko - Sarmacka", "Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna", "Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody", "Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce", czy wreszcie "Cywilizacje kosmiczne na Ziemi"...

Nie wiem czy ta ostatnia książka też jest jakoś powiązana ze Słowianami, gdyż naprawdę nie chcę utrzymywać hochsztaplerów, ale jej tytuł sugeruje niesamowitą wręcz wyobraźnie autora. Jeden z komentarzy na "Lubimy Czytać" streszcza ją w ten sposób:

Cytat

Polecam, przednia zabawa! Dużo ładnych zdjęć! Epicka akcja rozciągnięta na eony i całą galaktykę!

Co by znaczyło, że mamy tu uniwersum większe niż w "Gwiezdnych Wojnach". Sam Bieszk z tego co wiem nie jest historykiem i sam o sobie mówi, że "posługuje się metodami nie do końca naukowymi". W kontekście publikacji ezoterycznych, etc. oznacza to zazwyczaj channeling, zwany też pismem automatycznym. Mówiąc prościej, siadasz przy kartce papieru i spisujesz losowe słowa jakie przyjdą ci do głowy i na koniec próbujesz łączyć je w logiczną całość. Wiele niesamowitych bzdur powstało w ten sposób.

 

Oprócz tego Bieszk posiada teczkę tajnego współpracownika SB, jeśli komuś zależy, można pobrać jej kopię tutaj, lub zobaczyć jej omówienie tutaj. To bardzo ciekawe w kontekście człowieka, który nazywa wszystkich swoich oponentów zdrajcami i agentami.

 

 

Drugim autorem jest Czesław Białczyński. Napisał on 15 książek o tematyce ezoterycznej, słowiańskiej, oraz SF. Prócz tego w czasach komuny wydawał własne czasopismo o nazwie "Słowianić", a obecnie jest także blogerem. Sam o sobie pisze, że był uczniem i bliskim przyjacielem nie byle kogo, bo samego Stanisława Lema, z którym się jednak pokłócił, gdyż jego prace były dla niego zbyt fantastyczne.

Osobiście wyjątkowo jestem za Białczyńskim w tym sporze, gdyż uważam, że to świetny fantasta, a Lem mimo otwartego światopoglądu po prostu żył w zbyt odległych czasach by móc zrozumieć coś takiego jak świat wygenerowany przez komputer, co dziś widzimy zwyczajnie, choćby i w wielu grach. Nie zmienia to jednak faktu, że Białczyński również nie jest historykiem i że jego prace na temat historii mają zerową wartość poznawczą.

Swoją drogą brakuje mi tu jeszcze Sapkowskiego. Skoro poszczególni pisarze się tak dobrze znali, tworzyli w podobnych czasach, oraz w przypadku  Białczyńskiego obaj interesowali się mitologią Słowian, to wielce możliwym byłoby, żeby splot kilku dodatkowych hipotetycznych wydarzeń doprowadziłby do tego, żeby "Wiedźmin" zostałby wystylizowany na książkę historyczną i po dziś dzień gimbaza kłóciłaby się, że Gerald istniał na prawdę.

 

 

Trzecim i ostatnim pisarzem tego nurtu (o jakim mi wiadomo) jest Paweł Szydłowski. Napisał on dwie książki: "Tajemnice Pisma Świętego", oraz wspomnianą przeze mnie na początku "Wandalowie czyli Polacy. Ostatnia zagadka naszej historii". I nawet wydał mi się on nieco bardziej racjonalny niż dwóch poprzednich autorów z powodu braku publikacji o kosmitach. Jednakże czar prysnął gdy dowiedziałem się o nim, że rzekomo odnalazł jakieś instrukcje sprzed tysięcy lat za pomocą których leczy nieuleczalne choroby. Później odkryłem jego kanał na YT i zrobiło się jeszcze gorzej, polecam zwłaszcza filmik Starożytni kosmici.Cywilizacje pozaziemskie i bajki Darwina, gdzie "obala" on ewolucje i twierdzi, że pochodzimy od kosmicznych bogów. Tak btw. każdy kto da radę tego wypatrzeć / wysłuchać do końca, powinien dostać medal z kartofla.

 

 

Podsumowując: by być autorytetem dla turbosów należy mieć przede wszystkim talent pisarski i ogromną wyobraźnię, a nie jakąś tam wiedzę historyczną. Natomiast prawdziwy turbolechita powinien wierzyć nie tylko antyczne dzieje Polski, ale również w paleoastronautykę. 

Tak btw, nie chcę tu teraz wyśmiewać zwolenników teorii o kontaktach ludzi z kosmitami, gdyż uważam, że jest to w najgorszym wypadku ciekawy eksperyment myślowy. Jednakże jeśli ktoś zaczyna występować w roli eksperta od kosmitów, to taką osobę należy omijać szerokim łukiem, chyba że przedstawi przekonywujące dowody, co raczej łatwe nie jest.

 

Polecam też artykuł o działającej w Polsce (za komuny) lechicko-ufologicznej sekcie Antrovis, by zobaczyć czym może się kończyć ślepe podążanie za guru:

http://seczytam.blogspot.com/2018/12/turbolechickie-zidiocenie-czyli-dojenie.html

Edited by fallout152
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, fallout152 napisał:

Później odkryłem jego kanał na YT i zrobiło się jeszcze gorzej, polecam zwłaszcza filmik Starożytni kosmici.Cywilizacje pozaziemskie i bajki Darwina, gdzie "obala" on ewolucje i twierdzi, że pochodzimy od kosmicznych bogów. Tak btw. każdy kto da radę tego wypatrzeć / wysłuchać do końca, powinien dostać medal z kartofla.

 

Póki co wysłuchałem pierwszego zdania, ale muszę sobie zrobić przerwę. 5 błędów w jednym zdaniu to trochę za dużo, nawet oglądając to w formie żartu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Argument # 3: odkrycia, artefakty, itp... :

 

Tu pierwszym odkryciem ma być waza z Bronocic. Jej istnienie dowodzi, że na starożytnych polskich ziemiach istnieli ludzie jeszcze przed chrztem Polski. I to w zasadzie tyle. Waza jest dosyć dobrze wykonana, jest na niej wizerunek zaprzęganego pojazdu kołowego i łanów zboża (chyba), ale nie wspomina nic o żadnych królach, władcach, etc.

Dla turbolechitów jednak istnienie jakichkolwiek śladów homo-sapiens od razu musi być dowódem na istnienie ich imperium, bowiem nie rozumieją, że nie każda cywilizacja od razu była zjednoczona w królestwo. Dodatkowo interpretują to jako dowód na kłamstwa historyków, jakoby że "przed chrztem Polski była tu pustynia". Jednakże żaden historyk tak nigdy nie powiedział. Od po prostu taka manipulacja rzekomych poszukiwaczy prawdy.

 

Spoiler

1280px-0854_Ein_Krug_aus_Bronocice,_3.55

 

 

Drugim odkryciem ma być bumerang z jaskini Obłazowa. W zasadzie podobna sytuacja do wazy, z tym że, ów bumerang jest wykonany z kości mamuta i jest datowany na ok. 23 tys. lat. Oczywiście nie przeszkadza to turbolechitom, którzy twierdzą, że Lechicka tożsamość i państwowość istnieje jeszcze od czasów jaskiniowych.

Tak swoją drogą, nie wiem ile w tym prawdy, ale w jednym filmiku słyszałem że, ów bumerangiem interesowała się też prasa świadków Jehowy. W każdym bądź razie metody "badawcze" obie grupy mają podobne.

 

 

 

Trzecim odkryciem jest obraz - "Jasnogórski Poczet Królów Polski". Chyba najsłynniejszy argument, gdyż na tym obrazie obok portretów historycznych polskich królów jak byk widnieją portrety legendarnych polskich królów. Problem jest jednak taki że ostatnim królem na obrazie jest Stanisław August Poniatowski, który rządził w 17 w. Tak więc to nijak ma się to do pogańskich czasów. Po prostu obraz jest relatywnie nowy i był inspirowany kronikami.

 

 

 

Czwartym odkryciem mają być posążki - idole z Prillwitz. Posążki te obrazują rzekomych słowiańskich bogów, co ma świadczyć o jednej religii panującej u wszystkich Słowian (co jest bzdurą), oraz o potencjalnym państwie słowiańskim. Tu nawet wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że te figurki są fałszerstwami. Są to po prostu mniej lub bardziej wierne kopie egipskich i greckich bóstw, z dodanymi germańskimi (rzekomo słowiańskimi) runami. Poza tym jedna z figurek przedstawia lwa, który polskim zwierzęciem nigdy nie był.

Polecam poczytać więcej na:

http://seczytam.blogspot.com/2017/09/o-rzekomym-sowianskim-pismie-1-idole-z.html

 

 

 

Piątym odkryciem ma być 17 - wieczna kolekcja monet Tadeusza Wolańskiego. Według Białczyńskiego przedstawiają one walutę państwa Lechitów. Jednakże niesiony zdrowym rozsądkiem, Postanowiłem poruszyć tą kwestię na portalu historycy.org i dowiedziałem się , że te monety rzeczywiście są autentyczne, ale dwie pochodzą z Danii a reszta z katolickiej Polski. 

Zwyczajnie Białczyński nie jest historykiem (tak jak wspominałem) i nie potrafi przetłumaczyć napisów na monetach, ale nie przeszkadza mu to w próbowaniu. Podobnie zresztą też było z Wolańskim, swoją drogą dosyć dziwny z niego patriotyczny autorytet, który był zdrajcą i członkiem loży masońskiej.

 

Spoiler

50517242_1143264192499341_62327353230932

 

 

Szóstym odkryciem jest tzw. Księga Welesa. Z tego co wiem, nie traktuje ona o Lechii ale są tam porównywalne bzdury na temat Słowian i religii słowiańskiej. Często powołują się na nią rożne youtubowe szury. Podobno na Ukrainie padła propozycja by uczynić ją lekturą szkolną, ale przegrała ona z poczuciem żenady.

Podobno miała być starożytna ale oryginał książki rzekomo przepadł (o ile w ogóle istniał) i najstarsze kopie pochodzą z 19 wieku. Została spisana mieszanką runów i cyrylicy, co jest podwójnym absurdem, bowiem Cyryl był chrześcijańskim misjonarzem, a zabytki runiczne (tak jak wspominałem) znajdują się w ogromnych ilościach na terenie Szwecji (nie Słowianie) i niemal tylko tam. Osobiście stawiam na bujną wyobraźnię jakiegoś Rosjanina. Może miał być to jakiś element panslawizmu i rusyfikacji.

 

Spoiler

Vlesknig.png

 

 

To na razie tyle. Miałem jeszcze wspomnąć o Manuskryptcie Wojnicza, ale wydaje mi się, że tu już chyba nawet największe szury odpuszczają. Gdybym miał jakoś podsumować tę część to, w ten sposób, że dla turbosów istnieje tylko jedna data historyczna, nazywana "kiedyś" bądź "dawno". Wszystko jedno czy tysiąc lat w tę czy tamtą stronę.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie było, że gadam głupoty, to konsultowałem się na forum historycznym.

 

Argument # 4: kultura i religia Słowian :

 

Jak wiadomo każda znacząca cywilizacja w historii miała swój system wierzeń. Teoretycznie tu akurat nie powinno być problemu, bowiem kto nie słyszał o np. Trygławie czy Światowidzie, tudzież o wielu interesujących bestiach znanych choćby z uniwersum Wiedźmina. Aczkolwiek czy możemy porównywać wierzenia Słowian do np. mitologi greckiej czy egipskiej?

 

Według turbosów tak. Tu jest np. filmik o tym jak gostek znajduje kamienie w lesie i wkręca, że to są polskie (nawet nie słowiańskie) obeliski, o 1000 lat starsze niż egipskie piramidy. Pytanie tylko jak miałyby przetrwać prawie 3000 lat, nie będąc np. przesuniętymi przez ludzi, zwierzęta, korzenie drzew, etc?

Spoiler

 

 

Albo tu gostek z "Inne Medium" opowiada o tym jak Słowianie stworzyli chrześcijańskie "Boże Narodzenie". Tu prawdą jest, że termin świąt został dopasowany do przesilenia zimowego, ale ciężko jest mi uwierzyć np. w to, że pierwotnie czczono Swarożyca we złotej kołysce. Pomijając już nawet kwestie religii, żaden historyk nie potwierdzi czegoś takiego jak słowiańska metalurgia z okresu pogaństwa.

Spoiler

 

 

 

Jednakże historia mówi coś innego. Sam termin "mitologia słowiańska" lub "religia słowiańska" to skrót myślowy. Każde plemię słowiańskie miało swój odrębny system wierzeń z innymi bogami takimi jak:

 

Chors (bóstwo wschodniosłowiańskie)

Czarnobóg (bóstwo Słowian połabskich)

Dadźbóg (bóstwo Słowian wschodnich)

Jaryło (bóstwo Słowian wschodnich i południowych)

Jarowit (bóstwo zachodniosłowiańskie)

Marzanna (bóstwo głównie zachodniosłowiańskie)

Mokosz (bóstwo ogólnosłowiańskie)

Perepłut (bóstwo Słowian wschodnich)

Perperuna (bóstwo głównie południowosłowiańskie)

Perun (bóstwo ogólnosłowiańskie)

Podaga (bóstwo słowiańskie czczone przez Wagrów)

Porenut (bóstwo słowiańskiego plemienia Ranów)

Porewit (bóstwo słowiańskiego plemienia Ranów)

Radogost (bóg Słowian połabskich)

Rod (bóstwo wschodniosłowiańskie)

Rugiewit (bóstwo połabskiego plemienia Ranów)

Simargł (bóstwo Słowian wschodnich)

Siwa (bogini Słowian połabskich)

Strzybóg (bóstwo wschodniosłowiańskie)

Swaróg (bóstwo czczone na Rusi)

Swarożyc (bóstwo czczone na Połabiu)

Świętowit (bóstwo połabskiego plemienia Ranów)

Trojan (bóstwo wschodniosłowiańskie)

Trzygłów (bóstwo Słowian połabskich i Pomorzan)

Turupit (bóstwo czczone w Gardźcu na Rugii)

Weles (bóstwo ogólnosłowiańskie)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bóstwa_słowiańskie

 

Tak więc jak widać mówmy tu raczej o wielu różniących się religiach plemiennych. Poza tym o większości z tych bogów dowiadujemy się z chrześcijańskich kronik (od tych niedobrych chrześcijan co podobno ukrywali dowody) i to głównie z legend, tak więc ich rola mogła być przesadzona, lub mogli być wymysłem autora. Poza tym mogli powstać znacznie później z inspiracji chrześcijaństwem. Podobno właśnie tak było ze wszystkimi słowiańskimi demonami (strzygi, etc), które znamy z 14-wiecznych podań.

Dariusz Sikorski (historyk) we swojej książce "Religie dawnych Słowian. Przewodnik dla zdezorientowanych" podaje w wątpliwość jakąkolwiek mitologię Słowian, głównie z powodu braku dowodów (zaznaczam, że czytałem tylko recenzję). Aczkolwiek trwają na ten temat spory.

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się całej prawdy (ze względu na upływ czasu), aczkolwiek hipotezy o wielkiej religii z tysiącami lat można spokojnie uznać za szurię.

 

Jeden z modów forum historycznego dwa razy podkreślał, że na etapie wczesnych Słowian (zanim Słowianie zajęli tak duży obszar) była jakaś spójna religia,  ale wspominam o tym tylko jako o ciekawostce, bo temat jest o turbosach, a oni nie uznają wczesnych Słowian, tylko od razu było imperium.

 

Może i rzeczywiście dałoby się stworzyć trwały, jednolity system religijny, gdyby Słowianie mieliby własne pismo. O tym, że go nie mieli wspominałem już kilka razy w temacie. Wspominałem też, że np. runy są wynalazkiem germańskim i że jest na to masa dowodów (kamienie runiczne) we Szwecji (tudzież innych krajach skandynawskich). Pomyślałem też, że może wypadałoby wkleić kilka fotek na dowód:

 

Spoiler

401px-Runestone_from_Snoldelev,_East_Zea

450px-S%C3%B6_111,_Stenkvista.jpg

296px-Aarhus_mask_stone.jpg

450px-%C3%96g_8,_V%C3%A4stra_Steninge.jp

440px-S%C3%B6_65,_Djulefors.jpg

742px-Runenstein_Blauzahn_2.jpg

450px-U_240,_Lingsberg.JPG

450px-Uppland_rune_stone_U_877.jpg

 

I jest tego więcej. Aż ciarki przechodzą na myśl, jak wielkim szurem trzeba być, by przeoczyć półtorametrowe głazy. Powodzenia z szukaniem takich zabytków Polsce... Chociaż pewnie szuria uważa, że u nas zniszczył je Watykan. Znaczy się u nas zniszczył, a u np. Szwedów już nie...

Swoją drogą mitologia germańska mimo pisma też daleko ma do np. greckiej, rzymskiej, czy egipskiej.

Edited by fallout152
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy dostrzec różnice między tępieniem pewnych pogańskich zwyczajów a ukrywaniem śladów wielkiej cywilizacji. Skoro Lechia była taka nowoczesna, silna i ogólnie wspaniała, to jak to się stało, że tak po prostu upadła? Nawet mi się nie chce zagłębiać w spiskowe teorie na ten temat, więc szacunek za trud podjęty w tym temacie. 

Edited by Salto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby turbosi twierdzili, że Lechia upadła, to byłoby pół biedy. Według różnych wersji miałaby trwać jeszcze kilkaset lat po chrzcie, lub nawet trwa do dzisiaj. Tu można poczytać np. jak turbosi uznali Chrobrego za rzymskiego cesarza.

Miałbym też parę mapek z np. słowem "Sarmatia" które miały dokumentować Lechię w 17 wieku. Miałem też zdjęcie (na pewno autentyczne) "tajnych nazistowskich dokumentów" które miały dokumentować Lechię w czasach już bardziej współczesnych. Może to kiedyś jeszcze wrzucę, ale strona na której to miałem obecnie nie działa.

Obecnie królami Lechii tytułują się: Sanjaya (ten od płaskiej Ziemi), Adolf Kudliński (znany preppers, kiedyś był w miarę normalny, ale później właśnie tytułował się przywódcą Słowian i wiedźminem),

Wojciech Edward Leszczyński (samozwańczy król, guru sekty), Jan Potocki (samozwańczy prezydent i hrabia, prawdopodobnie współpracownik SB). Może coś później wrzucę na ich temat.

Edited by fallout152

Share this post


Link to post
Share on other sites

Argument # 5: Turcy nazywają nas Lechistanem, Ukraińcy Lachami :

 

Tu należałoby wpierw wyjaśnić, że słowo "lechia" bierze swój początek od słowa "lęda", czyli obszar lub równina. Dziś użylibyśmy słowa "ląd", a po angielsku byłoby to "land", gdyż oba nasze języki (oraz wiele innych) mają wspólne praindoeuropejskie korzenie.

Od słowa "lęda" wzięła się też nazwa proto-polskiego plemiona Lędzian, na podobnej zasadzie jak np. mówimy np. o Wiślanach czy Pomorzanach. Jako że Lędzianie ze wszystkich polskich plemion byli wysunięci najdalej na wschód, toteż byli oni najlepiej zaznajomieni z Rusinami, którzy dla ułatwienia zaczęli nazywać Lędzianami wszystkie plemiona słowiańskie na zachód od nich.

Następnie w miarę jak zaczął się popularyzować alfabet łaciński, pisanie wielu polskich zgłosek miękkich stwarzało problemy i zamiast Lędzian pierwsi kronikarze zaczęli pisać o Lachach. Natomiast używana przez Turków i Persów nazwa Lechistan wynika po prostu z kontaktów z Rusinami, które (po spojrzeniu na mapę świata) powinny być czymś oczywistym.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lędzianie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lęda

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=170690&hl=lechistan&st=135

 

Jeśli się nie mylę, to nazwę Polska wymyślił grecki geograf Ptolemeusz. Jeśli tak, to nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, że Rusini mieli też swoją inną nazwę.

 

Spoiler

mapa1.jpg

 

I to jest w zasadzie cała historia, wszystko inne to już gwałcenie logiki. Jeśli by traktować Wielką Lechię jako krainę historyczną, należałoby włączyć w jej obszar być może nawet cały ląd na Planecie Ziemia, by ta nazwa miała sens. Poza tym Ukraina przez większość czasu była częścią Królestwa Polskiego, tak więc, gdyby istniałaby Wielka Lechia, to oni też byliby jej częścią, i sami nazywaliby się Lachami. Z kolei Turcy i Persowie nie używaliby odnoście nas typowo semickiego słowa "stan", a najprawdopodobniej się np. słowa "Wielka". 

Z resztą już sam podział Słowian na plemiona (który jest dobrze udokumentowany) powinien być dla wszystkich jasnym dowodem na to, że nie istniało żadne słowiańskie państwo pogańskie.

 

 

Tak z trochę innej beczki - turbosi czasem powołują się na cytat z Bibli, jakoby Lechia była znana we starożytnej Palestynie:

 

Cytat

Wtedy Filistyni wyruszyli i rozbili swoje namioty w Judzie, a robiąc wypady, docierali aż do Lechi. [Filistyni rozgłaszali, że chcą pojmać Samsona. Żydzi proszą go, by poddał się. Samson zgadza się, Żydzi oddają go związanego Filistynom] Kiedy przybył do Lechi, Filistyni na jego widok zaczęli wznosić radosne okrzyki. Wtedy duch Boga zawładnął nim, a powrozy, którymi był skrępowany, stały się nagle jak spalone włókna lniane i opadły z jego ramion. Znalazłszy szczękę oślą, jeszcze świeżą, chwycił ją i zabił tysiąc mężów. I powiedział Samson: Przebiłem ich oślą szczęką, oślą szczęką zabiłem ich tysiąc. Wypowiedziawszy te słowa, odrzucił oślą szczękę, a miejsce owo nazwano Ramat-Lechi. [po walce Samsonowi chciało się pić] I rozwarł Bóg szczelinę, która się znajdowała w skale w Lechi, i wypłynęła z niej woda. Kiedy Samson ugasił pragnienie, ożywił się i nabrał nowych sił. Dlatego nazywa się to źródło: En-Hakkore [źródło Powołującego]. Bije ono do dnia dzisiejszego w Lechi

 

Analizy tych bredni dokonał bloger "Se Czytam":

http://seczytam.blogspot.com/2017/07/turbolechickie-zidiocenie-czyli-dojenie.html

 

Krótko mówiąc "lechia" w Bibli to jeszcze inne słowo, które z języka hebrajskiego oznacza po prostu "szczękę". Poza tym Filistyni musieliby chyba korzystać z odrzutowców by w sensownym czasie podróżować z Palestyny do ziem polskich.

Dodam jeszcze, że (z tego co wiem) nawet najbardziej zagorzali chrześcijanie nie interpretują Samsona (gostek który rozwalił armię Filistynów za pomocą oślej szczęki) jako postać historyczną, a raczej jako taką opowiastkę z morałem. Podczas gdy turbosi uznają historyczność Waligóry i Wyrwidąba. Widziałem nawet komentarz, w którym ktoś stwierdził, że Grecja była Lechicką kolonią, bo Herkules to był nasz Wyrwidąb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takich antypolskich ,antysłowiańskich  bzdur już dawno nie czytałem ,po prostu germańska propaganda. Germanie nie mogą się pogodzić z tym iż to Słowianie ,Persowie i Hindusi są potomkami Ariów. Genetyka prawdę mówi.  Po prostu narody państw zachodnich mają tzw. kompleks Polaka ,że to jednak Słowianie są Aryjczykami.

 

Oto dowód ,cała opisana historia Wielkiej Lechii Aryjskiej Słowiańskiej :

 

https://onopedia.fandom.com/pl/wiki/Wielka_Lechia

 

Żywym dowodem na to iż Wielka Potężna i przede wszystkim nieśmiertelna Lechia istniała jest Lechicki czarodziej lvl. 999 ,Cesarz Lechii ,Sanyaja z Lechji 
 

 

Pozdrawiam ! 
Trzymajcie się  !

 

Edited by ĄąĆćĘꣳŃńÓ󌜏źŻż
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...